SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aaricia - redukcja / I pods. str.17

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11627
Witam Was!

Od kilku miesięcy szukam społeczności motywującej do działania i dopiero teraz trafiłam na to forum. Jesteście niesamowite! Założenia jakie są tutaj prezentowane są czymś z czym oswoiłam się jakiś czas temu, jednak w moim przypadku wiedza to jedno, wykonanie to drugie, niestety... Potrafię trzymać się dobrze przez 2-3 tygodnie po czym nagle wszystko się rozpada na kawałki. Wiem, jak skomponować miskę ale potrafię kompletnie temu zaprzeczyć.
Dlatego w moim przypadku motywacja i bat to chyba jedyna droga do sukcesu.
Jestem mamą, w 2010 wzięłam się za siebie po kilkunastu miesiącach od porodu ważyłam więcej niż tydzień po. Zrzuciłam wtedy 8 kg (w ciągu 5 miesięcy) i zaczęłam ćwiczyć w domu - w oparciu o pewien portal w którym prezentowano krótkie treningi Hiit, założenie było takie żeby ćwiczyć 5-6 dni w tygodniu po 15-20 minut na maksa. Było to idealne rozwiązanie przy małym dziecku i braku czasu, ponieważ nie mogłam już dłużej zasłaniać się wymówkami ze przecież nie mam czasu jechać na siłkę. Przez dwa lata udało mi się ustawić rutynę, pokochać ruch. Moje ciało się przekomponowało, zrzuciłam dużo tłuszczu, zobaczyłam zarys mięśni, stałam się dużo sprawniejsza, polubiłam pompki. Niestety z miską miałam ciągle problemy i przy tych katorżniczych ćwiczeniach po prostu marnowałam cały efekt co jakiś czas kompletnie odpuszczając czystą miskę, przez co ciągle tego tłuszczu było za dużo.
W zeszłe wakacje coś się popsuło. Zatrzymałam się w martwym punkcie. Przestałam ćwiczyć w ogóle i pilnować diety. Teraz wiem że gdybym dokręciła śrubkę i zaczęła treningi z dużym obciążeniem, czyli weszła na jakiś nowy level to może by mnie to porwało a tak odpuściłam wszystko.
Bardzo chciałabym wrócić na dobry, jeszcze lepszy tor, z rutyną, czystą miską i dobrymi treningami z obciążeniem.
Generalnie nadal mam problem z urwaniem się na siłownię więc wolałabym oprzeć się na Hiit i ćwiczeniach siłowych w domu. Mam w domu do dyspozycji dwie sztangielki z regulowanym obciążeniem (w sumie 20kg), dwie po 4 kg (kanciaste, da radę robić z nimi pompki) oraz 2 po 2,5kg, worek do ćwiczeń (sandbag domowej roboty, 8-12 kg), drążek do podciągania, skakankę, timer interwałowy.
Na dzień dzisiejszy moja kondycja jest żałosna w porównaniu z zeszłym rokiem. Przykładowo w zeszłym roku byłam w stanie zrobić 5 serii po 20 pełnych pompek, teraz mam problem żeby zrobić 1 serię 14 pełnych pompek.

Poniżej moja ankieta:

Wiek : 32
Waga : 76
Wzrost : 176
Obwód w biuście(1) : 99 cm
Obwód pod biustem : 86 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 83 cm
Obwód na wysokości pępka : 94,5 cm
Obwód bioder (3): 103 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 59 cm
Obwód łydki : 40 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : pośladki, uda
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Hiit, Crossfit (3xtygodniu)
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane, jajka, chleb, owoce
Co lubisz jeść na obiad : mięso, warzywa gotowane
Co jako przekąskę : owoce, nabiał
Co jako deser : owoce, czekolada :(
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: tak (1 - CC)
Preferowane formy aktywności fizycznej: hiit, siłowe (nienawidzę biegać)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Whey(Dymatize All Natural WPI)
Stosowane wcześniej diety : w dalekiej przeszłości: kopenhaska (1 raz w całości, 1 raz tydzień), głodówki, Montignac (ok. 3 miesięcy), Dukan 2 lata temu (2 tygodnie), Allevo w zeszłym roku jesienią (3 tygodnie), 4HB (Low Carb Diet) cały styczeń

Planowałam zacząć wrzucać zrzuty z dziennika żywieniowego jak mi się uda kilka dni z rzędu "ładnie jeść". Wczoraj miało być ładnie a skończyło się beznadziejnie ale dziś stwierdziłam że nie będę hipokrytką i się przyznam jak wygląda naprawdę moja praca nad czystą miską.. Także wstyd i hańba :(







Zmieniony przez - aaricia w dniu 2013-03-26 10:34:10

Zmieniony przez - aaricia w dniu 2013-03-26 10:34:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66964
HM Rozciągać się nie musisz tylko po treningu. Jak nie zdążę rano po, to przed spaniem się staram. Wierz mi - jak tylko sobie odpuszczę to czuję następnym razem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Zapodaj fotkę, ten nabiał to wywal w ramach odwyku w ogóle, albo ogranicz się do jednej porcji dziennie. warzyw nie wliczaj, podobnie jak przypraw.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11627
Ruda_29 dziękuję za podpowiedź, dzisiaj zjadłam już porcję nabiału więc na dzisiaj narzucam szlaban. Z tym nabiałem to jest trochę tak, że był on dla mnie dużym ułatwieniem w kwestii zapotrzebowania na białko.. W takim razie ograniczam się do mięsa i jajek.
Kiedyś stosowałam wheya który był idealnym rozwiązaniem. Nie chcę stosować sztucznych słodzików i barwników więc kupowałam Dymatize All Natural Whey, który jest słodzony stawią jednak od roku w Polsce nie jest już dostępny. Może ktoś tutaj jest w stanie polecić jakiś izolat naturalny lub ew. słodzony stewią, dostepny w Polsce?

Fotki obiecuję, ale muszę ścignąć kogoś kto mi je zrobi, ponieważ próbowałam robić z ręki i nie wygląda to dobrze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Olimp ma wheya naturalnego poszukaj w sklepie SFD jest on dostępny

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11627
Arphiel, przejrzałam sklep ale widzę że Olimp ma tylko koncentrat w wersji 100% natural, natomiast izolat jest standardowy czyli ze słodzikami :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
a co to dla Ciebie za różnica czy będzie koncentrat czy izolat? Nie jesteśmy zawodowcami, żeby bawić się w różnicowanie na izolaty rano a kazeiny wieczorem

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11627
Arphiel, naczytałam się mądrości na necie i naprawdę byłam święcie przekonana że WPC po treningu albo rano to zbrodnia :) Skoro tak mówisz to kupuję Olimpa ;)

Zmieniony przez - aaricia w dniu 2013-03-26 13:53:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Aaricia witaj... widzę po nazwie że czytałaś Thorgala?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11627
Witaj Corum :) Tak, Thorgal, fundament mojego dzieciństwa ;) Ale u Rosińskiego Aaricia nigdy nie wyglądała tak źle jak ja teraz hehe ;)
Arphiel, WPC zakupione, udało mi się ekspresowo zaopatrzyć ;)

Zmieniony przez - aaricia w dniu 2013-03-26 19:12:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11829
Hej, mam podobne do Ciebie wymiary startowe :) Będę zagladac. Powodzenia!

Zmieniony przez - pragnacaslonca w dniu 2013-03-26 19:25:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11627
Pragnacaslonca, witaj! Super, że będziemy mogły sobie towarzyszyć, też będę zaglądać do Ciebie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jagoda__ 2013

Następny temat

Ewentualne błędy i złe dane w dzienniku dietetycznym.

WHEY premium