SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne a treningi przygotowujące do WSO

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Ilość wyświetleń tematu: 1864

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

Zdjęcia w załączniku mojego postu

Wiek

25

Waga

91

Wzrost

193

Staż treningowy

1,5 miesiąca FBW, wcześniej dwa miesiące na siłowni, ale dwa miesiące miałem przerwy

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

pływanie, bieganie

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

150g/151g/50g

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

bez ograniczeń

Cel/problem/opis

jak najwięcej podciągnięć na drążku nachwytem, pływanie 50m, bieg na 1000m, bieg wahadłowy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Chciałbym dostać się do WSO we Wrocławiu, na testach są następujące ćwiczenia: bieganie 1000m, bieg wahadłowy, pływanie 50m, podciąganie na drążku nachwytem. W związku z tym zacząłem przygotowania 1,5 miesiąca robię FBW, wcześniej miałem dwa miesiące przerwy i dwa miesiące ćwiczyłem na siłowni. FBW mam w pn, sr, pt. Miedzy tymi dniami biegam, a teraz dodatkowo chcę włączyć pływanie w weekendy, testy są we wrześniu. Z jednej strony nie chce przytyć (bo ciężko będzie mi się podciągać, a i tak nie podciągnę się teraz sam ani razu - pracuję nad tym), a z drugiej wiem, że muszę nabrać dużo siły. Jestem więc w kropce i nie wiem w jaką stronę powinienem pójść, dodaję swoje fotki do oceny sylwetki. Druga sprawą jest moje zapotrzebowanie kaloryczne, nie mam pojęcia ile powinno wynosić, wrzucam zrzut ekranu w którym widnieją moje aktualne posiłki wraz z kalorycznością. Proszę pomóżcie! Przed treningiem i przed snem biorę bcaa, po treningu banan, ryż i białko.










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18405 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78720
ja bym redukował bo jak będziesz miał mniejszą masę to łatwiej będzie Ci się podciągnąć wiadomo nie do samych kości i jaki masz czas ? I daj tą dietę prze po treningowego

Never give up!



Temat motywacyjny : http://www.sfd.pl/Poczuj_Sport_/_Feel_Sport-t1003135.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O jaki czas Ci konkretnie chodzi?
FighterSSJ
I daj tą dietę prze po treningowego
- nie zrozumiałem tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 230 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3977
chiodzilo mu o to ile czasu do testów zostalo i zebys podal posilki przed i po treningowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie podciągne sie ani razu, robie wiec powtórzenia negatywne pn, sr, pt 4x5 z 5min przerwy, w przerwach robie sobie brzuch. Jak skoncze podciaganie to potem przysiady ze sztanga na maszynie smitha 3 serie, pozniej wyciskanie sztanga na lawce poziomej lub dodatniej 3 serie, nastepnie barki 3 serie, biceps 2 i na koniec pompki na poreczach ze wspomaganiem 3 serie. Trening poprzedzam 10 minutowym truchtem. Przyznam szczerze, ze zdarzalo mi sie opuszczac aeroby w dniach przerwy miedzy silownia. W weekend chce wdrozyc basen.

Zmieniony przez - radek225 w dniu 2013-02-14 11:15:21

Zmieniony przez - radek225 w dniu 2013-02-14 11:16:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18405 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78720
Pokaż cały trening ...

Never give up!



Temat motywacyjny : http://www.sfd.pl/Poczuj_Sport_/_Feel_Sport-t1003135.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
jak dla mnie skup się na podstawach w FBW, głównie one, a na drążku by CI ktoś pomagał, trzymał nogi np.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
kiedy masz te testy ? bo brak podciagniecia szczerze mowiac nie wyglada za dobrze bo tego sie tak latwo nie robi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem wlasnie czy nie za bardzo mecze ktorejs z partii miesni, bo powinno sie z tego co wiem cwiczyc dana partie raz w tygodniu, ja trenuje pn, sr, pt i np. biceps jest obciazony przy podciaganiu na drazku i przy uginaniu ramion ze sztangielkami stojac, wiec nie wiem czy nie za dlugo robie ten FBW, bo to juz 1,5 miesiaca. Testy sa we wrzesniu. Co do drazka to wyczytalem, ze powinienem te powtorzenia negatywne robic 3 razy w tygodniu i do tego codziennie rano robic 3 serie pompek. Pompki odpuszczam z tego wzgledu, ze przeciez mam silke 3 razy w tygodniu oprocz tego drazka, ale niem wiem czy dobrze robie. Co dokladnie robie na silce opisalem w poscie wyzej.

Zmieniony przez - radek225 w dniu 2013-02-14 12:44:38

Zmieniony przez - radek225 w dniu 2013-02-14 13:23:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
osobicie zrobilbym to inaczej z elementu silowego masz tylko podciaganie wiec imo jesli chodzi o to zeby zrobic tylko jak najlepszy wynik to nie ma co calego ciala cw. silowo bo to inne przemiany tlenowe tylko czysto pod testy podciaganie co 2 lub 3 dni i tyl

jest na forum temat o przygotowaniu do testow do mundurowek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile kcal jeść max. na diecie?

Następny temat

Czy godzina treningu ma znaczenie?

WHEY premium