SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaczynam walkę o siebie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32731

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3000
Dzisiejszy trening- godzina ćwiczeń rehabilitacyjnych i 45 min gimnastyki na kręgosłup na basenie.
Miska na jutro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3000
wczoraj bez ćwiczeń, kolano tak mnie ostatnio boli że spać nie mogę
ostatnie pomiary i waga są bz czy powinnam zmodyfikować miskę?
Miska na dziś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3000
1,5 godziny ćwiczeń za mną i spacerek z pieskiem przede mną- ale to już czysta przyjemność.
Miska na jutro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3000
Dzisiejsze pomiary. Szału nie ma, tak jak pisałam wcześniej bez wiekszych zmian.
Czy coś mam zmienic w misce czy kontynuować bez zmian ?





Zmieniony przez - Kasiek97 w dniu 2014-10-12 10:25:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3000
Dzisiejszy trening:
1. rolowanie bocznej powierzchni ud i przodu ud 10 x
2.Wznosy bioder- nogi na piłce zgięte w kolanach i biodrach- wznoszenie bioder i opuszczanie bez dotykania podłogi, 10x przy dziesiątym uniesieniu wytrzymuje licząc do 10, następnie trzymając biodra w górze- prostowanie i zginanie nóg w kolanach 10 x
3. Leżenie na boku przy ścianie, taśma do ćwiczeń zawiązana na wysokości kostek- unoszenie nogi do góry - uwazając aby noga przylegała do sciany- wytrzymać do 10, opuszczamy nogę do wysokości biodra i znowu w górę- 9 x na każdą nogę
3.leżenie na plecach, posladki przy ścianie, nogi zgiętę w biodrze, przylegaja do ściany, następnie odwiedzenia nóg - pilnować aby przylegały do ściany- wytrzymać do 30 i złączyć nogi. 10 x
4.leżenie na brzuchu, napięcie posladka i uda- uniesienie nogi do góry ,wytrzymać do 10 i opuszczenie nogi 10 x na każdą nogę - na razie bez obciążenia
5. taśma do ćwiczeń przymocowana do drabinki ,na drugim końcu pętla- stopę zaplątuję ;) w pętlę, w leżeniu na plecach, taśma napięta- zgięcie grzbietowe stopy, napięcie uda, rotacja stopy i nogi na zewnątrz, uniesienie nogi jak najwyżej się da przy napiętej tasmie,wytrzymać do 6 i powoli opuścić rotując nogę do pozycji wyjściowej 10 x
cwiczenia od 2 do 5 robię 3 serie
6. stojąc na stopniu na jednej noce,przodem do barierki lub ściany, druga noga zwisa swobodnie poniżej stopnia- unoszenie biodra do wyrównania położenia bioder 50 x na kazdą nogę
7. ćwiczenie korygującę stawianie nogi przed lustrem -tyle razy dziennie ile się da :)
Cwiczenie 3 i 6 sprawiają mi największą trudność. rolowanie już teraz nie jest żadnym problemem.
coraz lepiej idą mi ćwiczenia, zajmują mi coraz mniej czasu także od jutra włączę do treningu ćwiczenia na mięśnie brzucha na zmianę z rowerkiem
Mam zapalenie kaletki w barku i na razie nie mogę włączyć hantli ani pływać.
Miska na jutro





Zmieniony przez - Kasiek97 w dniu 2014-10-12 21:09:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3000
Dzisiejszy trening - jak wyżej,dodatkowo 30 min jazdy na rowerze stacjonarnym.
Czy ktoś może mi przypomnieć za co mam ten wyrok ?
Trening szefowej był o niebo ciekawszy i przyjemniejszy.
Miska na jutro:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3000
Wczoraj wieczorem nie miałam siły odpalać laptopa,uzupełniam dzisiaj
Wczorajszy trening:
1. rolowanie bocznej powierzchni ud i przodu ud 5 x
2.Wznosy bioder- nogi na piłce zgięte w kolanach i biodrach- wznoszenie bioder i opuszczanie bez dotykania podłogi, 10x przy dziesiątym uniesieniu wytrzymuje licząc do 10, następnie trzymając biodra w górze- prostowanie i zginanie nóg w kolanach 10 x
3. Leżenie na boku przy ścianie, taśma do ćwiczeń zawiązana na wysokości kostek- unoszenie nogi do góry - uwazając aby noga przylegała do sciany- wytrzymać do 10, opuszczamy nogę do wysokości biodra i znowu w górę- 9 x na każdą nogę
3.leżenie na plecach, posladki przy ścianie, nogi zgiętę w biodrze, przylegaja do ściany, następnie odwiedzenia nóg - pilnować aby przylegały do ściany- wytrzymać do 30 i złączyć nogi. 10 x
4.leżenie na brzuchu, napięcie posladka i uda- uniesienie nogi do góry ,wytrzymać do 10 i opuszczenie nogi 10 x na każdą nogę - na razie bez obciążenia
5. taśma do ćwiczeń przymocowana do drabinki ,na drugim końcu pętla- stopę zaplątuję ;) w pętlę, w leżeniu na plecach, taśma napięta- zgięcie grzbietowe stopy, napięcie uda, rotacja stopy i nogi na zewnątrz, uniesienie nogi jak najwyżej się da przy napiętej tasmie,wytrzymać do 6 i powoli opuścić rotując nogę do pozycji wyjściowej 10 x
cwiczenia od 2 do 5 robię 3 serie
6. stojąc na stopniu na jednej noce,przodem do barierki lub ściany, druga noga zwisa swobodnie poniżej stopnia- unoszenie biodra do wyrównania położenia bioder 50 x na kazdą nogę
7. ćwiczenie korygującę stawianie nogi przed lustrem -tyle razy dziennie ile się da :)
8. Brzuszki 3 x 10,
9- na początku jako rozgrzewka- rower stacjonarny 15 min.
Muszę dołożyć coś na kręgosłup lędzwiowy bo ledwo z łózka wstałam, daje o sobie znać brak pływalni.
Miska na dzisiaj:




Wiecie spotkałam sie wczoraj z moją ciocią, która nie widziała mnie trochę czasu. zostałam odpytana z zasad diety.
Cicia ma dużą nadwaqę, waży pewnie 120-130 kg, przy wzroście 160 cm. Ma 78 lat. Tusza bardzo utrudnia jej poruszanie.Chciałaby spróbować diety. Czy możecie mi podpowiedzieć jakie ustalić jej proporcje BTW ?


Zmieniony przez - Kasiek97 w dniu 2014-10-15 09:52:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3000
Dzisiaj DNT- byłam na terapii manualnej - jak to brzmi- kręgosłupa. Ciekawe czy jutro wstanę z wyrka
Miska na jutro


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Miałaś zalecenia by wliczać warzywa? Jeżeli nie to cebuli czy pomidora nie licz.

Wydaje mi się, ze liczenie kcal dla 80-cio latki to nie jest dobry pomysł niech ciocia "wyczyści miskę" i trzyma się tego -> https://www.sfd.pl/-t585708.html (punkt 20)
Do tego spacery 2-3x tygodniu w zależności od możliwości

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3000
Miałam zalecenia żeby wliczać dużą ilość warzyw :) tak się rozpędziłam z tą cebulą i jednym pomidorem
Dziękuję za odpowiedz w sprawie cioci :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja próba zmiany

Następny temat

zrzucenie tluszczyku, ujedrnienie cialka i fitness sylwetka

WHEY premium