SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZMA -"Brać czy nie brać?"

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 385096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Pewnie tlenek

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 191
ten preparat to MGB6 i ma 500mg mleczanu magnezu.i 6mg - B6..wiec co zalcacie jednak filomag 6 taletek na spanie razem z cynkiem..czy może byc 6 tabli tego MGB6 co mam teraz..???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
to do zawartosci czystych jonow MG++ mu dosc daleko ...

sadze ze mocno przeplacone

pomijam zupelnie wchlanialnosc teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 577 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5049
Mam 16 lat i niedługo zaczynam robić mase. Dietke mam i trening też. Zaczełem cwiczyc w lutym tego roku. Najgorzej u mnie ze snem i tak sobie pomyślałem zeby sobie zakupić ZMA apteczne. Ael czytałem na stronce jakiegoś tam sklepu inetrnetowego ze ZMA można stosować dopiero powyzej 21 roku zycia bo podwyzsza tescia, a w tym wieku co ja jestem to i tak poziom tescia jest wysoki. Jedni mi móią zeby brać przed snem i jest cacy drudzy mówia zeby nie brać bo nie te lata. I ja sam nie wiem czy mi to zaszkodzi czy nie wiec pytam sie tu was zeby nie zakłądac nowego tematu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 191
witam..dokupiłem jszcze Aspargin ...zawiera..w 1 tabsie 17jonów mg i 54 jony potasu...w połączeniu z aptecznym ZMA powinno być ok..co o tym myślicie...??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 33 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 272
Ciekawi mnie ta sprawa wchłanialności węglanu wobec wodoroasp.
Np. Dolomit (wapń plus magnez, konkretnie węglany), ma 64mg jonów Mg w 500mg. Cytuję teraz z opisu Magnefaru: "...500 mg czterowodnego wodoro-asparaginianu magnezu (34 mg jonów magnezu)". Czyli 2x mniej. Może więc dolomit, mimo mniejszej (podobno) wchłanialności w sumie wychodzi taniej, niż Filomag, który ma 600mg wodoroasp.? (Trzeba by dorzucić vit B, ale ona kosztuje grosze).

Co do Zincasa, bez recepty jest zwykły Zincas, ale on zawiera 5x mniej cynku.
Generalnie takie rzeczy najlepiej kupować z aptek internetowych (np. vitanea.pl - filomag - 4,83zł). Byłem w szoku jak wielkie są niektóre różnice cen. Takie rzeczy jak chrom, czy glukozamina też w aptekach internetowych są tańsze, niż w int. sklepach kulturystycznych, nie mówiąc o zwykłych aptekach, gdzie jest straszne zdzierstwo.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
donalvaro - tam 500mg soli magnezu, a samych jonów pewnie cos pomiedzy 40 a 60 mg, więc nie ma w grucie rzeczy sie czym podniecac, co do wchłanialności to zdania sa podzielone, np cynk zdecydowanie lepiej wchuania sie w postaci glukonianu niz wodoroasparginianu, w postaci tlenku ponoc jest wręcz niezdrowy, magnez wbrew pozorom dobrze sie wchuania w formie musującej,a o ile pamietam jest tam tlenek magnezu, podobnie jak w slow-magu, tabletkach dojelitowych, ktore ponoc maja dosc wysoka wchuanialnosc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9317 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45818
Dziś w aptece babka mnie zaczepiła i mów mi o wchłanianiu się MG dała mi ulotke i powiedziała że jak kupie "MAGNEX B6" (firma VITABALANS) to dostene herbatke ziołową GRATIS kupiłem opakowanie tego MG. Przyszłem do domu i patrze na skład:
MAGNEX B6- tlenek magnezu 501,4mg (300mg jonów magnezowych MG++) 9,5zł
FILOMAG B6-wodoroasparaginian 600mg (40mg jonów magnezowych) 6zł
1 tab MAGNEXa to 7,5 tab FOLIMAGa jest różnica
który produkt wybrac ??

Zmieniony przez - DEXTROZER w dniu 2006-08-11 15:20:00

PRO MODERATOR DZIAŁU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 126 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3513
to jak to wreszcie wyglada ?

czy aplikując sobie codziennie rano 1 tabletke maxivit i wieczorem przed snem zma firmowe/apteczne nie przekrocze czy przekrocze zalecaną dawkę cynku ?

byłbym wdzięczny za sensowną odpowiedź, z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
jesli nie jestes wyczynowym sportowcem i nie ma na dworze 40 stopniowych upałów oraz nie rypiesz diuretyków to dawka 500mg czystego magnezu jest dawka krancową, ja bym jej nie przekraczau.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co o tym sadzicie?

Następny temat

Białko a czas po przygotowaniu

WHEY premium