Gdyby zastanowić się na kilkoma suplementami niezmiernie istotnymi dla pracy naszych mięśni w czasie i po wysiłku fizycznym, to bez wątpienia znajdzie się wśród nich popularne BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione. Zaliczyć do nich można trzy najważniejsze aminokwasy wchodzące w skład aminokwasów egzogennych, czyli tych, których nasz organizm nie jest w stanie syntetyzować. Muszą więc one być dostarczane przez nas wraz z dietą.

Będąc wiele lat w branży dietetycznej zauważyłem dość istotny fakt, podejścia dużej części osób do diety. Mowa tutaj w szczególności o grupie trenującej bardziej profesjonalnie. Im nasze treningi są cięższe i jest ich w skali tygodnia więcej, czyli im bardziej przykładamy się do poprawy swoich wyników sportowych, tym mniej czasu poświęcamy na zdrowe i odpowiednie odżywianie. Duża ilość treningów w tygodniu, konieczny czas na regenerację, dodatkowa praca zarobkowa, czas poświęcony rodzinie czy inne zajęcia hobbystyczne i w zasadzie nie mamy kiedy przyłożyć się do diety i dostarczenia odpowiedniej ilości istotnych aminokwasów dla naszych mięśni i ich odpowiedniej regeneracji. W takiej sytuacji uzupełnienie szybko przyswajalnych aminokwasów rozgałęzionych w okresie okołotreningowym będzie zbawienne dla wyników sportowych.

bcaa regeneracja

W internecie ostatnimi czasy pojawiły się poglądy sugerujące, iż BCAA nie działają. Jednak przede wszystkim należy zastanowić się, czego oczekujemy od tego suplementu i kto go stosuje. Zastanawiając się nad tym ile osób trzyma się dokładnie diety, do głowy niestety nie przychodzi ich zbyt wiele. Można więc śmiało stwierdzić, że BCAA w zdecydowanej większość diet występują w ilości niedoborowej. Poza tym, bez wątpienia celem ich stosowania nie jest uzyskanie hipertrofii mięśni, a odpowiednia ich regeneracja i ochrona. Zdecydowanie więc suplement ten jest pożądany w stosowaniu przez osoby trenujące. Szczególnie te, które trenują ciężko i które nie mają idealnych diet.

Z tego też względu firma ALLNUTRITION postanowiła wprowadzić na rynek produkt najwyższej klasy jakościowej, jakim jest BCAA Instant, czyli forma aminokwasów bez problemu rozpuszczalna w wodzie. Od teraz nie będzie konieczności machania shakerem i tworzenia się jakiejkolwiek piany. Wystarczy zamieszać łyżeczką w kubku i suplement będzie gotowy do spożycia.

Co ciekawe, idąc za głosem klientów postanowiono wprowadzić sporą gamę nowych smaków, z których każda, nawet najbardziej wymagająca osoba, znajdzie coś dla siebie.

bcaa instant

Właściwości BCAA Instant

 • idealna regeneracja dla mięśni po ciężkim wysiłku,
 • ochrona mięśni przed katabolizmem, szczególnie w okresie redukcji tkanki tłuszczowej,
 • produkt idealny w zasadzie w każdej dyscyplinie sportu, gdzie mamy do czynienia z pracą naszych mięśni,
 • jakość potwierdzona licznymi certyfikatami,
 • aż 90% zawartości BCAA,
 • suplement nie zawiera barwników,
 • aż 40 porcji, każda po 10 g suplementu,
 • wysoka zawartość procentowa aminokwasów (mało słodzików),
 • ogromny wybór smaków, które pozwolą zaspokoić podniebienie każdej osoby. Wyróżnić wśród nich możemy: jagoda, ananas, żurawina, marakuja, malina, pomarańcza, cytryna, truskawka, smoczy owoc, limonka, czerwona porzeczka, whisky z colą, rum z colą, cukierki lodowe, oranżadka w proszku, guma balonowa,
 • produkt w formie instant o bardzo dobrej rozpuszczalności i przyswajalności,
 • atrakcyjna cena w stosunku do jakości i gramatury.

Zastosowanie BCAA Instant

 • w każdej dyscyplinie sportu, w której mięśnie narażone są na ciężką pracę (np. kulturystyka, trójbój, sporty walki, piłka nożna, triathlon, pływanie, kolarstwo),
 • w celu ochrony i lepszej regeneracji mięśni,
 • w czasie treningu dodane do butelki z wodą, aby nie tylko dostarczać stale aminokwasy, ale również poprawić smak napoju,
 • jako uzupełnienie aminokwasów w ciągu dnia w formie pysznego napoju.

Dawkowanie BCAA Instant

Zalecane dawkowanie aminokwasów rozgałęzionych to ilości minimum 1 g/10 kg masy ciała, stosowane około 20 minut przed wysiłkiem. Druga porcja w tej samej ilości w trakcie wysiłku lub po jego zakończeniu. Producent zaleca 10 g w porcji. Daje to aż 40 porcji suplementu.

Z czym łączyć BCAA Instant?

Produkt komponuje się idealnie z innymi suplementami okołotreningowymi takimi, jak:

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)