SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZMA -"Brać czy nie brać?"

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 385058

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 55
jeśli ktos ma podczs snu skurcze np. mięśni ud czy łydek, zma jest pozyteczny ze wzgledu na znajdujacy sie w nim magnez. Skurcze ustepują ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to pytanie czy co :D bo sie potraciłem

jeśli tak, to oczywiście ZMA jest pożyteczne przy wystepowaniu skurczów mięsni, aczkolwiek do ZMA napewno w tej kwesti dodałbym dodatkowo Potas!

Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2010-06-23 14:48:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1113
Musiałem odświeżyć ten temat, bo mimo że przedczytałem wszystkie posty...


nie rozumiem czemu każdy bierze 2-6 tablet filomaga gdzie jedna odpowiada składem magnezu [aspa...] i proxy b6, w porównaniu do ZMA różnych firm jak optimum,activlav,fa ect,

Prosze o odpowiedz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
ale nie bardzo rozumiem
kazdy dobiera sobie indywidualnie dawke, w zaleznosci od brakow magnezu, ile ma jonow jeden filomag?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
saw - proponuję byś założył swój temat i tam zadawał wszystkie pytania, bo z tego co widzę masz kilka wątpliwości i piszesz gdzie się da.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1113
TomQ-MAG, ma 40mg jonów [magnez], jedna tabletka...

Patrząc na ZMA firmy optimum [polecam ich białko], w składzie ma 40 lub 45mg jonów magnezu... więc zastanawiam się skąd inni piszą min 1 max 6 tablet, FAKT zależy jak się ma zapotrzebowanie... trzba się wziąć do lektury znowu...

AMentoris - dzięki ale nie lubie mnożyć postów, zresztą czasem szukam coś na forum i muszę przefiltrować +/- 50 tematów zanim dojde do odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
osobiscie dorzucam 500mg jonow dziennie. wiec jak widzisz 6 tab filomagu, to bedzie polowa tego co dorzucam w jednym kapsie. zapotrzebowanie na magnez jest dosc spore u osoby trenujacej, a normy dla przecietnego kowalskiego sa dosc niskie.

osobiscie jem okolo 1-1,5g zliczajac z jedzenia jeszcze, w zaleznosci od dnia.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1113
dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 861 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17394
TomQ-MAG a co stosujesz? MZB? Filomag?
Co do pozywienia to w czym jest najwiecej magnezu?


Mi w diecie wychodzi 806 magnezu i 17cynku.

Teraz tak, dodatkowo biore 2tabletki Universal Daily Formuła czyli 80mg wiecej.

Łącznie 886mg magnezu i 27cynku. Więc ile miałbym dawkować Filomagu i Zincas żeby było okej?

Czytałem, że jakies 1100g magnezu i 15cynku starcza, ale nie wiem czy to prwada więc powiedzmy.

5filomagu ?

Zmieniony przez - mrow007 w dniu 2011-06-24 01:34:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
5 filomagu styknie

ja jem ten:
https://sklep.sfd.pl/Olimp_Chela-Mag_B6_forte-opis25888.html

z tego co jem najwiecej ma kasza gryczana owsiane, orzechy.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co o tym sadzicie?

Następny temat

Białko a czas po przygotowaniu

WHEY premium