SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost kondycji w tydzień

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
Cześć. Za tydzień chcę wystartować w Armagedonie (bieg z przeszkodami). Kondycję mam przeciętną - chodzę na siłownię nieregularnie, raz w tygodniu gram w piłkę. Wiem, że przez tydzień nie zbuduję siły, wytrzymałości, ani cudownej kondycji, ale chcę zrobić teraz wszystko, żeby jak najlepiej się przygotować.
I pytanie w jaki sposób najlepiej to zrobić? Biegać codziennie, co dwa dni, czy rzadziej? Ćwiczyć na siłowni codziennie, z dużym ciężarem, małym, raczej krótsze serie, dłuższe?

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716

Nic Ci to nie da bo w tydzień nie poprawisz w jakiś odczuwalny sposób wydolności, kondycji itd. Oczywiście możesz zrobić w tydzień jakieś dwa lekkie treningi, a później przez dwa dni przez zawodami nie robić nic tak abyś się w pełni zregenerował abyś nie odczuwał żadnych negatywnych efektów wcześniejszych treningów bo jeśli nie będziesz w pełni zregenerowany to bardzo szybko to odczujesz podczas biegu.

Z tego co pamiętam to Armagedon jest na różnych dystansach i na różnym poziomie trudności, a chyba najmniejszy dystans to 5km i nawet osoba ze średnią kondycją sobie poradzi. Nie wiem jakie masz podejście do takiego biegu i bierzesz udział tylko po to żeby zaliczyć, ale większość moich znajomych biegających różne biegi z przeszkodami mimo wszystko chcą pokonywać swoje słabości i być z roku na rok co raz lepszymi w tych konkurencjach i przeszkodach.

Tak czy inaczej jeśli planujesz w przyszłości ponownie wziąć udział w biegach z przeszkodami to warto się do tego przygotowywać dużo wcześniej i nie tylko na siłowni, ale i wybiegania jakieś robić częściej.
Możesz sobie zajrzeć też jeśli Cię to interesuje na blogi osób, które do takich biegów się przygotowują.

Polecamy również: Bieganie i siłownia: jak rozpisać plan treningowy



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-07-06 14:33:17

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 545 Napisanych postów 1471 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20858
Najlepiej według mnie teraz 3-4 przez ten tydzień interwałowo w miarę możliwości, podbudujesz lekko wszystkie 3 aspekty. W kilka dni cudów to nie zdziała, ale taki plan wydaje się optymalny :)

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 41 Wiek 35 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 179
Moim zdaniem ciężka sprawa tak w tydzień ogarnąć kondycje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33093 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
W tydzień to wiele nie zdzialasz a jak dasz sobie za duży wycisk w ostatnim tygodniu przed startem to tylko możesz na tym stracic bo tydzień przed powinno się bardziej zregenerować a nie zajechać , ciezka sprawa bo w tydzien to ja bym się nie nastawiał już na nic konkretnego jak chodzi o poprawe kondycji i bardziej skupiłbym się własnie na regeneracji bo może ona dac wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 909 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10911
W tydzień nic nie poprawisz kondycji, odpoczywaj i zrób sobie jakis lekki trening biegowy czy dwa, dla porównania ja w 6 tygodni poprawiłem się o dwie minuty na dystansie 3km
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
potrenuj 4-5 dni i zrób sobie odpoczynek na regeenrację. Kondycji jakiejś wielkiej nie trzeba bo się sporo spaceruje. najwazniejsze wg mnie to siła w rękach . Runmgedona robiłem, coś się tam zrobiło, za coś tam rundy karne i jakoś poszło, gdzieś tam ktoś pomógł zawsze

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety, ale w tydzień nie jesteśmy w stanie nic zrobić, aby poprawić zdolności wysiłkowe organizmu. Ostatni tydzień 3 przygotowaniach pod określone zawody powinien być wręcz odwrotny, niż w Twoim przypadku. Wtedy należy już zejść z objętości treningowej, dać organizmowi trochę odpocząć, aby był gotowy na start, a nie dorzucać do pieca. W ten sposób tylko utrudnisz sobie start, odczuwając bolesności i pospinane mięśnie. Sugeruję skupić się na lekkim wybieganiu, 1-2 razy w tym okresie, a najbardziej na rolowaniu i rozciąganie mięśni. Aby były w jak najlepszym stopniu gotowe do ciężkiego wysiłku.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - ocena

Następny temat

Trening FBW - ocena

WHEY premium