SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka z Brucem Lee

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
Czy ja gdzies napisalem o "niezwyciezonym Bruce Lee"?
Ale nie mozna popadac rowniez w skrajnosc ze byl to mierny Martial Artist bo jak sam zauwazyles wniosl wiele dobrego do MA. Troche Twoje wypowiedzi sa sprzeczne: z jednej strony mowisz ze Bruce byl mierny MA i miernym aktorem i nic poza tym a z drugiej ze wniosl wiele nowego do MA.
Zdecyduj sie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Nie pisałem nic o miernocie. Sam siebie sprawdziłem
Napisałem, że był aktorem i to nienajlepszym co podtrzymuję. Jednej, rzeczy nie odmawiam - innego podejscia do MA, o którym wspominasz. A wciaż mi się wydaje, że takie podejscie mieli i inni, ten natomiast człowiek, dzięki swoim filmom był w stanie takie poglądy sprzedać szerszej publiczności - co idzie mu na plus.

Fighter
www.kyokushin-matsushima.of.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
No widze że się Fighter zgadzamy co do realności umiejętności Bruce\a!

Film to film a nie rzeczywista walka.Ja jakoś też nie słyszałem o jakiś spektakularnych walkach w realu Bruce\a

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fighter: który film z Bruce'm Lee oglądałeś poklatkowo ? To co prezentował w filmach dosyć mocno odbiegało od jego JKD. Nieopisanego i niepełnego w czasie gdy "kipnął", ale z tego co wyczytałem (nie ma tego w filmach niestety) dosyć mocno interesował się parterem (judo, jj) czy nawet... szermierką (coś z refleksem i kontrolą oczu). A więc mocno przekrokowo. Anyway nie brał udziału w turniejach, bo twierdził, że za dużo tam ograniczeń, co nie przeszkadzało mu tłuc się z różnymi "twardzielami" w przerwach między ujęciami. Klient w swoim "najlepszym" okresie przekroczył 60 kg wagi, więc faktycznie miałby w tym polu problemy. Nie komentuję jego zdolności aktorskich (30 lat temu to wszystko i tak wyglądało inaczej), ale jego fanatyzm przy treningu MA (polecam książkę "Art of expressing the human body") zasługuje na respekt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"nieszczególny bym miał problem znaleźć kogoś kto by go połamał.
" - no w koncu przy jego wroście i masie to szkoda zeby wszystkich rozp*****lal ale daj mu uderzacza w jego kategori wagowej to można wtedy obsatwiać kto by wygrał.

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4802 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37359
TO ON !!! ON ZYJE !!! ulkony Bruce.. LOL

LOL - Laugh Out Loud (ale i tak biore 220kg na serie i tylko czasem stosuje sterydy..)

"Jestem sobie prawdą, fałszem i zagadką też.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj ludzie, ludzie. Tacy to z was twardziele,ani chybi okaże się zaraz, że Bruce to w ogóle cienias i ******ła saska ( wybacz, Bruce, to tylko tak dla zobrazowania ).A zapominacie, że był on wspaniałym analitykiem,potrafiącym non-stop myśleć o własnych błędach i studiując techniki walki. Powiedzenie, że nie skupiał się na partnerze jest, delikatnie mówiąc, niepoważne.To on twierdził,że nauka jednego tylko stylu walki ogranicza możliwości rozwoju. Poza tym stworzył coś niesamowitego - prztetarł szlak dla martial arts na świecie. Za to należy mu się szacunek. Był niezwykłym człowiekiem, który dokonał czegoś wręcz nadludzkiego.I dziś osoba twierdząca, że "za mało parteru", ma, jak sądzę, ciut zbyt wysokie mniemanie o sobie.Bruce był, jest i będzie wielki...
Pozdrawiam serdecznie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 678
Wiesz Kagetora to co napisales dla mnie bylo rewelacja:) POzdrowionka

Pawel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bruce jest i byl i bedzie wielki bo byl jedna z trzech najwazniejszych osob w sztukach walki w XX wieku. A ze czasy sie zmieniaja to juz inna sprawy. Podejscie Brucea a porownanie jego umiejetnosci do dzisiejszych fajterow to zupelnie cos innego. Nie robcie z Brucea kolejnego zlotego cielca na miare wschodnich "mistrzow". Nie sadze aby jemu samemu sie to podobalo.

Paweł Ziółkowski
http://czarnypas.gr.pl/bjj 
Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Bardzo celna uwaga Boruta, obawiam się jednak, że nie trafi do wszystkich takie rozumowanie a szkoda.

Fighter
www.kyokushin-matsushima.of.pl 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naiwne kobietki

Następny temat

Kung fu czy kick boxing?

WHEY premium