SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka z Brucem Lee

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 678
HE HE :) macje racje chlopaki.

Pawel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4417 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
lepiej poczytajcie troche o Bruce'ie

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
Chcialbym wyprowadzic niektorych z bledu odnoscie Bruce'a JKD i parteru.
Otoz okolo 65 roku rzeczywiscie Bruce nie umial wiele z parteru. Jednak potem za namowa Inosanto i Larry Hartsella (ktory byl zawodnikiem judo i zapasow) dodal wiele technik i strategi parterowych. Nie bylo to oczywiscie BJJ bo wtedy nie bylo kontaktu jeszcze miedzy USA i Brazylia ale i tak poziom byl niezly. Teraz gdyby Bruce zyl napewno dodawalby do JKD techniki BJJ - tak jak to robi dzisiaj Inosanto cwiczac u braci Machado.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4417 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
dokładnie.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy podejsciu Brucea do sztuk walki bylby pierwszy uczniem Gracieich w USA. Inna sprawa ze niewykluczone ze wczesniej przyjalby Wyzwanie Graciech i polegl.

Paweł Ziółkowski
http://czarnypas.gr.pl/bjj 
Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Nie chciałbym być wrednym typem, ale uważam, że w Polsce szukając tylko po klubach sztuk walki znalazłbym w każdym mieście kogoś kto by mu pomógł odpocząć na deskach.
Nie popadajmy w fetyszyzm, przecież ten człowiek był aktorem i to na dodatek nienalepszym -> jak ktoś ma wątpliwości niech obejrzy jego filmy poklatkowo.

Fighter
www.kyokushin-matsushima.of.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
Czesc Fighter...
Idz do Roya albo Vunaka i stan im (pomimo ze to juz starsi panowie) albo zebys daleko nie szukal...pojedz do Lodzi do klubu Wojciecha Adamusika i powiedz ze chcesz sie sprawdzic...Gwarantuje ze bedziesz zabki zbieral.
Oczywiscie o IAMA Inosanto nie wspomne. A oni wszyscy kontynuuja to co Bruce zaczal. Nie wyrazalbym na Twoim miejscu opini tak jednoznacznych bez poparcia swoich argumentow wiedza a nie li tylko opierajac sie na filmach (?!)



Zmieniony przez - Kenjiro w dniu 2002-04-08 08:43:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Ja bym tam nieczego nie gwarantował.

Za duży tu kult jednostki, nie wierze w takie. Osądzając BL po jego filmach li tylko, to nieszczególny bym miał problem znaleźć kogoś kto by go połamał.

Zresztą już za czasów jego życia nie szczególnie kwapił się do walki z reprezentantami innych systemów. A może się mylę ?

Fighter
www.kyokushin-matsushima.of.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
Co do walk z przedstawicielami innych styli to z relacji naocznych swiadkow kilka takich walk stoczyl. Zwlaszcza w Hongkongu. A potem jak stal sie slawny to nic dziwnego ze nie przyjmowal wszystkich wyzwan.
Ja nie jestem jakims skrajnie prawicowym wyznawca Brucea ale wkurza mnie jak ktos o czlowieku, ktory w swoim czasie mial najbardziej trzezwe spojrzenie na MA (pierwszy sformulowal teorie treningu krzyzowego jak inni formy klepali) mowi ze byl sciemniaczem i aktorzyna, ktory byl miernym zawodnikiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Możesz się wkurzać - to Twoje prawo gwarantowane Konstytucją.

Nie twierdzę, że nie wnosił nowego do MA, cross training i podejście JKD jest ok. Ale nie piszmy tutaj o niezwyciężonym Bruce Lee, który nie ma sobie równych.
A tak a propos to ja dla odmiany nie jestem fanem BJJ ale jak mi się wydaje to oni jako piersi zabrali się za wiazanie ze sobą różnych technik pochodzących z różnych systemów.

Fighter
www.kyokushin-matsushima.of.pl 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naiwne kobietki

Następny temat

Kung fu czy kick boxing?

WHEY premium