SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WALKA = Moje DNO

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
2 lata i nie miałeś normalnych sparingów?

Zmień klub. Tu nawet nie chodzi o styl, bo Ja też trenowałem kiedyś tkd i sparingi były ZAWSZE pod koniec każdego treningu.

To jest integralny element szkolenia w każdej sztuce walki. Rozciągać się i biegać możesz de facto na własną rękę.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17545
Jak masz sie dobrze bic skoro sie nie bijesz? ;]
Jak zaczalem chodzic na tkd to po miesiacu zaczalem sparowac, a po czterech wystartowalem w pierwszych zawodach (i to z niezlym rezultatem).
2 lata treningow walki z cieniem? Twoj trener ma cos z bania. W tym przypadku, nie czekalbym, tylko zmienial klub.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1365 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11945
J.w. albo możesz jeszcze spróbować samemu poprosić kolegów z wyższych stopni o sparing po treningu. Ja tak robię kiedy na zajęciach się nie sparujemy

Listen, think, solve

Death, taxes, Fedor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Do autora tematu
Jedyne co mozna Ci zaproponowac to zmiana klubu.
Ja bym to zrobil na Twoim miejscu jak najszybciej- tracisz tylko czas. Oczywiscie mozna sobie mowic- technika, trening na sprzecie, kondycja, rozciaganie sa wazne. ALE- to sa elementy szkolenia, ktore z zalozenia maja prowadzic do jednej rzeczy- DO WALKI. Dla tego mowimy sztuki/sporty WALKI a nie sztuki rozciagania, poteznych technik.

Sparing jest zatem podstawowym cwiczeniem, ktore same w sobie przygotowuje najlepiej do walki. Uczy Cie opanowania stresu, odpowiedniego oddechu, wywazenia sil w walce, odpowiedniego timingu, zachowania odleglosci... Wymieniac moznaby w niewskonczonosc.

Na poparcie moich slow polecam Ci artykul Rossa Enamaita na ten temat:
http://www.rossboxing.com/thegym/thegym11.htm
(swoja droga kochana Searme obiecala, ze przetlumaczy go w najblizszym czasie, wiec moze bedziemy mogli sie spodziewac go juz niedlugo w dziale uderzane )

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Kamiru, potrafisz mobilizowac do pracy

Btw, ponad połowa już zrobiona więc na dniach wrzucę, jak widać, takie materiały są potrzebne.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Materialow jest potrzeba bardzo duzo i- jak widac nie tylko w jednym dziale, wiec ja proponuje ogolna wymiane informacji i artow.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
nie będę oryginalny: jak masz się nauczyć bić, skoro się nie bijesz? skoro nie masz sparingów zadaniowych, które są podstawą szkolenia?
zmień adres, ten twój trener to chyba jakiś piąty element.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
I jeszcze na poparcie slow, ktore juz padly:
https://www.sfd.pl/Znaczenie_sparingów_-_art.-t422494.html

Bardzo dobre tlumaczenie Searme artu Rossa.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 228 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2896
ten temat byl nie potrzebny, wszystko lezy w mojej glowie, mam jeszcze opor przed konkretnym zaatakowaniem partnera, na obozie to zrozumialem, dla tych ktorych dziwi ze po 2 latach zolty pas, co pol roku sie zdaje czyli bialy,zolta belka,zolty to masz 1,5roku a ja raz do tego nie zdawalem, wiedz nie wiem co w tym dziwnego, klubu nie zmienie bo klub jest wporzadku, atmosfera, nie rozumiem dlaczego zaczeliscie sie czepiac trenera ale dobra juz mniejsza o to, trener jest bardzo dobrym trenerem, nie wiem moze bycie fajterem nie lezy po mej stronie xD nie wazne juz. dzieki za odpowiedzi

"Miej przed sobą zawsze słuszną drogę"

gen. Choi Hong Hi [*]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
mzoe poprostu nigdy porzadnie nie dsotales?
jakbys zaliczyl pare razy KO to bys sie przelamal i zebral na odwage zeby pojsc na calosc zeby znowu nie miec KO...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sila kopniec

Następny temat

Jak tam wakacje??

WHEY premium