SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WALKA = Moje DNO

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 629
olokk dobrze pisze jak ci trener spusci becki a tobie uda ci sie taki sparing przezyc to dojdzie do ciebie ze skoro on cie nie zabil to zadko kto da rade. masz typowy dla wielu fajterow problem psychologiczny i mozna go przelamac tylko po przez podniesienie wlasnej samooceny a nic nie zrobi tego lepiej niz ciagla walka i to z lepszymi od siebie. powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 228 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2896
hmm.... dobrze mi ida treningi, wszystko dobrze mi przychodzi tylko z walka mam problem narazie, poprostu poczekam na treningi gdzie bede mogl juz walczyc, raczej traktoja mnie na treningu za dobrego, wiedz poczekam, dzieki za odpowiedzi mozna chba zamknonc, jutro jade na oboz tam beda na bank sparingi nawet trener mi to mowil tam podszkole sie w walce :)wszystko jest kwestia czasu i reguralnego treningu, efekty beda na 100%
Zmieniony przez - Oli220 w dniu 2008-07-16 22:46:08

Zmieniony przez - Oli220 w dniu 2008-07-16 22:47:49

"Miej przed sobą zawsze słuszną drogę"

gen. Choi Hong Hi [*]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Dobrze Ci idzie tylko walczyć nie umiesz? Po 2 latach??
To po co te treningi?Żeby sie porozciągać i formy robić? To epiej trenować taniec...

Wiesz, ile byś już umiał trenując ostro przez tyle czasu boks, muay thai, kick boxing, judo czy kuokushin? Albo i nawet TKD w innej sekcji...
Sorry ale to naprawdę nie jest budujące, że ćwiczysz niby sztukę walki, tylko mało coś tej walki. Jeden obóz cudów nie zrobi, sparować trzeba regularnie, inaczej nigdy tego nie załapiesz.

PS. I nie daj sobie wcisnąć że trzeba ileś tam czasu trenować zanim się zacznie walczyć, ja po 1,5 roku już startowałam i to z niezłymi wynikami , a kumpel po dwóch latach treningu był mistrzem polski w shotokanie. I takich przykładów naprawdę są dziesiatki.

Zmieniony przez - searme w dniu 2008-07-16 22:59:27

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Ale pieprzenie. Zmień trenera, bo Ci wodę z mózgu robi.
Chyba, że jesteś jedynym facetem w klubie dla lasek, bo na męski sport to to nie wygląda

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Ten wasz trener ma III Dan więc teoretycznie powinien wiedzieć "z czym to sie je"

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Co z tego, że ma 3 dan, skoro jest partaczem, który zatrzymał się na początku lat '90?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Mhm. Kilka aspektów jest dziwnych ..

Kolego może po prostu nie masz predyspozycji i trener zostawił cię w grupie początkującej w celu "poprawy techniki", bo dziwi mnie że dwa lata treningu i dopiero zółty pas :/
Powiedzmy sobie wprost do zielonego pasa raczej nie trudno się zdaje w 2 lata tym bardziej że są to dwa początkowe kolory. "Górka" robi się później... chyba jak wszędzie

Drugi aspekt jest taki, że chociaż jesteś w początkującej grupie to i tak powinniście pracować na tarczach sprzęcie itp.
W większości sekcji po za tym masz regularne treningi boksu co prawda raz w tygodniu ale jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Olo-dlatego napisałem teoretycznie

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Drugi aspekt jest taki, że chociaż jesteś w początkującej grupie to i tak powinniście pracować na tarczach sprzęcie itp.

Dokładnie
Nie znam wprawdzie obyczajów w sekcjach TKD, ale na pewno w każdym porządnym klubie uderzanym od samego początku powinna być regularna praca na sprzęcie i przynajmniej zadaniówki (oczywiście stopniowo wprowadzane i na początku bardzo proste). Ze sparingami też się nie czeka 2 lata...Coś tutaj jest nie tak z metodologią ewidentnie.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Searme ,powiem ci że to niej est tak...
W porządnych sekcjach TKD tez od najwcześniejszych etapów nauczania wprowadza sie sparingi i prace na przyrządach
Jako przykład proponuje zwiedzić np. tą strone www.tkdlotos.pl
Jest to strona klubu za który moge ręczyć iż jest wzorowym pod względem szkolenia młodzieży jak też ukształtowanych juz zawodników.
Cały system szkolenia jaki jest tam prowadzony jest opracowany przez trenera Tomasza Szczepaniuka V DAN -jednego z Polskich autorytetów w TKD ITF
Trener ten w swoim szkoleniu stawia szczególnie na walkę i dlatego między innymi był jednym z pierwszych trenerów który wplatał juz dawno w swoje treningi elementy parteru i jako egzaminator PZTKD wymagał ich także na egzaminach!!!

W klubie tym trenuje się z dużym urozmaiceniem na róznego typu sprzęcie począwszy od worków,tarcz,pacek itp itd skończywszy nawet na użyciu ściany i takie przypadki bywały z uwagi na to by wprowadzać dzieciom urozmaicenie
Wszystkim którzy chca zobaczyć jak sie szkoli dzieci proponuje przejrzenie zdjęc z jednego z obozów Lotosu (które też są dzielone specjalnie dla seniorów i juniorów) http://www.tkdlotos.pl/galeria/archiwum/jaroslawiec_06/index.htm
kiedy przegląda sie te zdjęcia można między innymi zobaczyć jak sparują JUŻ małe dzieci (ubrane w tonę ochraniaczy które w normalnej odmianę TKD nie wystepują ,ale przy dzieciach trener zwraca na bezpieczeństwo dużą uwage)

Dla tych którzy odczytają ta wypowiedz bardziej jako reklame niż coś konstruktywnego powiem tylko że chciałem naprostować dobre imię TKD ITF które zostało bardzo zepsute przez odmianę WTF jak też przez powyższe posty autora i jego trenera
(a dla nieprzekonanych jeszcze proponuje przejrzeć galerie zawodników tego kluby )

Zmieniony przez - renegat44 w dniu 2008-07-17 17:09:10

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sila kopniec

Następny temat

Jak tam wakacje??

WHEY premium