SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Utrata tłuszczu - demitologizujemy aeroby

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 280202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
każdy wysiłek fizyczny jest dobry.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 38 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 229
Mi chodzi oto czy to się nadaje do tego Hiita ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 467
mogłby ktos ocenic ten trening? (redukcja)

pn:
aeroby 50 min
rozciąganie 15min
skakanka 2x5 min
a6w

wt:
aeroby 50 min
rozciąganie 15min
skakanka 2x5 min
a6w

śr:
HIIT 15 min na rowerze
rozciąganie 15min
a6w

czw:
aeroby 50 min
rozciąganie 15min
skakanka 2x5 min
a6w

pt:
HIIT 15 min rower
rozciąganie 15 min
a6w

so:
aeroby 50 min
rozciąganie 15min
skakanka 2x5 min
a6w

nd:
HIIT 15 min rower
rozciąganie 15 min'
a6w

dopiero zaczęłam ten trening. wcześniej jakies pol roku robilam codziennie godzine lub wiecej aerobow. i zero efektów. zero! :(:(
teraz wiem ze błędy miałam w diecie. ale skoro trening HIIT daje lepsze efekty... to dlaczegoby nie spróbować :)

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ja bym pierw robila brzuch a pozniej HIIT, reszta ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 467
trening robie w kolejnosci : rozciaganie - aeroby - brzuch - rozciaganie.

ale jesli to ma znaczenie to zmienie kolejnosc :)
zapomnialam jeszcze dopisac ze guarane pije przed treningiem. dopiero poltora tygodnia, wiec efektow nie widze :/ moze to tez dlatego ze diete mam niezbilansowaną... jak myslicie, czy picie tej guarany wspomoze/ przyspieszy spalanie tluszczu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
aeroby tak, mozesz traktowac jak rozgrzewke , HIIT nie
nie ma cudownych srodkow, efekty widac od diety a nie od brania czegokolwiek, dieta musi byc by byl efekt, mozna go pozniej probowac wzmacniac,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Ja bym pierw robila brzuch a pozniej HIIT, reszta ok.

ja odwrotnie

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1352
hmmm sluchajcie nie czuje sie na silach zeby wczytywac sie we wszystkie 47 stron tego tematu;) wiec pewnie moje pytanie sie juz pojawilo... czy zgodnie z tytulowym art 6w jest lepszy w paleniu tluszczu niz aeroby? Robilem ją swego czasu, po bylem mokry jakbym wyszedl spod prysznica...czyli generalnie np. tabata i 6w są lepszymi (a przynajmniej dobrymi) sposobami na spalanie tluszczu??
pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystko zależy od diety. Bo ona decyduje czy coś będzie palone czy nie. Oraz oczywiście od tego jaka ona będzie zależy co będzie palone - na to też ma wpływ trening.
Odpowiednie skomponowanie treningu oraz diety daje efekty inne u każdej osoby. U Ciebie może być efekt po a6w lepszy niż np. po zwykłych aero
Moim zdaniem jednak, każda forma treningowa jest lepsza, a najwięcej zależy od diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 57 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 104
no ok, czytam tekst, nie napisał go pewnie neptyk, ale gdzie podstawowa rzecz, jaką jest przyjemność z tego, co się robi?

Progresja, zwiększanie powtórzeń, trening siłowy w dni takie, a aeroby w srakie.....po cholerę to komu?
Ważne, żeby każdy się ruszał, robił cokolwiek, co można podciągnąć pod sport i zdrowy tryb życia, a takimi tekstami jw. tylko niepotrzebnie zniechęcacie ludzi do biegania i innych prostych ćwiczeń. Nie każdy ma możliwość chodzenia na siłownię, nie każdy ma czas, nastrój, kasę, i nie każdego to po prostu cieszy.

Na koniec powiem tak: w ciągu życia wielokrotnie zmieniają się mody, diety, upodobania. Co dziś jest ok, jutro już może nie być, bo jakiś mądrala wypowie swoje mądrości z naukowym poparciem.
Po latach się okaże, ze jednak nie miał racji, bo znajdzie się kolejny mądrala, który podważy mądrości poprzednika.
Dlatego ja podchodzę do tych rzeczy, jak go zdrowego żywienia, które jest tym zdrowsze, czym prostsze w przyrządzaniu. Amen.

Staram się żyć w zgodzie z sobą i nie krzywdzić przy tym innych, co czasem nie wychodzi.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tuńczyk na noc...

Następny temat

sniadanie bez wegli

WHEY premium