SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Utrata tłuszczu - demitologizujemy aeroby

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 279556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1243 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5705
no no no... coz powiem krotko ko... mit -upadl...
co nie znaczy ze daruje sobie moje 40 minut szybkiego marszu co dzien z rana bo z kazdym krokim czuje sie bardziej naladowana energia aczkolwiek.. powolutku przestawiam sie na HITTA ( czasowo sie nie wyrabiam rancem)
ale faktycznie po popoludniochy "cwiczeniach" czesciowo pilatesowych czesciowo z treningu domatora... czuje miesnie i efekty w postaci mniejszych obwodow np w moim utrapieniu czyli udzie
// czapki z glow panowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 755
Jak powinien wyglądać taki trening? Najpierw ćwiczenia siłowe czy interwały? Trener z siłowni do której chodziłam przez jakis czas zasugerował rozgrzewka->interwały(10-15min)->ćw siłowe - i w sumie efekt nawet był.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 658 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5426
Dzięki Tyka za wyjasnienia, teraz kumam (lub zdaje mi sie, że kumam)
Tabatę lubie i szanuje, ba nawet ćwicze, jednak nie cześciej niz raz w tygodniu (zgodnie z zaleceniami Twoimi Tyka ) krótkie sesje HIIT czy kompleksy... cóz, dopiero przede mną. Myśle sobie, ze czas zgłebic temat tychże póki trening domatora mi nie obrzydł. Przyznaję,że dział Trening nie jest czesto nawiedzanym przeze mnie działem.
Ha, kobitki jakie macie kompleksy??? Pewnie można coś skompilowac z treningu domatora...

---NIech MOC będzie z Wami---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
Nigdy nie wykonujemy HIIT w ten sam dzien co trening silowy to bezsens i nie potrzebne nadwyrezanie sie ,HIIT w dni bez treningu silowego i pamietajmy aby zostawic sobie 1 dzien w tygodniu na pelna regeneracje

Zmieniony przez - qazar w dniu 2005-11-03 07:13:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening interwałowy można wykonywać po treningu siłowym, musi on być jedynie jak już pisałem powyżej nie dłuższy niż 10-12 minut. Nigdy natomiast nie wykonujemy treningu interwałowego przed treningiem siłowym.

Co do pań i treningów domatora - kluczem do sukcesu w treningu siłowym (jak w każdym zresztą) jest progresja. W związku z tym aby trening taki przynosił efekty należy albo zwiększać obciążenia, albo skracać przerwy, albo zwiększać liczbę powtórzeń (w rozsądnym zakresie) albo stosować coraz trudniejsze formy ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18051
czyli mam rozumiec ze
intesywny dluzszy trening silowy i okolo 10minut hiit das lepszy efekt w ksztaltowaniu sylwetki i spadku fatu niz mniejintesywny trening silowy i 1h aerobow ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie, nie dłuższy trening siłowy - trening tak samo długi (do 45 minut) ale z bardzo krótkimi przerwami między seriami (przez co czasami nawet staje sie krótszy niż normalnie!) plus 10 minut HIIT'u w dni wolne od treningu siłowego lub bezpośrednio po treningu siłowym

Należy jednak pamiętać o tym że treningu takiego nie należy kontynuować w nieskończoność - co około miesiąc należy wprowadzić zmiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18051
hmmm tylko ze moj trening silowy jest hmmm bardzo w sumie delikatny np. przysiad z sztanga 3x15 odwodziciel 3x30 przywodziciel3x30 i 3x15 takie jedno cwiczonko niesty nie pamietam jak to sie nazywa w kazdym razie na maaszynie i podciaganiu ciezaru .... wiec troche malo to
na drogi dzien mam brzuch... 3x15 miesnie brzucha dolne na takim stojaczku 3x15 spiecia 3x15 skosy ale na 1 bok czyli razem 3x30 nio i ab king czy jakos tak 4x25 po tych delikatnych cwiczonkach zawsze bylo aero ale chyba bede musiala wporowadzic modyfikacje tzn wiecej silowych a nastepnie hiit moze to da lepszy efekt...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trening ten mozna nazwać kosmetycznym a nie siłowym, zarówno ze względu na dobór ćwiczeń jak i liczbę powtórzeń

natomiast ćwiczenia mięśni brzucha przegięte w drugą stronę - wszystkiego niepotrzebnie za dużo
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18051
to co mam w takim razie zrobic?
taki trening ulozyla mi instruktorka na silowni na ktora chodze...
co do brzucha zawsze mialam wrazenie ze za delikatnie go cwicze...
a co do nog co moge dodac/zmienic? wszystkie cwiczenia na ta partie robie z obciazeniem...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tuńczyk na noc...

Następny temat

sniadanie bez wegli

Wiecej