SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Utrata tłuszczu - demitologizujemy aeroby

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 280207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no i co z tego ? ja 7 kg potrafię stracić w tydzień

3 kg potrafię stracić w 24 godziny

1,5-2 kg w godzinę

chcesz się policytować ?

kilogramy są mało ważne, liczy sie zachowanie beztłuszczowej masy ciała przy równoczesnej utracie tkanki tłuszczowej i temu służą omawiane tu metody, a nie temu aby zrzucić kilogramy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 301 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2108
" liczy sie zachowanie beztłuszczowej masy ciała przy równoczesnej utracie tkanki tłuszczowej" aha, no logiczne...

Brzuch w 8 minut. Zestaw ćwiczeń. http://www.sfd.pl/temat233657/ 
Okrągłe plecy/kifoza. Zestaw ćwiczeń. http://www.sfd.pl/temat219889/
Płaskostopie/platfus. Zestaw ćwiczeń. http://www.sfd.pl/temat222175/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23820


bardzo ciekawy artykul

mam nadzieje ze po wyprobowaniu w praktyce bede mogl stwierdzic ze sa lepsze sposoby wspomagania odchudzania niz monotonne aeroby

chcialem tylko spytac jaki radzisz stosunek "szybkich obrotow" do "wolnych obrotow" w czasie interwalow?

1:1? 1:2? i w jakich dlugosciach?

30s:30s? czy moze 1min:1min?(30s:1min/1min:2min) ??

i co myslisz o modyfikacji cwiczenia interwalowego polegajacego na sprincie kraulem i "odpoczywaniu" zabką ??


oraz druga kwestia

co sadzisz o czyms takim:

ze wzgledu wygode chcialbym aeroby na rowerze wcisnac w przejazdzke ktora trwa dluzej niz te 10-15min

co sadzisz w takim razie aby umiescic je w "srodku"

tzn najpierw 5min spokojnej jazdy dla rozgrzewki,

potem 10-15min interwalow(jaki stosunek intensywnosci, patrz pytanie 1)

potem 20min spokojnej jazdy

SAMSUNG ML-3561N A4 USB - 1500zł

Drukarka laserowa, mega wydajna do zastosowań biurowych.

Nowa, nieużywana!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak w każdym przypadku to w jaki sposób masz wykonywać trening interwałowy dyktują dwa czynniki - Twoje wytrenowanie i progresja

tak więc jeden będzie zaczynał od minuty średnim tempem i dwóch minut wolnym, inny zacznie od 30 sekund tempem szybszym i minuty wolnym, prawdziwy twardziel zrobi 20 sekund szybkim i 10 sekund wolnym i w 4 minuty spali tyle co ten pierwszy przez minut 20

generalnie należy zaczynać konserwatywnie, czyli na przykład ja zaczynam od 25-30 sekund sprintu i 50-60 sekund wolniejszego tempa

z treningu na trening skracam czas wolniejszego tempa - i to jest moja progresja

nie ma jednak nic złego w dłuższych ani w krótszych interwałach - każdy jednak musi to wypróbować na sobie

zarówno w basenie, jak i na normalnym rowerze zalecałbym raczej 20-30 minutowe "aeroby" w równym tempie albo po prostu jazdę/pływanie dowolne, dla przyjemności

czasami odnosze wrażenie że to wszystko traktowane jest zbyt serio, jakby od tego zależało życie, zdrowie lub kariera, a to ma być głównie zabawa !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23820
dzieki za info

a co powiesz o regulacji "obciazenia/levelu" na orbitreku jako regulatorze wolnego/szybkiego tempa??

bo na orbitreku niebardzo jest mozliwosc "pedalowac" szybko/wolno, roznicy wlasciwie niema

jedyne co mozna regulowac to "poziom obciazenia"

SAMSUNG ML-3561N A4 USB - 1500zł

Drukarka laserowa, mega wydajna do zastosowań biurowych.

Nowa, nieużywana!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oczywiście że jest możliwość poruszać się szybciej lub wolniej na orbitreku! sam tak robię i świetnie się sprawdza, potrzeba tylko trochę wprawy

niemniej jednak, oczywiście regulacja oporu też jest przydatna i można ją wykorzystać, podobnie jak na przykład kąt nachylenia na biezniach - pod górkę lub płasko - działa fantastycznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 314 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5338
Tyka: 2 kg w godzinę? No niezły z Ciebie kozak

Mnie się udało w taki sposób stracic max 4 kg w 4h (wycieczka 100 km bez wody przy 25 stopniach - dzieci, na wszelkich bogów _NIE_ róbcie tego w domu)

Co do interwałów to ja robię twardo 1 minuta odpoczynku, 1 minuta pracy przy circa 100-110 obr/min.

A samych schematów interwałów, jak i ich ilości podczas treningu, jest setki.

This subject matter was transported to yourself because your-person requested to be imparted
of knowledge of extends from either us or one of us cooperators,
if you do not need to acquire biddings from ourselves once more please speak to ourselves here.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
strata 2kg w okolo 1,5h to zaden problem

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
witam
mam pytanie odnosnie przeplatania aerobow z HIIT em
mianowicie powiedzmy 3 dni treningowe i po treningu 40-50 minut aerobow( po odpowiednim czasie oczywiscie przeznaczonym na dojscie do tego pulapu)
a w nietreningowe HIIT 3 razy w tygodniu nie wiecej niz 10 minut
czy takie cos ma sens czy rezultaty beda takie same jak wykonywanie aero po HIIT cie czyli spadek lbm

zastanawiam sie czy mozna zapodac takie cos czy po prostu konsekwentnie HIIt lub konsekwentnie aero
moj staz okolo 4 lata, bf 20% ,dieta to 200-250 gram bialka,150-200 ww i 50 tluszczy
w sumie to pierwsza taka powazna redukcja w calej mojej karierze (stad ten bf ) wiec chcialbym wszystko dopracowac do perfekcji
pozdrawiam

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie jestem zwolennikiem tak długich aerobów po treningu siłowym

tak naprawdę, to w ogóle nie jestem zwolennikiem aerobów po treningu siłowym

po treningu siłowym najważniejsze jest dostarczenie mięśniom substratów do regeneracji a nie dreptanie na steperze czy innej bieżni

dlatego nie polecam takiego rozwiązania
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tuńczyk na noc...

Następny temat

sniadanie bez wegli

WHEY premium