SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening wspomagający redukcję - post konsultacyjny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9194
Witam,

Jest 'trochę' do redukowania, czy taki trening będzie optymalny?

Wiosłowanie sztangą 3 serie
Wyciskanie sztangą płasko 3 serie
Przysiady ze sztangą 3 serie
martwy ciąg na prostych nogach 3 serie

Jaka kolejność? Czy nie za mało tych ćwiczeń? Jakie odstępy między seriami i jakie między poszczególnymi ćwiczeniami? Ile optymalnie powinien trwać trening?

Biceps, triceps i łydki wywaliłem - zbyt małe partie.

Od razu mówię, że ćwiczenia typu podciąganie lub dipsy odpadają. Nie zrobię tego przy swojej wadze...

Proszę o radę.

Zmieniony przez - Experience w dniu 2009-09-23 01:56:50

Zmieniony przez - Experience w dniu 2009-09-23 01:58:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MC i siady na jednej sesji to za ciężko. Podziel sobie to na trening A i B, i zrób A: siady, ściąganie drążka wyciągu, wyciskanie na ławce, coś na bicek, military press
B: MC, wiosło, wyciskanie na skosie, podciąganie, podciąganie kolan w zwisie.
I tyle Ci wystarczy. Po każdym treningu na bieżni robisz 15 minut szybkiego marszu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9194
Spróbujmy, czyli coś takiego? :)

A

Przysiady ze sztangą 3 serie
Wiosłowanie sztangą 3 serie
Wyciskanie na skośnej hantle 3 serie
Uginanie ramion ze sztangą 2 serie
Military press 2 serie

B

Martwy ciąg na prostych nogach 3 serie
Wiosłowanie sztangą 3 serie
Wyciskanie sztangą płasko 3 serie
Podciąganie kolan w zwisie 2 serie


Jako, że ćwiczę w 'domowej siłowni', na której mam hantle, ławeczki oraz sztangę nie zrobię ćwiczenia typu 'ściąganie drążka', więc dałem 2 razy wiosłowanie.

O podciąganiu już wspomniałem - też nie dla mnie...

Może być taki plan? Coś dodać/usunąć? Kolejność odpowiednia?

Ilość serii odpowiednia? Jakie odstępy między seriami i jakie między poszczególnymi ćwiczeniami? Ile optymalnie powinien trwać trening? Dodam, że w serii po 8 powtórzeń, 8 na maksa.

Dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do B jako przedostatnie ćwiczenie dodaj podciąganie sztangi do brody. I będzie OK.
Przerwy takie, żebyś wytrzymał trening. Z czasem jak nabierzesz siły i wytrzymałości skracaj je.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9194
Czyli ostatecznie:

A

Przysiady ze sztangą 3 serie
Wiosłowanie sztangą 3 serie
Wyciskanie na skośnej hantle 3 serie
Uginanie ramion ze sztangą 2 serie
Military press 2 serie

B

Martwy ciąg na prostych nogach 3 serie
Wiosłowanie sztangą 3 serie
Wyciskanie sztangą płasko 3 serie
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2 serie
Podciąganie kolan w zwisie 2 serie

A,B będę robił naprzemiennie jak rozumiem. Teraz mam nadzieję jest dobrze :) Tylko czy ilość serii pasuje? Kiedyś już robiłem coś na wzór tego treningu i odpoczynek między seriami wynosił 60 sec, a między poszczególnymi ćwiczeniami 2 min. Cały trening zaś mieścił się w 35 min. Czy może tak być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak. Powiedz mi jeszcze jaki masz staż? Ile lat, jaka waga?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9194
To świetnie. Staż ogólnie to około 6 miesięcy, choć nie były to regularne ćwiczenia. Np. ostatnio ćwiczyłem od maja do czerwca. Teraz planuje ostrą redukcję i poważne podejście zarówno do samej diety jak treningu. Waga to 108 kilo, przy wzroście 185.. :( Jest co zbijać, ponad 20 kilo. Od tygodnia robię aeroby, zapotrzebowanie obliczone na 2600kcal, dziś planuję zacząć siłkę, a jak trochę spadnę to zacznę biegać, bo przy aktualnej wadze to szkoda stawów, choć czasem i tak wychodzę na boisko do nogi. 24 lata :)

Zmieniony przez - Experience w dniu 2009-09-23 10:06:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 230 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1001
Przeczytalem post i chcialbym wprowadzic trening silowy ale wkurza mnie to, ze po pierwsze na treningu w domowych warunkach nie ma fotek, czy filmikow jak je wykonywac (fotki byly, ale znikly) po drugie wrzucanie skrotow w stylu:
DIP,
wyciskanie zolnierskie
nachwyt,
podchwyt, itd
Kazdy OD RAZU wie o co chodzi :-/

NIe mozna by zrobic jakiegos slowniczka SFD z wszystkimi skrotami wyjasniajacymi dokladnie o co chodzi?
A jesli np cwiczenia to pokazane na fotkach/rysunkach/filmikach.

Mysle ze duzej ilosci ludzi by sie przydalo.
Frustruje mnie cos takiego. Czytam post, wiem ze mam cos robic, ale nie wiem jak to wyglada i jak prawidlowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A youtube.com?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Już jest, i to od dawna - http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Polecam.

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2009-10-08 12:06:46

Półmaraton w 1:57:11! :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i ćwiczenia

Następny temat

Problem z kaloriami

WHEY premium