SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening przed czterdziestką

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22577

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5715
Witaj Bull.
Dzięki za link. To co w nim wyczytałem pokrywa się w większości z tym co pisałem kilkanaście stron wcześniej o " aerobowym treningu nieaerobowym".
Tylo że tam Pavol Jablonicki opisuje to podczas standardowego treningu. Różnica polega tylko na skróceniu czasu między seriami i obwodami do minimum .
Fajnie że artkuł sprzed 10 lat nadąża za dzisiejszym stanem wiedzy
Sog dla Ciebie . ...Pozdro. !

Tylko wszechświat i ludzka głupota nie mają końca ... ( A. Einstein )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 861 Napisanych postów 13725 Wiek 51 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126129
Bardzo ciekawe, na pewno skorzystam, choćby przed zawodami, dla lepszej wydolności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5715
Coś zmieniło się w moim treningu . Nie wiem dokładnie co .. muszę to przeanalizowac , ale trening stał się o wiele bardziej efektywny.
Triceps po poniedziałkowym treningu boli mnie jak nigdy do tej pory. A obciążenie zwiększyłem tylko o 2kg. na sztangielkach i o 2,5kg na kratownicy.
Może zmiana kolejności wykonywanych cwiczeń .. sam nie wiem.
Ale również plecy po wczorajszej sesji mam jak poobijane młotkiem ...
Na MC zwiększyłem obciążenie do 55kg i robiłem tym ciężarem nowe ( zmodyfikowane ) cwiczenie .
Po podniesieniu sztangi z ziemi ( już na pełnym wyproście kręgosłupa ) robiliśmy jeszcze dodatkwo szrugsy , przy każdym z powtórzeń. Także takie troszke łączone cwiczonko.
Dodatkowo doszło 2,5kg. na sztangielce do wiosłowania.
Czy to mogło tak wpłynąc na trening ? A może to , że mięśnie są silniejsze , i dokładniej wykonuję powtórzenia ... z obecnymi ciężarami robię tych powtórzeń o 1-2 więcej w każdej serii.
Tak czy owak , jestem bardzo zadowolony z 2 ostatnich sesji . Dzisiaj dzień wolny. Jutro moje "ukochane" nogi i barki , a w piątek wyjeżdżam na 2 tyg. urlop w góry... tam to będzie trening nóg .
Pozdro siłacze !

Tylko wszechświat i ludzka głupota nie mają końca ... ( A. Einstein )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12130 Napisanych postów 30542 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131011
inkasent - sama dokładność wykonywania ćwiczenia zwiększa intensywność. Dołożenie 2kg na sztangielkę to b.duże zwiększenie. Dołożenie szrugsów do MC także przedłuża serię i pracę mięśni co powoduje potem większą obolałość.
Rośnij do zadowalających Cię gabarytów! (Duży może więcej - jak głosiła reklama!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
może powoli zyskujesz czucie mięsniowe ,ktorego raczej nie ma u początkujących
stajesz sie zaawansowanym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5715
Ma Pan rację Panie Janie .
Duży może więcej , ale za wielkością musi iść też jakość
Coś w tym jest Chunga. Faktycznie troszkę lepiej czuję mięśnie podczas treningu , ale do zaawansowanych mam jeszcze dłuuugąąą drogę
Cieszę się , że wogóle ktokolwiek czyta te moje wypociny , i komentuje mój trening
Dzięki za doping. Naprawdę daje mi to dodatkową motywacje .
Pozdro siłacze !


Zmieniony przez - incasent w dniu 2011-08-04 11:11:44

Tylko wszechświat i ludzka głupota nie mają końca ... ( A. Einstein )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12130 Napisanych postów 30542 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131011
inkasent - wielkość to już jest jakość! (Jeden z parametrów jakości). Widać, że bliżej Ci do perfekcjonizmu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5715
Powoli dobiega końca mój pierwszy cykl na siłowni.
Zostało mi jeszcze 2 tyg. Czas ten spędzę na urlopie w górach , dobrze że w hotelu jest siłownia. Czeka mnie jeszcze 1 tydzień intensywnego treningu + 1 tydzień treningu na małym obciążeniu ... ostatni tydzień sierpnia przerwa. Mam nadzieję pozbyć się w górach następnych 2..3 kg. oby się udało
Od września zaczynam nowy .. 4 - miesięczny cykl. Pierwsze 6 tyg. będzie na kreatynie .
Jak będę w górach miał dostęp do neta , to opiszę siłownię i trening.
Pozdro Siłacze !!

Tylko wszechświat i ludzka głupota nie mają końca ... ( A. Einstein )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4956
przyjemnego urlopu i spadkow wagi(tluszczowej oczywiscie!)
pozdro

slonce mnie laduje!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5715
No i po urlopie...
Niestety ze względu na sprawy firmowe zmuszony byłem go przerwać i już od dzisiaj jestem w pracy.
Podczas tych niepełnych 2 tyg. nie miałem nawet 1 treningu siłowego. Obiecana siłownia która miała być na miejscu okazała się być w kompletnej rozsypce. Brak siłowni zrekompensowałem sobie łażeniem po górach !! Policzyłem , że łącznie na szlakach spędziłem prawie 30 godz.
Najdłuższa trasa jaką zrobiłem w ciągu jednego dnia miała ponad 20 km. i zajęła mi ok 9 godz.
Jeśli ktoś był w karkonoszach , to z lekka ją przybliże ...
Wyruszyliśmy w Karpaczu spod Świątyni Wang , przeszliśmy przez "Polanę" , "Pielgrzymy" , "Słoneczniki" , "Wielki Staw" , "Mały Staw" ,"Dom Śląski" , "Śnieżkę" , "Schronisko Chata Akademicka" , "Schronisko Samotnia" , i wróciłiśmy przez "Polanę" do Świątyni Wang w Karpaczu.
Następnego dnia po tej wycieczce dowiedziałem się o istnieniu pewnych mięśni łydek i pośladków , o których wcześniej nie miałem zielonego pojęcia
Trasa rewelacyjna , jesli ktoś z Was planuje pobyt w tamtym rejonie , to gorąco polecam !!
Tyle o urlopie ... szkoda , że tak krótko.. miałem nadzieję zostać do soboty , ale niestety..
Od poniedziałku wracam do treningu . Chyba pierwszy tydzień zrobię delikatny , żeby po 2 tyg. przerwy płynnie powrócić do ciężarów.
Pozdro Siłacze !!

Zmieniony przez - incasent w dniu 2011-08-18 14:12:50

Tylko wszechświat i ludzka głupota nie mają końca ... ( A. Einstein )

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TYGODNIK babci

Następny temat

Cel naszych treningów

WHEY premium