SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla osoby początkującej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 537

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 383
Witam w poniedziałek zakupuję dietę na przybranie na masie i wiem że bez treningu to ciężko o to i uznałem że trening będzie łatwiej przygotować niż dietę wiec co myślicie o tym treningu na masę ? Dodam że jestem początkujący i chciałem połączyć fbw z planem siłowym a ćwiczenia i partie podaję w kolejności treningowej i chciałbym trenować trening 3xtygodniu po 3 serie i to wychodzi na jednym treningu ok 75 min razem z rozgrzewką i ćwiczeniem uspokajającym po treningu .
KLATKA
FLOOR PRESS
POMPKI BĄDŹ DIPY

PLECY
Wiosłowanie hantlami w opadzie tułowia bądź dipy

BICEPS
UGINANIE RAMION Z HANTLAMI

PRZEDRAMIE
Wrist curl/reverse wrist curls

BRZUCH
SPIĘCIA BRZUCHA
PLANK

NOGI
WYKROKI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

Każdy z nas od czegoś zaczynał jeśli chodzi o trening siłowy i sporo masz tutaj racji, że teoretycznie trening siłowy nieco łatwiej jest ułożyć niż dietę, a jeśli bierzemy pod uwagę, że na prawdę sporo gotowych planów treningowych znajdziemy w sieci to faktycznie nie ma z tym większego problemu.

Jednak zacząć od tego należy czy możesz wykonywać wszystkie ćwiczenia siłowe i nie masz żadnych przeciwwskazań medycznych do tego.

Gdy nic nie stoi na przeszkodzie do treningu to plan fbw jak najbardziej się sprawdzi przy czym zacząć należy od prawidłowej kolejności wykonywania ćwiczeń czyli odpowiedniego poukładania ich w planie treningowym.
Należałoby rozpocząć od największych partii i ćwiczeń najbardziej wymagających dlatego warto zacząć w planie od ćwiczeń na grzbiet i nogi.
Kolejność może wyglądać następująco:

nogi
grzbiet
klatka piersiowa
barki
biceps
triceps
brzuch

To taka najlepsza opcja kolejności wykonania ćwiczeń. Dobrać należy ćwiczenia złożone i progresować w nich ciężarowo i szlifować technikę. Bo te elementy poza dietą są najważniejsze na początkowym etapie treningów.

Polecamy również: Od czego zacząć? 8 tygodniowy plan treningowy dla początkujących!




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-04-19 09:24:10

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33074 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Zapoznaj sie z tym tematem bo masz podstawowe braki .https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 383
Przeanalizowałem się z tym tematem i uważam że aż taki początkujący nie jestem ponieważ mam prace fizyczną więc ciężary skłony itp to podstawa u mnie więc angażuje dużo moich mięśnie dietę będę mieć w poniedziałek i chyba jedno ćwiczenie na te 6 partii co podałem nie będzie źle a to takie fbw nie patrząc mini , ale jeśli tak jak piszą że zacząć od 4ćwiczeń na początek będzie dobre to można spróbować . A kolejność jaką podałem ćwiczeń jest dobra czy nie ?


Zmieniony przez - kolosek w dniu 2021-04-17 16:21:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
Nie wiem czy po dobrze zrobionej klatce będziesz miał siłę na dipsy. Ja dipsy robię oddzielnie i po nich np wznosy sztangi do brody. Dipsy rób jak już złapiesz siłę z szybszym ruchem do góry, wolniejszy do dołu.


Zmieniony przez - ManMachine w dniu 2021-04-17 16:57:57

Wszystko ma swój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 383
Chodziło mi to albo to ćwiczenie albo to .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
Rób sztangą, pompki też są za... i rób dipy, tylko wiedz, że na każde z tych ćwiczeń potrzebujesz zapas siły/energii.

Wszystko ma swój cel.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej w miesiąc

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium