SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening. Przyda się Twoja opinia :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2230
Witam na początek chciałbym przedstawić moją ankietę

Płeć : mężczyzna
Wiek : 18
Waga : 76
Wzrost : 183/184
Obwód klatki : X
Obwód ramienia : X
Obwód talii : X
Obwód uda : X
Obwód łydki : X
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 14% ?
Aktywność w ciągu dnia : Trening hokeja na lodzie.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 7x w tygodniu
Odżywianie : Słabe... internat. ; /
Cel : Masa, rzeźba , forma :)
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : wszystko
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Kreatyny i stacki spalacze gainery aminokwasy... wszystko co znane.
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : różne... także wiem co jeść :)

a teraz przejdę do konkretów w pon będzie mutant mass 7kg mam aminokwasy cm3 białka jakieś regenery i różne p******y... chodzi mi o porządny plan treningowy i porad co i jak zrobić... w planie nie umieszczam nóg bo trenowanie dla mnie ich trochę mija się z celem szczególnie dlatego, że codziennie śmigam na lodzie i odczuwam to mocno w nogach :)...

Pon :
Klatka:
- Wyciskanie sztangi płasko 3x12
- Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3x12
- Rozpietki na ławce skośnej 3x12

Biceps :
- ze sztangą podchwytem 15-14-12-10
- chwyt młotkowy 15-14-12-10
- z hantelkami 15-14-12-10
Przedramie
- podciąganie sztangi 3x 12

Środa :
Plecy:
-podciaganie na sztangi 3 x 12
- podciąganie sztangielek w opadzie 3 x 12
- podciągnie hentelek z kolanem na ławeczce i jedną ręką 3x12
-ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT) 3x12
Triceps:
- Wyciskanie sztangi na ławce w wąskim uchwycie 3x12
- Wyciskanie francuskie 3x12
- Podciąganie rączki " /\ " 3x12
Przedramie
- podciąganie sztangi 3x 12

Piątek:
Barki:
- unoszenie przodem 1 x 12 2x15
- unoszenie bokiem 1x12 2x15
- obroty rąk z cięzarkami 1x12 2x15
Przedramie
- ugiannie sztangi 3x 12

------------------------------
wszędzie chce zwiększać cięzar więc 1 serie robie potem 2 z wiekszym i 3 z wiekszym ;> stopniowo zwiekszac co seryjke obciazenie... gdzie dać brzuch i ile go robić ? dodatkowo mam pytanie czy trening na siłowni zrobić przed treningiem na lodzie który trwa 1,30h ? czy po ?

Where'd You Go?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2230
ShaXow
Cougar_20
ShaXow, powiem szczerze, ze w pelni zgadzam sie z poprzednikami i ciezko Ci bedzie polaczyc trening na lodzie z treningiem na silowni, jednak MJERZEJ dobrze tutaj napisal, najlepiej sprawdzil by Ci sie trening typu FBW lub jakas jego wariacja, zwykly split bedzie dla Ciebie uciazliwy i nie wykorzystasz swojego potencjalu. Polecam trening typu FBW - "BILL STARR 5x5", jest dobry artykul na internecie o tym treningu wraz z gotowym planem w formacie alkusza kalkulacyjnego gdzie latwo dostosowac go dla siebie, przerobilem w zyciu troche planow i zawsze bawilem sie w modyfikacje, ale ten wspominam jako jeden z najlepszych jesli chodzi o balans przyrostu sily i masy, mozesz spokojnie 2-3 miechy na nim jechac, trening jest na poczatku ciezki z uwagi na duzy nacisk na nogi, ale cialo szybko sie przestawi na taki tryb treningu i pobudzi wszystkie partie do przyrostow, przynajmniej na mnie dzialal i moich znajomych rowniez :) poczytaj sam ocenisz, same latwe i zlozone cwieczenia dzialajace na jak najwieksza ilosc partii miesniowych w jak najkrotszym czasie, sprawdzone i uzywane od lat przez najwiekszych, lepiej opanowac poprawna technike 5-7 cwiczen, ktore sa kluczowe dla rozwoju i dzialaja! niz bawic sie w przeskakiwanie ze stanowiska na stanowisko z marnym skutkiem koncowym.. oczywiscie cialo sie przyzwyczaja wiec tak jak mowie, 2-3 miechy pozniej mozesz sprobowac czegos nowego przynajmniej na kolejne 2-3 miesiace, pozdrawiam!

Aha! trening 12/10/8/6 sobie daruj, na mase raczej malo powtorzen i duze ciezary, forma 5x5 z odpowiednim ciezarem jak dla mnie jest bardzo dobra, ale wiadomo na kazdego dziala co innego, pamietaj zeby trenowac energicznie, jest multum teorii o predkosci w kazdej fazie ruchu, jedni mowia tak,inni odwrotnie, dla kazdego cos innego, umnie najwazniejsze zeby bylo energicznie! nie mylic tutaj z niedbaloscia, poprostu ciezar ma wyrobic swoja droga szybko i sprawnie bez zbednego pierdzielenia sie, czasem nawet lekkie "niechlujstwo" jest wskazane jesli mozesz przez to podbic ciezar (ale z rozsadkiem!), odnosnie diety to wierze, ze jesz z glowa ale pamietaj o podstawach, zdrowe tluszcze, duzo bialka, dobre wegle, duzo wody i taka moja rada.. lepiej sobie czasem odpuscic sniadanie niz zapomniec o kolacji! pewnie wielu ma inne zdanie ale taka jest moja opinia (wegle duzo latwiej zamieniaja sie w tluszczyk z rana niz wieczorem, a nie o taka mase nam chodzi prawda ? poza tym jak sie zmulimy z rana obfitym sniadaniem to caly dzien metabolizm bedzie zamulony :) odnosnie odzywek, nie kupuj drogich p****** co tylko ladnie wygladaja na pulce, zainwestuj w kreatyne, bialko, bcaa(minimum 30g prochu dziennie inaczej to nie ma sensu brac,tabletek nie kupuj nie oplaca sie), witaminy i ewentualnie jakis tani stack na regeneracje typu cytocell, kreatyna jesli nie brales nigdy to smialo monohydrant i dawkowanie po 5g przed i 5g po treningu, w nietreningowy 5g w ciagu dnia, pora dnia nie jest taka istotna, bilans dobowy sie liczy


Zmieniony przez - Cougar_20 w dniu 2012-03-02 23:09:41



brałem cytocell + cytonox (chyba najlepsze stacki jakie miałem), xpand energizer... monohydrat. z 3 puchy cm3... dziękuje.

_Knife_
aaa
chyba wiedzą, że każdy trening na siłowni "zabija" szybkość i dynamikę


Większych bzdur dawno nie czytałem.

JAKI ZAAWANSOWANY?

Trening z dupy, waga 20 kg za mało. Bez żartów.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-03-03 12:28:07


_Knife_ chodziło mi o to, że trening typowy na mase... zabija dynamike i szybkość... źle to napisałem więc mogłeś nie zrozumieć za to przepraszam. a pisząc w tym dziale miałem na myśli, że nie zaczynam "przygody" z siłownią, z treningami z dnia na dzień.
-------------------------------------------------------
Przez przypadek post pod postem niestety nie potrafię skasować tego wyżej. ;/

Zmieniony przez - ShaXow w dniu 2012-03-04 01:13:09

Where'd You Go?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1970 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57255
Czemu na biceps masz więcej serii, niż na klatkę?
Według Ciebie, który mięsień jest większy i potrzebuje więcej bodźców?

Reszty nawet nie chce mi się komentować.

Zmieniony przez - HaVoK89 w dniu 2012-02-25 18:33:14

Jeżeli walczymy możemy przegrać
Jeżeli nie walczymy jesteśmy przegrani.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
,,Cel treningu : masa, rzeźba , forma" ?????????????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
witam
przedramie 3 razy w tygodniu lepiej dołoz serie po barkach
a gdzie nogi? i zmiejsz troche biceps

tomekk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2230
ok biceps zmniejszę do 2 serii...
barki taki trening musi zostać bo jest po kontuzji...
przedramię 2 razy w tygodniu będzie okej ?

Where'd You Go?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
siemka
rób na biceps 3 ćwiczenia po 3 serie
UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ NA „MODLITEWNIKU” 3X12
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA) 3X12
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”) 3X10
na barki spróbuj
Wyciskanie sztangi zza głowy 10/8/6/6 (progres)
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 3X10
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 3X10
Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 3X10
ewentualnie
zamień na żołnierskie wyciskanie i arnoldki
i jaki jest cel treningu masa siła rzezba
nie doliczaj serii rozgrzewkowych
pozdrawiam

tomekk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2230
Mam codziennie 1,3h treningu na lodzie... więc chyba dużo masy nie zrobię niestety ;<... siłownie przed treningiem na lodzie czy po ?

Where'd You Go?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 3521 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72032
hokej na lodzie bez treningu nóg... kvrwa rece opadaja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2230
Nie widzę sensu wpisywania treningu nóg... jeśli ciągle na lodzie mamy je trenowane :)... do tego dochodzą treningi poza lodem gdzie też trenujemy nogi !...

Where'd You Go?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 65
witam
jak dla mnie to przed hokejem siłownia a co do nóg to zalezy co robisz na treningu hokeja

tomekk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2230
Przed hokejem siłownia ? wszyscy zgodni ? i mutant mass po hokeju tak ?

Where'd You Go?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na masę do ewentualnej modyfikacji

Następny temat

podciąganie

WHEY premium