SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tomek1990/cel - czysta masa mięśniowa / zapraszam każdego i proszę o rady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7772

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Pandarek jakbyś mi proponował przeprowadzić redukcję ? zdjęcia masz aktualne na ostatniej stronie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zaopatrzyć się centymetr krawiecki, lustro i wagę. Zacząć zapisywać ile jadasz dziennie i w następnym tygodniu postarać odnaleźć kaloryczne zero- obwody stoją, waga w miejscu. Od tego odejmujesz 5-10% kalorii i dokładasz aeroby o niskiej intensywności, żeby wyrobić sobie bazę tlenową. Potem podkręcasz tylko śrubę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Założyłem osobny temat w dziale "trening dla początkujących " gdzie wstawiłem również foty z teraz i np. Traktor napisał aby masować dalej lecz dorzucić aeroby. Kurcze już sam nie wiem ogólnie wiele osób mówi , że jeśli nie ma się mięśni to nie ma co redukować . A czy ja je mam ? Masz moje foty. Mi przeszkadza 95cm w pasie aż. Ogólnie nie jestem gruby nigdzie tylko ten pas :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie moja wina, że niektórzy mylą rzeźbę z odchudzaniem... Nadmiar tkanki tłuszczowej jest zazwyczaj niepożądany. Schudnięcie 5 kilo nie oznacza przerzucenia się na kilka miesięcy na specyficznym trening kulturystyczny, wykonywany w okresie przedstartowym.

Postaraj się trzymać okolice zera kalorycznego i dodaj aeroby, które później zamienisz na interwały. Powinno polecieć trochę z brzucha, a mięśnie pójdą do przodu. Jest to możliwe i nazywa się to recomp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Tyle , że ja nawet jak ważyłem 83kg miałem 93cm w pasie czyli 2cm mniej niż aktualnie. A teraz waga kilka kg więcej i tylko 3cm w pasie więcej. Więc co ja mam 70kg ważyć by mieć upragnione 80-83cm w pasie ? :/


Zero kaloryczne - tak aby nie chudnąć ani nie rosnąć ?

A jakie aeroby mogę wrzucić i kiedy ? Jak se pomyślę , że po pracy mam jeszcze biegać po dworzu to hehe aż mi ciężko :P Kiedyś pisaliśmy tutaj o rowerze stacjonarnym. Sporo osób używa go przy redukcji , zrzucaniu kg więc zły wybór ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Pandarek
Zacząć zapisywać ile jadasz dziennie i w następnym tygodniu postarać odnaleźć kaloryczne zero- obwody stoją, waga w miejscu. Od tego odejmujesz 5-10% kalorii i dokładasz aeroby o niskiej intensywności, żeby wyrobić sobie bazę tlenową. Potem podkręcasz tylko śrubę.


Rower stacjonarny na początek może być, chociaż polecałbym na początek marsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
A powiedz mi czemu nie chudłem jak jadłem po 2200kcal dziennie do tego ćwicząc na siłowni ? :) skoro moje zapotrzebowanie to ok.3600kcal. A tyle jadałem bo sprawdzałem w kalkulatorze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Bo kalkulator, to jest kalkulator. Ja ważę od Ciebie 10 kilo więcej, a mam 2x większe ciężary. Mimo to kalkulator liczy intensywność treningu siłowego i zapotrzebowanie kaloryczne w oparciu o wagę.
2. Masz spowolniony metabolizm. Ewolucyjna reakcja organizmu na stałe braki w pożywieniu- po prostu zachowujesz taką samą wydajność, ale koszt utrzymania organizmu potrafi zmaleć nawet o połowę. Dlatego właśnie ciężko jest niektórym pozbyć się wagi, bo zaczynają odchudzanie od 1800 kcal, co jest rozwiązaniem krótkofalowym- 2-5 tygodnie, a potem metabolizm zwalnia i przestaje się chudnąć na tej ilości kcal, chociaż "jest deficyt kaloryczny". Specjalnie nie napisałem Ci "oblicz sobie w kalkulatorze", tylko zapisuj liczbę posiłków i sprawdź ile obecnie zjadasz i jak na to reaguje organizm. Jeżeli waga stoi w miejscu, to możesz dodać kcal. Ja akurat straciłem dodatkowy kilogram tłuszczu, gdy wychodząc z redukcji dodawałem 200 kcal tygodniowo- podkręciło to metabolizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
No rozumiem wszystko ale mam takie pytanie :

1.) Nie lepiej obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne na moją wagę i treningi 3x w tyg a później obciąć KCAL i oprócz 3x FBW dodać aeroby choćby w postaci rowerku na początek ?

To ja już mam dylemat między
- robieniem masy + aerobami a co z tym idzie nadwyżką kaloryczną lub
- odjęciem KCAL + aeroby + fbw 3x tydzień.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Pandarek
Pandarek
Zacząć zapisywać ile jadasz dziennie i w następnym tygodniu postarać odnaleźć kaloryczne zero- obwody stoją, waga w miejscu. Od tego odejmujesz 5-10% kalorii i dokładasz aeroby o niskiej intensywności, żeby wyrobić sobie bazę tlenową. Potem podkręcasz tylko śrubę.


Rower stacjonarny na początek może być, chociaż polecałbym na początek marsze.


Trzeci raz to samo piszę- to jest Twoja odpowiedź na punkt pierwszy.

Co do drugiego- Twoja decyzja. Czujesz się gruby: odchudzaj się. Chcesz złapać mięso- wejdź na lekki plus i staraj się łapać czystą masę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

intensywność treningu

Następny temat

BAMF / Wściekły rosomak mode - ON

WHEY premium