SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tomek1990/cel - czysta masa mięśniowa / zapraszam każdego i proszę o rady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7778

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Tzn cel to max półtora miesiąca jeszcze masowania a później już coś naprawdę z tym brzuchem chcę zrobić. Bo wstyd wyjść na plaże z takim bebzonem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jak idzie budowanie masy planem na siłę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Jak planem na siłę ? W postach Traktora piszę , że FBW służy budowie masy również ( nawet to podstawowe ). Porównanie z fundamentem itp... Więc o co chodzi ? A co do tej masy to sam nie wiem. Niby łapy pól centa urosły teraz - coś ruszyło , waga 2kg up ale i tak nie widać efektów zbytnio albo ja po sobie sam tego nie widzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
I właśnie dlatego nie uczymy się niczego na hasłach, bo to tylko fajnie brzmi. Nie ma czegoś takiego jak "fbw" czy "split"- ogólnie zasada polega na tym, że albo ćwiczy się całe ciało, albo dzieli się partie. W praktyce jednak czasem ciężko to odróżnić.

Inną kwestią jest to, że budowaniu masy mięśniowej służą ćwiczenia złożone ćwiczenia na wolnym ciężarze, które angażują całe ciało. Teoretycznie nawet split w którym wykonuje się wiosło, mc, ławkę, przysiad jest treningiem całościowym...

Żaden kulturysta nie ćwiczy fbw nie bez przyczyny- po prostu nie będzie hipertrofii bez regeneracji i bez zniszczenia włókien mięśniowych. Wątpię, żeby 1 seria docelowa spełniła tutaj swoje zadanie.


Ten trening nadal może przynieść Ci wymierne korzyści, ale głównie pod kątem siły. Na początku rośnie się od patrzenia na sztangę, także masy też coś wpadnie. Ale mówienie, że 1 zestawowe fbw z 1 serią docelową służy budowaniu masy (U NIE-NOWICUJUSZY) jest nieporozumieniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
No ja to na treningu słabo się znam dlatego zawsze ćwiczyłem tym co ktoś mi proponował. Mam też podstawowy sprzęt tak więc może masz jakiś trening na masę który mógłbym zacząć od poniedziałku na mój podstawowy sprzęt który opisałem wyżej ? Wiem , że proszenie o gotowca mija się z celem ale czymś trzeba ćwiczyć. Ogólnie nie chciałbym planu którego nie ogarnę pod względem objętości. Może coś polecisz ? Dziennik nadal będę cały czas prowadzić lecz w tedy z nowym treningiem. Aktualnie nie mam czasu lecz wieczoram dodam jak mój dzień pod kątem michy wyglądał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Na razie ćwicz tym planem, nie ma sensu skakać z kwiatka na kwiatek. Nie powiedziałem, że jest on zły- po prostu nie da się go stosować w nieskończoność ;) Siła z masą też się nie kłóci (przynajmniej na początku) Kiedy skończy Ci się progresja możesz pomyśleć nad zmianą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
No ale mętlik mi się w głowie robi jak jedni mówią zastosuj się do tego schematu :

1 seria 50%
2 seria 75%
3 seria 100%

i wiesz robię tak jak mówią. Wcześniej robiłem 4 serie w tym od razu na praktycznie podobny ciężar do tej z ostatniej - było b.ciężko i w pewnym momencie nastąpiły spadki sił a to nie o to tutaj chodzi ? Z tym schematem co wyżej idzie wszystko lepiej ale dlatego pewnie , że pierwsze 2 serie lżejsze.


Dzisiejszy dzień trochę na szybko bo czasu nie było - praca od 6.00 do 16.30 :/

Sniadanie - 4 jaja gotowane , platki owsiane z mlekiem , oliwa i do tego zeń szeń , witaminy + minerały + omega 3

Przerwa w pracy - 2 bułki z jajami , serek wiejski light , warzywo

3 h później odżywka białkowa sfd + wszamałem ciemne pieczywo z serem

Obiad dziś był - ziemniaki , marchewka , mizeria , kotlety + 2x kap lecytyny

3h póżniej odżywka białkowa , 150g piersi z kurczaka + jeden naleśnik z twarogiem + warzywo

Kolacja - 250g twarogu , oliwa , ogórek + 2x kap magnezu , omegi 3








Zmieniony przez - Tomek20129 w dniu 2012-03-15 20:38:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Witam dzisiejszy dzień trochę na odwał bo praca , szkoła i dopiero wieczorem trening - cały dzień na biegu poza domem.

TRENING : oczywiście siła up tylko przysiad zostawiłem bo zapomniałem dodać :D


seria 1: 50%CD x 10
seria 2: 75%CD x 8
seria 3: 100%CD x 6-8

1.PRZYSIAD
1 seria - 45kg
2 seria - 65kg
3 seria - 88kg x 8 - ZWIĘKSZAM CIĘŻAR

2.RLD
1 seria - 48kg
2 seria - 70kg
3 seria - 93kg x 8 - ZWIĘKSZAM CIĘŻAR

3.WYCISKANIE SZTANGI NA ŁAWCE LEŻĄC
1 seria - 38kg
2 seria - 55kg
3 seria - 73kg x 7

4.WIOSŁOWANIE SZTANGĄ W OPADZIE TUŁOWIA NADCHWYTEM
1 seria - 33kg
2 seria - 48kg
3 seria - 65kg x 7

5.MILITARY PRESS
1 seria - 25kg
2 seria - 35kg
3 seria - 48 x 7

6.PODCIĄGANIE SIĘ NA DRĄŻKU
1 SERIA - MAX , MAX
2 SERIA - MAX , MAX
3 SERIA - MAX , MAX



Jedzenie to niestety dziś trochę olałem bo mało czasu więc słabo to dziś wyglądało :


Śniadanie - 3 bułki razowe z jajem , serem i szynką + warzywa

3h później - odżywka białkowa sfd econo + banan

obiad - ryż brązowy ok.100g + pierś z kurczaka 150g + marchewka

Po treningu - od razu sfd econo i chwile później ryż brązowy + 150g piersi z kurczaka

Kolacja - 250g twarogu półtłustego , oliwa z oliwek , warzywo

Suplementy bez zmian


ZDJĘCIA AKTUALNE LEPSZEJ JAKOŚCI : WAGA POSZŁA W GÓRĘ ALE WYMIARY STOJĄ :d DZIWNE







ogólnie wymiary słabo nie chcą ruszyć chyba miałeś racje co do tego planu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Witam dzisiejszy trening trochę intensywniejszy od poprzedniego , gdyż wczoraj trochę piwek machnąłem i wróciłem późno do domu tak więc :

19.03.2012

seria 1: 50%CD x 10
seria 2: 75%CD x 8
seria 3: 100%CD x 6-8

1.PRZYSIAD
1 seria - 45kg
2 seria - 68kg
3 seria - 90kg x 8

2.RLD
1 seria - 50kg
2 seria - 73kg
3 seria - 93kg x 8

3.WYCISKANIE SZTANGI NA ŁAWCE LEŻĄC
1 seria - 38kg
2 seria - 55kg
3 seria - 73kg x 7

4.WIOSŁOWANIE SZTANGĄ W OPADZIE TUŁOWIA NADCHWYTEM
1 seria - 33kg
2 seria - 48kg
3 seria - 65kg x 8

5.MILITARY PRESS
1 seria - 25kg
2 seria - 35kg
3 seria - 48kg x 7

6.PODCIĄGANIE SIĘ NA DRĄŻKU
1 SERIA - MAX , MAX
2 SERIA - MAX , MAX
3 SERIA - MAX , MAX


Ogólnie siła idzie jakby nie patrzeć ale wymiary coś słabiutko...


Jedzenie :

Śniadanie - płatki owsiane z rodzynkami , twaróg , olia z oliwek + 1 kap witamin i minerałów , 2x kap omega - 3

Przerwa w pracy - 2x bułki z pastą z kurczaka , serek wiejski

3h później - odżywka białkowa + 2x kromki chleba razowego z serem i warzywem

obiad - ryz brazowy + piers z kurczaka + marchewka + 2x kap lecytyna

po treningu od razu odzywka bialkowa + banan a chwile później :

ryż + kurczak + brokuły

Kolacja - kostka twarogu + oliwa + warzywo + 2x kap magnez + 2x omega 3 + 1x cynk

Czemu tak mało osób się wypowiada ? Może robie błędy i potrzeba mi jak najwięcej rad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
A widzę nikogo nie ciekawi ten dziennik :) widzę , że nie ma sensu go prowadzić skoro i tak nikt nie daję żadnych rad itp...woleliście spamować w dzienniku stronga...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

intensywność treningu

Następny temat

BAMF / Wściekły rosomak mode - ON

WHEY premium