SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Test IHS nr 7 -regeneracja stawów Iron Flex -wg Panteon'a

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12139 Napisanych postów 30548 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131067
Zauważyłem, że mi nie strzela w kolanach przy przysiadach gdy mam je ugięte tzn. nie prostuję ich do końca stojąc po wykonaniu przysiadu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dziś miał być dzień pompek, ale jakoś się nie złożyło, a potem pojawiła się opcja placu, więc poszedłem (pojechałem rowerem!) - mimo niepełnej regeneracji po ostatniej sesji.
Co drugi dzień na drążkach to dla mnie chyba zbyt wiele póki co, ale hartuję się

Pompki na niskich poręczach - 15x
Podciąganie nachwytem - 6x
Dipy - 8x
Podciąganie na żmijce - 6x
T2B - 5x

--- 5 obwodów ---


Dobrze weszło! Mimo boleści i zakwasów..

T2B - jak się skupić na pracy grzbietu (łopatki, retrakcja ??), to lepiej wchodzi. Jedna seria była pełna - 5 powt. Były też dwie czwórki..

Do przodu!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Co drugi dzień to jeszcze nie jest źle Ja zrobiłam dzień po dniu i kiepsko było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345989
Panteon -co 2-gi dzień to normalka ,rzadziej się nie da ,przyzwyczaisz się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jakoś nie mogę sobie wyobrazić skupiania się na grzbiecie przy T2B ale jak Ci pomaga to spoko, jak będę robił to zwrócę uwagę na plecy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Kabo generalnie dobrze we wszelkich zwisach przypilnowac spięcia i obniżenia łopatek, a nie wisieć na samych stawach. Odpowiednia pozycja łopatek zapobiega kontuzjom barków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345989
Viki
Kabo generalnie dobrze we wszelkich zwisach przypilnowac spięcia i obniżenia łopatek, a nie wisieć na samych stawach. Odpowiednia pozycja łopatek zapobiega kontuzjom barków.


To raczej oczywistość oczywista
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Moje treningi są dosyć nieregularne, ale jakiś układ jest.
Najlepiej mi się sprawdza:
1. pompki wg Wycwiela (tutaj mogę coś dodać, ale jak plac jest dzień później, to nie dodaję..)
2. Plac z drążkami
3. Wolne
4. Pompki
itd..

To święto, że trening był dwa dni po poprzednim!!
Gdybym regularnie ćwiczył co drugi dzień na placu, to bym inaczej trening ułożył - jakiś podział push-pull-leg, albo 2 warianty FBW..
Póki co - udaje się skoczyć na drążki 2x tygodniowo.
Robię FBW (akurat dzisiaj bez nóg) i właściwie - co trening te same ćwiczenia.
3x tygodniowo taki sam trening to też trochę bez sensu.

Na ten tydzień plac już chyba wyrobiłem, bo weekend w pracy. Jeszcze pocisnę pompki i znowu będzie 2xplac + 2xpompki.
To nie tak, że nie ćwiczę częściej bo mam zakwasy czy coś - po prostu nie mogę częściej.. Opcja co 3 dni jest OK. Jest w miarę pełna regeneracja, jakiś progres i OK.
Za tydzień będę miał popołudniówki, to w ogóle nie wiem czy w tygodniu się uda.. przed pracą pilnuję małą, a z małą, to mogę co najwyżej wyskoczyć na dipy (dawno nie byłem, bo regularnie ćwiczę na placu i dipy tam mi wchodzą).
Wstępnie plan jest taki, żeby pompki były: sobota, poniedziałek; plac we wtorek (mam wolne, ale pogoda, żona, dzieci, życie - zobaczymy czy będzie możliwość), potem znowu pompki w czwartek i wolny weekend - to plac w sobotę, albo w niedzielę
No i tak kombinuję sobie, że patrzę na godziny pracy moje, żony, i żebym był w miarę świeży Wtedy wiem, że chciałbym tego i tego dnia robić to czy tamto.
Kolejny tydzień będzie zupełnie inny, ale w sumie - dążę do tego, żeby był plac 2x i pompki 2x (a najlepiej 3x, ale nie wyrabiam).

Jak wiem, że będą pompki i potem przerwa, to może dodam coś na brzuch, albo nogi. W zależności też od dostępnego czasu..

Muszę się trochę nakombinować generalnie, ale mam szachowy umysł
Jak tylko widzę grafik to już wiem jak bym sobie to poukładał.. Tyle, że opieka nad dziećmi jeszcze potrafi namieszać, a co tydzień na zmianę chorują od lutego

@Kabo
Na swoim filmiku przyuważyłem, że coraz mniej pracowałem tułowiem, żeby dotknąć nogami drążka. Najpierw tułów uniosłem sporo, potem mniej.. mniej. jeszcze mniej.. I problemem okazał się nie słaby brzuch, tylko brak "podniesienia" tułowia. Coś jak do wagi przodem/front lever (nie aż tak mocno, ale ruch ten sam).
Ściągnij łopatki, zepnij plecy jak do podciągania i spróbuj dotknąć nogami drążka. A potem wiś luźno i spróbuj.. Może zabraknąć..
(a może to nieprawda i się po prostu wyrobiłem.. )


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-05-10 21:06:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Jawor50
Viki
Kabo generalnie dobrze we wszelkich zwisach przypilnowac spięcia i obniżenia łopatek, a nie wisieć na samych stawach. Odpowiednia pozycja łopatek zapobiega kontuzjom barków.


To raczej oczywistość oczywista


Teoretycznie tak, a w praktyce mało kto o tym wie i mało sie o tym mówi, szczególnie na treningach pod biegi z przeszkodami. Ja znam tylko jednego!!! trenera, który tego pilnuje. A to powinno wejść w nawyk, żeby sie tak ustawiac bez myslenia i pilnowania.

Panteon mi tez lepiej robic wszystkie ćwiczenia włązając w to plecy
Kiedyś był taki fajny filmik w wątku o podciąganiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pamiętam ten filmik.
Jak się dobrze zepnie plecy, ściągnie łopatki, to nogom do drążka jest też bliżej
Do tego - z tymi plecami - ciało musi zapracować w zawiasie - stawie barkowym, a bez spięcia trudno o to.
Wchodziły mi pierwsze powtórzenia bo zaczynałem spięty, a z każdym kolejnym było coraz trudniej.
Najpierw robię ruch właśnie w stawach barkowych, a potem pracuję już nogami. Może ktoś ma siłę podnieść nogi i potem dociągnąć z pleców, to spoko.
Podoba mi się to ćwiczenie W eleganckim wykonaniu, bo kiedyś widziałem jak to robić w CF i tam już niezłe patenty mają!!

Jako, że czekają mnie dwa pompkowe treningi to postaram się:

1. zmierzyć maksa w kółku ze stania - ciekawe czy coś drgnęło. Po 3x20 (albo 3x25) z kolan odstawiłem kółko, bo to już chyba niewiele mi by dawało (znaczy wytrzymałość) i ćwiczę na placu - myślę, że się nieco wzmocniłem i chciałbym właśnie na kółku ze stójki to sprawdzić

2. przetestować się w pompkach na komendę

Wg tego:





Chyba, że nie będzie weny..


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-05-10 21:26:01
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test IHS nr 7 -regeneracja stawów Iron Flex -wg Macka

Następny temat

FBW w domu 39 lat

WHEY premium