SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Test IHS nr 7 -regeneracja stawów Iron Flex -wg Panteon'a

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12139 Napisanych postów 30548 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131067
panteon
Pierwsze powtórzenia są takie jakby rozgrzewkowe, a potem człowiek już wpada w odpowiednią trajektorię

Robi Pan inne rzeczy, które są niedostępne dla wielu osób!
Wykroki - niet, 5 pompek męczy, ale kółko ze stania wpada..
Męczy mnie 13 pompek - nie zaniżaj moich możliwości

Nie jestem doskonały - to fakt - chociaż chciałbym takim być .
Oglądam się na innych chociaż ich nie zadowalam (czasem człowiekowi wystarczy jedna osoba, która go czasem wspiera )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przepraszam, źle sobie zapamiętałem widocznie!!

Kolejna książka



Miałem ją po angielsku.
Jest jakiś program typu
300 powtórzeń (kilka ćwiczeń) + progresja do tych ćwiczeń.
Takie trochę zestaw Mensh Health.
Nie przerobiłem niestety, a książkę odsprzedałem.

Fajnie, że po polsku wydają takie rzeczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 106 Napisanych postów 242 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6246
Fajnie że ciągniesz treningi do przodu, prawie przypominają lafay'a !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12139 Napisanych postów 30548 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131067
Panteon - był czas, że nawet 1 pompka sprawiała mi problemy.
Przełamywałem chorobę i stopniowo wracam do jako takiej formy.
Tak, że nie ma za co przepraszać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@Lukoluko
Do Lafaya to moim sesjom daleko.... Lafay bardzo precyzyjnie określa zakres powtórzeń, czy czas przerw, a ja chciałem dla odmiany coś bardziej na luzie
No i same podstawy, a nie cudowanie - ręce na szerokość 43,5cm i ruch do połowy zakresu od góry, przerwa 25s itd..

Nie mogę się doczekać (dobry objaw!!) jak podzielę sobie mój obwód na dwa mniejsze i będzie siła + metcon
Gdybym jeszcze w pistoletach był lepszy, to byłoby tak:

Obwód SIŁOWY:
podciąganie nachwytem
dipy
wznosy nóg do drążka
pistolety
--- 4-5 obwodów myślę, coś na kształt od 5x5 do 5x12powtórzeń, tak po kulturystycznemu, może nawet nie jako obwodówka tylko np. superserie podciąganie/dipy, brzuch/nogi, albo klasycznie wszystkie serie każdego ćwiczenia po kolei... Najpierw przetestuję to jako obwód oczywiście ---

Obwód KONDYCYJNY:
podciąganie na żmijce/podchwyt
pompki na niskich poręczach/poręczy
wznosy ugiętych nóg (a może raczej - przyciąganie kolan do klatki piersiowej) ? To chyba 2 różne ćwiczenia
przysiady
--- 3-6 obwodów, zobaczę jak to w ogóle bedzie wchodziło. W tym obwodzie chyba nie będę specjalnie się hamował z powtórzeniami, bo nie będę się bał, że np. za dużo pompek zmniejszy mi ilość dipów (dipy już będą wcześniej zrobione) ---

Piszę o tym już któryś raz, bo jestem nakręcony
(też dobry objaw)

https://www.sfd.pl/art/Lifestyle/To_Twoja_wina,_że_jesteś_gruby-a1807.html
długi komentarz do przeczytania!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-05-06 22:57:01
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12139 Napisanych postów 30548 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131067
Przeczytałem artykuł i ten długi błędny komentarz i dodałem do niego swoje 3 grosze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Podsumowanie minionego tygodnia:

Street workout - 2x
Pompki wg Wycwiel'a - 2x

OK



Dziś:
pompki na podłodze - 12, 6x18/35s
5:16

Też OK
Pierwsza sesja z 35s przerwy, było całkiem OK.
Serie 1-3 - z akcentami, ale krótkie, bo 25s. (wcześniej bywało 30s)
Serie 4-6 - jakieś minimalne przerwy pod koniec, raczej bez akcentów, dosyć szeroko.
Czułem jeszcze trudy poprzedniego treningu na placu.. Musze swoje odchorować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Plac Street Workout:

OBWÓD SIŁOWY (że tak go nazwę)
Podciąganie nachwytem - 6x
Dipy - 8x
T2B - 5x
Bułgary - 12/12x
--- 5 obwodów ---

40min
1. i 2. zajęły 10min, a potem już dłuższe przerwy, trochę gadania Przyzwoicie, ale mogło być z 5min krócej.

OBWÓD KONDYCYJNY (że tak go nazwę)
Podciąganie na żmijce - 5x
(nie było sił na 6x, ale zapas był)
Pompki na niskich poręczach - 15x
HLR - 15x
(ale jakoś tak bez mocy wchodziło)
Przysiady - 20x
--- 3 obwody ---
bez przerw pomiędzy ćwiczeniami, a po obwodzie - 2-3min dla wyrównania oddechu
--- całość 58min ---

ROZKMINA

Obwody siłowe dobrze weszły, nawet podciąganie nachwytem jakoś specjalnie nie pokaleczone.. Normalnie miesza mi się podciąganie nachwytem ze żmijką, a dziś najpierw obwody zawierające nachwyt, a potem obwody ze żmijką. Ma to swoje plusy i minusy.

Ćwiczenia z obwodu siłowego weszły sprawniej niż normalnie (kiedy wszystko było w jednym obwodzie), jakoś tak - pewniej!
Ćwiczenia z obwodu kondycyjnego też dobrze szły jeśli chodzi o liczby, ale wolałem przyciąć podciąganie na żmijce, a HLR - jakby na zaliczenie, nie czułem tego ćwiczenia..

Nie wiem jak to ugryźć.. Może ktoś podpowie?
1. robić obwody jak poprzednio - całość, ale końcówkę bez przerw
2. podzielić sobie - jak dzisiaj i robić np. zamiennie:
--- 5 obwodów siłowych + 3 obwody metcon
--- 3 obwody siłowe + 5 obwodów metcon
3. jakoś inaczej ??

Czasu zajmuje to tyle samo właściwie..
Trening na placu przewiduję (mam nadzieję!) 2x tygodniowo.

@Kabo - w bułgarach dałem tylną nogę niżej. Jutro po zakwasach ocenię, czy jest różnica. Bankowo ruch był głębszy.

------------

Pomiary obwodu pasa.
Zaczęło się od jakiegoś konkursu (może KNL), gdzie należało zmierzyć pas na wdechu i maksymalnie wciągniętym brzuchu, albo na wydechu i wciągnięciu. Jakoś tak.
Teraz jak czytam, że ktoś ma XX w pasie, to muszę pytać jak to zmierzył i w którym miejscu! Bo ciężko się zorientować.
Widzę, że różnie mierzycie.

Ja robię tak:
Normalny wydech (nie do końca; nie jakiś masakryczny, że aż mi tlenu brakuje), taka luźna postawa i stopy złączone.
- talia - najwęższe miejsce nad pępkiem
- pępek - na wysokości pępka
- biodra - na kościach biodrowych
- tyłek - przez środek - najszersze miejsce

Najszersze miejsce jest pewnie pod pępkiem, ale przez możliwości sporego błędu pomiarowego - nie mierzę tego.

Po powyższych pomiarach jestem w stanie ocenić, czy chudnę, czy przybieram, czy mnie wzdęło

Jestem w stanie zrozumieć mierzenie się na wydechu i wciągnięciu brzucha, żeby ocenić spadek tłuszczu wewnętrznego czy coś.
Jednak jak ktoś pisze, że ma XY w pasie, to teraz mam zagwozdkę - mierzył w najwęższym miejscu, na wydechu i wciągnięciu??? Czy po prostu stanął sobie na luzaku i zmierzył..
I każdego dopytuję..

Mięśnie a obwód pasa - taki najniższy obwód to pamiętam 78 w talii i 82 na pępku (w biodrach z 84) ale wtedy jeszcze nie ćwiczyłem tak jak teraz (przez ostatnie lata powiedzmy).
Wcześniej mierzyłem tylko jak chciałem kupić spodnie (pani w sklepie mi mierzyła ).
Prawdziwy problem zauważyłem jak brzuch stał się taki sterczący. Tak, że spodnie zjechały z brzucha pod brzuch - Oj nie dobrze..


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-05-08 21:37:47
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12139 Napisanych postów 30548 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131067
Prawdziwie męska sylwetka gdy spodnie zjeżdżają pod brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Mierz jak sobie chcesz dla siebie, ale za każdym razem tak samo. Ja nigdy nie mierzę na wciągniętym brzuchu tylko na luzie i na wysokości pępka bo wtedy za każdym razem mam najbardziej powtarzalne warunki. I tak też było zmierzone to 78.
Na masie dochodzę do 90, bo też chyba o to pytałeś i nie odpowiedziałem. Teraz mam chyba ok 86.

Porównywanie tak o dla porównania z innymi nie ma sensu (chyba że na scenie, ale wtedy nikt nie mierzy cm ), każdy ma trochę inną budowę, inny wzrost i nie każdy przy takich samych obwodach będzie tak samo wyglądał.


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-05-09 09:20:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test IHS nr 7 -regeneracja stawów Iron Flex -wg Macka

Następny temat

FBW w domu 39 lat

WHEY premium