Tego zawodnika nie często można zobaczyć na żywo na scenie, mnie się wreszcie udało. Foldery reklamowe z wizerunkiem Marcela ukazują jego duże „możliwości modelingowe”, wprowadzają w „tryb oczekiwania” na start, by „wychwycić” poziom sportowy w trakcie rywalizacji na scenie. Muszę przyznać, iż udział w Grand Prix Pepa jak najbardziej korzystnie przedstawił w moich oczach tego zawodnika.

Znakomita prezencja wykorzystana w reklamie „przełożyła się” na odbiór na żywo. Bardzo estetyczna sylwetka, o dobrych proporcjach poziomych i pionowych, w „typie klasycznym”. Obręcz barkowa jest bardzo dobrze wypełniona, mięśnie naramienne są wyjątkowe - mają kulisty kształt, klatka piersiowa jest wysoka i pełna. W obrębie wąskiej talii „pełny zestaw” mięśni brzucha. Uda z głęboką separacją czworogłowych, są też mięśnie krawieckie, „gęste i twarde” na całej długości.

W pozie „bicepsy przodem” prezentowane ramiona są dobrze rozwinięte, biceps pełny na całej długości brzuśca, zaznaczone rysy mięśni trójgłowych są również widoczne. Mięśnie brzucha rozciągnięte w tej pozie są nadal widoczne, uda „w odstawieniu nogi w bok” prezentują dobrze swoją separację.

Poza „klatka piersiowa bokiem” jest bardzo dobra, atuty – mięśnie piersiowe i naramienne prążkowane o niesamowicie kulistym kształcie dominują nad mięśniami ramion (bicepsem i tricepsem), mięśnie pośladkowe w „głębokiej separacji”, jest smuga biodrowo-piszczelowa oddzielająca mięśnie czworogłowe od dwugłowych. Łydki gęsto pionowo pocięte.

“Tyłem” obręcz barkowa ze wszystkimi szczegółami - prążkowaniem naramiennych, separacją mięśni dwugłowych ramion, ramiennych i trójgłowych. Mięśnie grzbietu – czworoboczny - wszystkie jego części są dobrze widoczne, obłe większe i mniejsze, podgrzebieniowe, najszersze grzbietu (prążkowane poprzeczne) - widoczne połączenie ich z powięzią piersiowo-lędźwiową.

Słabszą stroną są mięśnie tylnej części uda, pomimo widocznego podziału na dwugłowy półbłoniasty, półścięgnisty (delikatna struktura mięśni w stosunku do górnej połowy ciała).

Podsumowując - zwiększyć masę mięśni nóg (czworogłowy od biodra), a szczególnie tył uda. Należy nieustannie doskonalić proporcje poziome sylwetki. Świetna prezencja, bardzo dobra prezentacja w pozach, dokładna, staranna praca na scenie, z płynnymi przejściami z pozy do pozy, bardzo estetyczny wygląd sceniczny, pozytywna energia, widoczne i odczuwalne dla widza zadowolenie z obecności na scenie, to atuty, które powodują, iż zawodnik pozostaje na dłużej w pamięci.

Komentarze (0)