SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING NA MASĘ :{ - słowa krytyki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15517

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 298
Niektórzy, ludzie uważąją się za kulturystów a nimi nie są. Niektórzy się za nich nie uważają a są. "pakowanie" != kulturystyka ;)

Z. Poznań im. P.S.K.S.C.Z. A.K. - Semper fidelis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Co ty mozesz wiedziec o kulturystyce uprawiajac ja 2 lata czyli dopiero zaczynajac wchodzic w arkany tego sportu, to kim wg ciebie jest kulturysta?

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1431 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21309
ja uwazam ze trenujac nawet 2 miesiace mozna uwazac sie za kulturyste jednak powinno sie spelniac kilka warunkow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 298
Chciałbym zaznaczyć że ja nie trenuję kulturystyki i nigdy nie trenowałem. Co więcej nie mam zamiaru. To po pierwsze. Po drugie. Ćwiczyć nie znaczy uprawiać kulturystykę, jak jeździć nie znaczy ścigać się w formule 1. Ćwiczę fizycznie od 15 roku życia z różną intensywnością. Aktywny fizycznie byłem od zawsze. Pozatym posiadać więdzę teoretyczną w jakiejś dziedzinie to nie to samo co być praktykującym ekspertem. Dla mnie osobiście kulturysta to nie osobnik "pakujący" na siłowni, a kulturystyka to nie tylko droga do tego jak "być większym" (to nie ironiczne stwierdzenie tylko metafora). Uważam, że kulturystyka to sposób na życie, dla osoby, która poświeca się temu aby jego muskulatura spełniała przedewszytkim jego oczekiwania (rzeźba, wymiary, siła - co kto lubi). A jeśli uważa to za stosowne, to może też spełniać oczekiwania innych - poprzez bycie docenianym na różnego rodzaju konkursach i zdobywanie na nich nagród (Mster Olimpia itp. ). Osoba, która spełnia powyższe warunki i wierzy w to co robi jest w moich oczach kulturystą.

>>> Zaznaczam, że jest to tylko moja opinia i nie musi się zgadzać z Waszym zdaniem, czy też z jakąś definicją książkową. <<<

Z. Poznań im. P.S.K.S.C.Z. A.K. - Semper fidelis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1431 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21309
zgadzam sie dobra bierz sie do roboty i buduj kuliste bicepsy bo i tak do tematu nic nie wnosimy...Wy zawsze kazdy temat musicie zaspamowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 298
"... Co ty mozesz wiedziec o kulturystyce uprawiajac ja 2 lata czyli dopiero zaczynajac wchodzic w arkany tego sportu, to kim wg ciebie jest kulturysta? ..."

A Ty ile lat sie tym zajmujesz i jakie masz doświadczenie w tej dziedzinie aby móc tak łatwo stwierdzić, że ja nic nie wiem :>

Z. Poznań im. P.S.K.S.C.Z. A.K. - Semper fidelis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 298
True, true :) Nic nie wnosimy, ale jak się sympatycznie rozmawia, prawda :)

Z. Poznań im. P.S.K.S.C.Z. A.K. - Semper fidelis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
3x tyle co ty pozatym nigy nie twierdzilem ze jestem kulturysta ale bylem swiadkiem w klubie wielu debat na ten temat zabieralem glos i zdziwilbys sie jakie padaly opinie dotyczace kto ejst kulturysta a kto nie od czego to zalezy od keidy mozna mowic ze sie ejst zawansowanym itp itd

i majac na mysli debaty tego typu nie mowia o osobach z tak smiesznym stazem jaki mamy my tylko osoby trenujace od 20 lat w zwyz, badz majace konkretne osiagi w tym sporcie.

Zmieniony przez - seba_kzn w dniu 2006-08-27 19:30:08

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Witam.

Czytalem wszystko i musze powiediec na wstepie 2 rzeczy.
-nie zmienisz ksztaltu miesni, tylko ich wielkosc i proporcje poszczegolnych glow. Generalnie przy wiekszej masie miesniowej lepiej wygladaja poszczegolne miesnie, a i tluszcz latwiej zrzucic bo metabolizm jest nakrecony.
-Jak chcesz zrobic mase to trenuj cyklicznie. Nie mozesz zachrzaniac maratonow codziennie, tluszczy NIGDY nie wolno sie pozbywac z diety, poswiec czas na jedzenie i spanie... nie zawsze tylko od czasu do czasu przez tydzien musisz jesc , spac i troche pocwiczyc...i znowu jesc i spac.

Z gory mowie ze kulturysci zlinczowaliby mnie za taka rozpiske, jednak swoje zdolnosci "militarne" powinne sie na nim lepiej poprawic niz na kulturystycznym czy nawet czasem samym wojskowym drylu. Przyrost masy ostatecznie zalezy od diety, ale ten tening odpowiednio stymuluje organizm do produkcji miesni. Na podobnym planie niezle mnie dorzezbia, jednak wiekszosc znajomych robila wieksza mase...tyle ze nie biegali.


PON(krokie odpoczynki 1 min-dzien wytrzymalosci, wiecej odp pomiedzy cwiczeniami:ok 5min):
-rwanie sztangi progresja po 15 powt(zobacz jaka masz kondycje), wykonaj 5-10serii.
-wyciskanie skos szeroko jak cholera progresja po 15 powt, wykonaj ok 5serii.
-drazek do karku superszeroko: 5*15p
- czacholamacze glowa w dol 5*15p
-biceps wasko 5*15p

SR(srednie przerwy 2min):
-podrzut ze sztanga(znowu kondycha): progresja po 10 powt, wykonaj 5-7serii.
-wyciskanie lezac: 5*10p
-drazek nachwyt szer ponad barki , dodatkowe obciazenia 5*10p
-czacholamacze 5*10p
-biceps szeroko siedzac (sztanga na udach)5*10p

PT(dluzsze przerwy: 3 minuty: dzien "masy silowej")
-podrzut ze sztanga(znowu kondycha, mimo malej il powt bedzie ciezko jesli masz troche pary): progresja po 5 powt, wykonaj 5-7serii.
-wyciskanie lezac glowa w dol 5*5
-drazek podchwytem, male palce zlaczone , dodatkowe obciazenie 5*5
-wyciskanie lezac w waskim chwycie 5*5
-biceps szeroko stojac(sztange poruszaj przy ciele). 5*5

Teraz wtorek/sroda/piatek.
-lydki, przedramiona, brzuch, jakies sprawnosciowki, bieg 10 minutowy naturalnym tempem.
Nic nie dodawaj, nie zmieniaj kolejnosci.

Cykl powinien trwac od 3 do 8 tygodni, skoncz gdy mimo nadwyzki zarcia skoncza sie postepy. Potem 2 tygonie bez silowni, mozesz pobiegac. nastepnie zacznij cykl od nowa i daj mi znac o postepach, please.

powodzenia...i nie szokuj ludzi na sfd samobojczymi treningami, ja myslalem ze to dowcip, bo nie wypowiadasz sie jak idiota cwiczacy ..tak jak cwiczyles.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Seba:
Ale miales wakacje sadzac po aktualnym profilu...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Może być taki trening obwodowy?

Następny temat

Bicepsy nie rosną!

WHEY premium