SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST - Universal Nutrition, MASA - by Bartwal

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
kotlet95
Dodanie cwiczen nie zastapi progresji ciezaru moim zdaniem jesli o to Ci chodzi, a jak o cos innego to objasnij bardziej

Właśnie o to mi chodziło. Nie wiedziałem, czy jest to dobry pomysł ale czułem się świetnie po tym jak tak zrobiłem... Tylko teraz jak mówisz, że to słaby pomysł to nie wiem co myślec xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Czules sie lepiej bo pewnie bardziej spompowales miesien wieksza iloscia serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
kotlet95
Czules sie lepiej bo pewnie bardziej spompowales miesien wieksza iloscia serii


Dokładnie :) To złe podejście? W końcu przerzuciłem więcej kg na dane partie mięśniowe i nie zszedłem tak bardzo z kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 230 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6891
Bartwal
kotlet95
Czules sie lepiej bo pewnie bardziej spompowales miesien wieksza iloscia serii


Dokładnie :) To złe podejście? W końcu przerzuciłem więcej kg na dane partie mięśniowe i nie zszedłem tak bardzo z kg.


No tak przerzuciłeś więcej kg a co za tym idzie styrałeś bardziej mięśnie więc będą one potrzebowały teraz wiecej czasu na regeneracje,przy zwiększaniu siły chodzi o ten bodziec dla mięśni i jeszcze bardziej o regeneracje.
Czytałem tyle artykułów o tym itd... ale nie wiem jak napisać to mam haha.

Wiecej powtórzeń/ćwiczeń=bardziej tyrasz i uszkadzasz mięśnie a co za tym idzie musisz dać im więcej czasu na regeneracje,zostajac przy tej samej ilości powtórzeń/ćwiczeń a dokładając ciężar dajesz im bodziec typu "Hellou,robi sie ciężej trzeba wzmocnić mięsnie i tym samym włókna" coś w tym stylu.
Pewnie brzmi to bez sensu ale z gorączką 39 od kilku dni gadam bez sensu:D

@edit,dopiero doczytałem zmniejszyłeś ciężar,czyli regresja na rzecz ilości powt/seri to siła stoi w miejscu/lekko w dół.

Przeczytałem cały temat i idą powiadomki,powodzonka!

Zmieniony przez - rastaarus w dniu 2015-04-09 10:57:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
rastaarus
Bartwal
kotlet95
Czules sie lepiej bo pewnie bardziej spompowales miesien wieksza iloscia serii


Dokładnie :) To złe podejście? W końcu przerzuciłem więcej kg na dane partie mięśniowe i nie zszedłem tak bardzo z kg.


No tak przerzuciłeś więcej kg a co za tym idzie styrałeś bardziej mięśnie więc będą one potrzebowały teraz wiecej czasu na regeneracje,przy zwiększaniu siły chodzi o ten bodziec dla mięśni i jeszcze bardziej o regeneracje.
Czytałem tyle artykułów o tym itd... ale nie wiem jak napisać to mam haha.

Wiecej powtórzeń/ćwiczeń=bardziej tyrasz i uszkadzasz mięśnie a co za tym idzie musisz dać im więcej czasu na regeneracje,zostajac przy tej samej ilości powtórzeń/ćwiczeń a dokładając ciężar dajesz im bodziec typu "Hellou,robi sie ciężej trzeba wzmocnić mięsnie i tym samym włókna" coś w tym stylu.
Pewnie brzmi to bez sensu ale z gorączką 39 od kilku dni gadam bez sensu:D

@edit,dopiero doczytałem zmniejszyłeś ciężar,czyli regresja na rzecz ilości powt/seri to siła stoi w miejscu/lekko w dół.

Przeczytałem cały temat i idą powiadomki,powodzonka!

Zmieniony przez - rastaarus w dniu 2015-04-09 10:57:08


Dzięki wielkie! :)
Czyli jasno wynika z tego, że powinienem zmniejszyć ilość powtórzeń ale zwiększyć ciężary w ostatnich seriach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
"obojętnie" jakie podejście. Suma sumarum masz przewalić więcej żelastwa na treningu i tyle.
Hipertrofia: 10x 100x3 = 3000kg
Siła: 5x 120x5 = 3000kg

Efekt "ten sam". Bodziec dla mięśnia. Hipertrofia powiększa włókna. Trening siłowy "dodaje" nowe, dobudowując włókien w mięśniu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 230 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6891
O munga lepiej to ujął: ) Ogólne warto robić zmiany cykliczne przeplatane raz sił raz hipertrofia gdy widzisz jakis zastój lub po prostu Cię znudzi,mi ogólnie lepiej na siłowym zawsze było ale przeplatam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 230 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6891
Bartwal
rastaarus
Bartwal
kotlet95
Czules sie lepiej bo pewnie bardziej spompowales miesien wieksza iloscia serii


Dokładnie :) To złe podejście? W końcu przerzuciłem więcej kg na dane partie mięśniowe i nie zszedłem tak bardzo z kg.


No tak przerzuciłeś więcej kg a co za tym idzie styrałeś bardziej mięśnie więc będą one potrzebowały teraz wiecej czasu na regeneracje,przy zwiększaniu siły chodzi o ten bodziec dla mięśni i jeszcze bardziej o regeneracje.
Czytałem tyle artykułów o tym itd... ale nie wiem jak napisać to mam haha.

Wiecej powtórzeń/ćwiczeń=bardziej tyrasz i uszkadzasz mięśnie a co za tym idzie musisz dać im więcej czasu na regeneracje,zostajac przy tej samej ilości powtórzeń/ćwiczeń a dokładając ciężar dajesz im bodziec typu "Hellou,robi sie ciężej trzeba wzmocnić mięsnie i tym samym włókna" coś w tym stylu.
Pewnie brzmi to bez sensu ale z gorączką 39 od kilku dni gadam bez sensu:D

@edit,dopiero doczytałem zmniejszyłeś ciężar,czyli regresja na rzecz ilości powt/seri to siła stoi w miejscu/lekko w dół.

Przeczytałem cały temat i idą powiadomki,powodzonka!

Zmieniony przez - rastaarus w dniu 2015-04-09 10:57:08


Dzięki wielkie! :)
Czyli jasno wynika z tego, że powinienem zmniejszyć ilość powtórzeń ale zwiększyć ciężary w ostatnich seriach?


Moim zdaniem nie tylko powinieneś zwiększać ciężar w ost seriach ale w każdej seri bez zmniejszania ilosci powtórzeń... nawet te 1-2 kg zrobi swoje; ) takie moje zdanie

Zmieniony przez - rastaarus w dniu 2015-04-09 11:11:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Ja poerdole ale k***a cytatow... Ogarnijcie sie, kazdy wie ze odnosicie sie do ktorejs z ostatnich wypowiedzi. Jak dla mnie powinno sie leciec przynajmniej 6 tygodnii danym systemem progresji i dopiero zmienic na inny jesli pojawia sie zastoj itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
ja tam mam cały czas zastój :F chodzę na siłkę, ciężary te same praktycznie, a na drugi dzień odpowiednia partia ciągnie :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ostrovit - godne polecenia? Budżetowa opcja

Następny temat

Przeterminowana kreta

WHEY premium