Jak donosi portal Evolution of Bodybuilding, marka suplementów Olimp Nutrition zerwała kontrakt z Mr.Olympia 2018 Shawnem Rhodenem. Powód tej decyzji nie jest znany, ale głównym czynnikiem może być oskarżenie kulturysty o gwałt, o czym pisaliśmy tutaj:

Czy Mr. Olympia dopuścił się gwałtu?

Mimo że sprawa, w którą zamieszany jest Shawn Rhoden nadal nie została zakończona, to tak naprawdę dopóki wina nie zostanie udowodniona, oskarżony jest nadal niewinny. Niestety Rhoden ciągle ma trudności w branży kulturystycznej.

ZOBACZ: Kolejne problemy ze startami Shawna Rhodena!

Portal EOB pisze, że ​​firma Olimp może wykorzystywać zdjęcia z wizerunkiem Rhodena, jako ambasadora marki do końca stycznia 2020 roku. Jednak już teraz marka suplementów mocno zdystansowała się od zdobywcy tytułu Mr. Olympia. Na stronie internetowej Olimpa, nie znajdziecie już zdjęć Rhodena. Przypominamy, że tuż po wybuchu afery związanej z gwałtem, Olimp opublikował oświadczenie:

Jako właściciele marki Olimp Sport Nutrition i oficjalny sponsor Shawna Rhodena jesteśmy bardzo zaskoczeni aktualnymi wiadomościami o rzekomym naruszeniu prawa przez pana Rhodena. Wierzymy, że ta sprawa zostanie wkrótce rozwiązana i potwierdzi niewinność sportowca, a Shawn Rhoden będzie mógł kontynuować przygotowania do zawodów Mr. Olympia i obronić swój tytuł.

 

Do czasu wyjaśnienia okoliczności Olimp Laboratories Ltd. nie będzie komentować bieżącej sytuacji.

Olimp Laboratories

Mimo to, nie da się nie zauważyć, że twarz Rhodena nie pojawia się już w postach na Instagramie Olimpu od września, a także, tak jak napisaliśmy wyżej, jego wizerunku nie ma też na stronie internetowej firmy.

Warto wspomnieć, że w obliczu znaczniej mniej poważnego oskarżenia stanął w ubiegłym roku Mistrz Polski, Europy i Świata oraz zwycięzca Arnold Classic Europe. Jednak firma SFD, której ambasadorem jest Mistrz, zobowiązała się utrzymać współpracę do czasu wyjaśnienia sprawy, w myśl tego, że dopóki nie masz udowodnionej winy, to jesteś niewinny. Podobnie było z Victorem Martinezem i firmą suplementacyjną MHP. MHP nadal wspierała Martineza, nawet gdy był w areszcie w 2011 r. z powodu problemów imigracyjnych. Po wyjściu na wolność, MHP nadal był głównym sponsorem Victora.

Portal EOB wysłał pytanie do Olimp Nutrition o zerwanie współpracy z Rhodenem, ale do czasu publikacji artykułu nie otrzymano odpowiedzi.

Komentarze (15)
lordknaga

i tak dlugo to trwalo, myslalem, ze szybciej go wyrzuca, on jest juz w tym biznesie spalony dozywotnio, nie wazne jak bedzie wygladal, nigdy nic wiekszego nie wygra, strasznie przykra sprawa.mogliscie napisac, kto z sfd mial takie problemy w ubieglym roku, skoro juz wspominacie o takiej sprawie...

2
anubis84

Każdy się odcina bo nie chce być w razie czego z nim kojarzony, wg mnie głupota. Nawet jak wyjdzie że jest czysty jak łza to i tak już spalony będzie.

2
AdamZx

Moim zdaniem ten pseudo gwałt był po to by Rhoden nie wystąpił na Olimpii ktoś pewnie przypłacił tej dziewczynie ale to moje podejrzenia,Olimp się kompromituje tych drogich odżywek nigdy nie kupiłem i nie kupię bo inne firmy mają to samo taniej a co do Rhodena jeszcze to mogło być tak jak z Sergem Nubretem tylko inne czasy inne metody

4
Bull

Olimp nie jest tani, ale adekwatny do jakości.

0
AdamZx

SFD jest tańsze czyli jest gorszej jakości ??? Jakość proszę cię czego białko jak białko a nie zwariowałem by płacić 70 zł za 700g smaki też od lat podstawowe a przedtreningówki śmiech Redwailer pucha na raz by kopnęło

3
Bull

Bardziej miałem na myśli posiadanie własnych zakładów, drogie systemy kontroli, bo efekt końcowy to nie tylko jakość zakupionego surowca.

1
Bull

Cena produktu decyduje też o możliwościach sponsorowana dużego kalibru gwiazd. Ktoś chce Rhidena lub Coolmana w pl zobaczyć, ale za puszkę nie da 5zl więcej.

0
Creme

Masz rację do tego preworouta %-) kpina albo "amok" też ma moc hehe

2
vitajs

Nie każdy potrzebuje mózgotrzepa jakiegoś, co po porcji nie wiadomo co się dzieje, niektórym kofeina w spokoju wystarczy by przeprowadzić dobry trening, a jak nie to pora odpocząć od stymulantów.

0
AdamZx

Powiedział co wiedział skoro kofeina wystarczy to kupię kofeinę za 10-15 zł a nie ten ledwo smyrający pre za 70-80 zł

2
anubis84

Zalezy czego oczekujesz, jeśli pobudzenia jedynie to kofeina ok.

0
bogies

Nieraz inni potrzebują mocniejszego pobudzenie, np amp, geranium czy inne stymulanty.

0
GWookie

i tak za nim nie przepadałem... ma jakąś taką żółwikowatą twarz %-) nie wyróżniał się niczym, raczej przechodziłem obojetnie przez tematy z jego sylwetką.

0
soltyz

Jestem ciekaw jak się jego sprawa zakończy, ale już raczej się będzie to za nim ciągnęło.

0
szaba18

każdy odcina od niego kupony, było dobrze to ok, jest źle to już nikt go nie wspiera.

0