SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST - ActivLab (masa + siła) / by debee / podsumowanie s. 85

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 101920

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4383 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43252
Wuchta, jakieś argumenty, może mnie przekonasz

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
rozciąganie podczas rozgrzewki ? hm... pytanie co rozciągać skoro mięsień jeszcze nie poddany treningowi. Rozciąganie "zimnego" mięśnia może skutkować zerwaniem, naderwaniem przyczepów itp. Rozmawiałem z Wodynem na ten temat i nie musiał mnie długo przekonywać aby rozciągać się po treningu.

Dlaczego po treningu? Mięsień jest "spompowany" jest krótszy i rozgrzany wówczas ryzyko kontuzji spada. W celu zwiększenia elastyczności w mieśniu i długości mięśnia (zwiększenie obwodu) zaleca się rozciąganie po treningu. Tak robię i nie zmnienię tego.

Dlaczego nie wykonuje się ruchów okrężnych na rozgrzewce? Tylko wymachy w przód, bok do tyłu?

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4383 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43252
ale przed lekkim rozciąganiem grzeję mięśnie 15 min - 5 min rowerek, 10 min rozgrzanie dużą ilością powtórzeń a małym ciężarem wszystkich partii, więc rozciągamy mięsień wstępnie rozgrzany (nie zimny). Czy to w atlasie na sfd.pl, czy na filmach z kulturystami wszyscy stosują taka metodę... Hmm widać ile ludzi tyle teorii

EDIT: Myślisz, że te 15min to trochę mało?

pzdr

Zmieniony przez - debee w dniu 2010-05-08 09:30:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
PRzed kazdym cwiczeniem [ciezkim, wielostawowym] robisz kilka serii progresywnych na mniejszym ciezarku.

Ot i cala rozgrzewka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
jak zauważyłęś ilu ludzi tyle teorii

zostanę przy swoim. Rozgrzewką dotrenujesz miesień na tyle aby go rozciągać? Moim zdaniem raczej nie. Dopiero po skatowaniu (czy też spompowaniu) mięsień powinno się poddawać rozciąganiu.

No ale Ty masz już instruktora ja jestem w połowie drogi

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4383 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43252
reasumując wszystko, wydaje mi się, że skrócę rozciąganie przy rozgrzewce i będę wykonywał tylko kilka ruchów z niską intensywnością "rozciągu".

Dzięki Wuchta za opinię

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie czytałem co pisaliście ale ogółem widzę, że nie zaleca się rozciągania przed treningiem. Również widzę, że rozgrzewkę muszę urozmaicić bo ostatnio może z 5m macham rękoma i przechodzę do ćwiczeń.

Co do rozciągania zauważyłem, że nie warto przed treningiem rzeczywiście mniej siły / gorsza pompa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
pompa do niczego nie jest potrzebna chyba tylko aby podnieść własne ego

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlaczego ego? Mnie np. fascynują pompujące się mięśnie dodaje mi to energii na treningu itd. Chyba z tym ego przesadziłeś.
Może piszę jak psychopata ale pompa dla mnie super sprawa i redukcja na 0 węgli mi nie w głowię chyba, że przy samych aerobach %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
w Twoim wieku też tak sie podniecałem pompką

Czy przesadziłem? Nie, w zależności czego oczekujesz od treningu. Jeśli chcesz dobrze wyglądać na zdj eciach to się pompuj ale mi ogólnie w treningu przeszkadza bo czuję moc ale niestety ogranicza mnie. Każdy lubi co innego i dzięki Bogu bo świat byłby nudny

Kiedyś spierałem się z Wodynem, że na 5-tkach nie można się spompować i jak zawsze miał rację można bo często tego doświadczam niestety.

Nie twierdzę, że to coś złego bo sam mam 15-tki i wówczas lekko kwadratowy wychodzę ale nie kręci mnie to jakoś szczególnie.

Większą frajdę sprawia mi następny dzień gdzie mięśnie dalej wyglądają na lekko spompowane i twarde a to juz jest sztuką nad którą ciągle pracuję aby tak ciągle było

Powrót do korzeni :)

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Test - ACTIVLAB revan2005 redukcja "Twardy jak bruk?" PODSUMOWANIE str. 35

Następny temat

TEST ACTIVLAB - "Po prostu walcz.."/ Saida - Podsumowanie str 71 !!

WHEY premium