SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja potreningowa

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1643

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8533
Witam mam taki dylemat / pytanie:

do tej pory potreningowo robiłem tak:
bezpośrednio po: vitargo
15 minut potem: whey 100
45 minut potem: posiłek (wołowina + ryż + warzywa)

teraz z róznych powodów chciałbym uprościć nieco suplementację i zastapić vitargo + whey 100 jednym suplementem; mianowicie: Hard Mass czyli bulk

pytanie:
czy na poziomie amatorskim jest jakaś zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma wariantami? wiem że rozdzielając produkty lepiej panować nad proporcjami w/w vs białko - ale to poziom amatorski; ja od pewnego czasu już nie liczę nawet żarcia
główne wątpliwości jakie mam to "jakość" białka w hard mass - to mieszanka - więc dłuzszy czas wchłaniania niż sam koncentrat
zastanawiam się więc czy ma to jakis większy sens potreningowo skoro i tak do godziny po treningu jem duży posiłek z dobrego mięsa ???

myślałem tez nad opcją - samo białko wpc, ale sporo naczytałem sie o potrzebie załadowania w/w po treningu, zarówno w kontekście glikogenu jak również (a moze przede wszystkim) korzystnego wyrzutu insuliny, więc chyba z w/w nie warto rezygnować

jakie jest wasze zdanie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
Dosyp trochę Whey 100 do Hard Masa i będzie po kłopocie.

Ewentualnie z Vitargo wskocz na Max Carb + Whey 100
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3262 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10507
Jak się obawiasz o czas wchłaniania białka z Hard Masa to rzeczywiście wrzuć Whey 100 (najlepiej jakiś owocowy) z Max Carbem aby nie przedrażać tej opcji suplementacji potreningowej.
Kolejnym plusem poza ekonomicznym jest możliwość precyzyjniejszego roztworu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 371 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1330
dobrym wyjściem jest zastąpienie whey 100 np białkiem wolnowchłanialnym i takiego szejka wypić po sesji treningowej???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3262 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10507
Jak można przyjąć coś po treningu wolnowchłanialnego
Przecież to jest jeden z najważniejszych momentów dnia
Poza tym białka wolnowchłanialne (kazeina, jajo) nie należą do najtańszych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2644 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7791
Pierwsza opcja była najlepsza i jej bym się trzymał .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MrPapaj T. Lech
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3172 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18690
Pierwsza opcja najlepsza ale też nie tania.Możesz wymienić vitargo na carbo tak jak pisali.Romantyk...żadne wolno wchłanialne białko po treningu ewentualnie bardzo dobrą opcjĄ jest kombinacja białek o różnej wchłanialności np.Nitroprogen-mój faworyt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8533
dzieki za konkretne odpowiedzi, też tak czuję że dotychczasowa opcja była OK, ostatnio robiłem wręcz tak że vitargo zacząłem popijać juz podczas treningu, małymi łykami, chociaż smak jest trochę chemiczny to podczas wysiłku dodaje fajnego orzeźwienia bo wiadomo że wtedy inaczej wszystko wchodzi, no i w cyklach kreatynowych mieszałem kretkę z vitargo i było OK - chociaz nie jest to tania opcja i nieco upierdliwa (przygotowywanie tylu shake'ów - wolałbym jednego konkretnego i z bani) to chyba jednak zostane przy tym - widzę efekty swoich treningów więc boję się trochę cokolwiek zmieniać : )) żeby nie popsuć
dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3262 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10507
W razie złapania zadyszki finansowej możesz Vitargo chwilowo zmienić na Max Carba i Whey 100
Jak będziesz miał większy dopływ gotówki zawsze możesz Vitargo połączyć z Isolate 100 Petarda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8533
tak właśnie zrobiłem teraz tzn. zamówiłem Maxcarb - z badań które widziałem wynika że niby dla amatora nie ma większej różnicy vitargo czy carbo, nie wiem do końca jak z tym jest, obadam Max Carb - pierwszy raz będę to stosował bo dotąd tylko vitargo
co do białka również mam ochotę na isolate ale dieta pochłania mi kupę kasy i wolę chyba jednak szukać oszczędności w suplementach niż jedzeniu
nie wiem jak zawodowcy sobie z tym radzą - dobre mięso w takich ilościach to po prostu kosmiczne wydatki - współczuję : )) ja moge sobie czasem odpuścić - Wy nie
na mnie dobrze sprawdza się whey100 - super przyswajalność i działanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3262 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10507
Wszystko się zgadza
Lepiej trzymaj w ryzach jedzenie i zostań w taki układzie przy Whey 100
Na Isolate 100 przyjdzie czas
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

S.A.W. - Trec - Super Anabolic Workout - trening TrecTeam

Następny temat

[TREC TV] CARNOTRIX - by MICHAŁ "MICHOK" KARMOWSKI

WHEY premium