SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split kontra FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2268

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 670
Zainteresowało mnie pewne stwierdzenie -za split nie jest dla poczatkujących ja jade na splicie od poczatku .KAzdy na siłce także robi split.Wg mnie jelsi ktos jest dobrze zbudowany silny (genetycznie moze sobie darowac cos w stylu ACT FBW) czy tak jest??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1164 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7844
Zdecydowanie błędne twierdzenie fbw to tak samo ciezki trening jak split
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3512
Ja teraz jade na FBW jest moim zdaniem bardziej ciezszy niz Split po treningu jestem b. zmęczony na ławce poszlo mi juz 15kg wiec rewelacyjnie w ciagu 2 tygodni a takze 5 kg masy wiec jestem bardzo zadowolony a odmiana w treningu sie przyda.

Nie zaznajesz szczęscia ? Ćwicz by być wielkim i odbierać je innym ! For OmiX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
KAzdy na siłce także robi split.
Bo nawet nie wie co to jest FBW a o nazwie split tez pewnie nawet nie wiedza... Jesli ktos nie ma zadnego pojecia o treningu to cwiczy to co wszyscy, Mowisz ze od poczatku cwiczysz splitem a po FBW mialbys o wiele wieksze fekty, bo FBW nie jest skomplikowane i dostosowac mozna do kazdego, zeby cwiczyc poprawnie splitem trzeba miec juz jakas wiedze na temat swojego ciala i ogrganizmu a nie machac ciezarami bo wszyscy machaja.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Zerknij sobie co ja o tym myslę



https://www.sfd.pl/[ART]_Porównanie_dwóch_metod_treningowych_by_Rion10-t377018.html

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 670
Może sprobuje.... czy ktos ma jakis fajny FBW 3 dniowy .Tzn cwicze pon sroda piątek .zarzuce miecha dla odmiany -zaszkodzi ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_PLANÓW_TRENINGOWYCH-t398495.html

proszę

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Ja wychodzę z założenia, że człowiek ma wolną wolę i jako taki rozum (większy lub mniejszy) i jest w stanie sobie sam wybrać czy woli splita czy fbw.
Zaczynając trenowałem splitem i czułem się dobrze, po treningu byłem zmęczony i czułem, że mięśnie dostały w kość. Później spróbowałem FBW, po treningu też byłem zmęczony ale nie czułem tak bardzo, że mięśnie dostały kopa. W końcu nie były katowane 3 ćwiczeniami tylko 1 porządnym.
Zarówno po splicie jak i po fbw widziałem wyniki.
Teraz się regeneruje bo skończyłem FBW i za tydzień zaczynam nowy plan i też to będzie FBW. W moim przypadku o wyborze split vs FBW zadecydowała długość treningu. Split zajmował mi około 2 godzin a z FBW wyrabiałem się w około 1 godzinę. (zależy od tłoku i dostępności sprzętu)
Jak dla mnie to każdy powinien zapoznać się z jedną i drugą metodą .
FBW jest częściej polecane początkującym bo rozkłada trening na całe ciało w miarę równym zakresie. Przy splicie są ćwiczenia cięższe i lżejsze i początkujący paker może nie wiedzieć co jak i z jaką intensywnością, bo jeszcze nie czuje swojego ciała i łatwo może się uszkodzić. Ale jeżeli ktoś doświadczony mu doradzi jakie ćwiczenia, z jaką intensywnością i ciężarem wykonywać przy splicie i dobrze pokieruje to moim zdaniem split jest to również dobre rozwiązanie dla początkującego.

:)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 887 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37426
kazda metoda ma swoje miejsce, czas i cel by ja zastosowac, nie mozna mówic która jest lepsza

kolejny temat z serii bezsensownych porównań z reszta było kilka juz tematów temu poświęconych i nie widze potrzeby zakładania kolejnego zeby autor miał odrobine checi to by znalazł zarówno w tym dziale jak i dziale dla zaawansowanych tematy z obszerną dyskusją na ten temat

pozdrawiam

"Training is like life, you get your ups and downs(...)"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777644
Święta racja

było wiele razy

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczę ćwiczę i nic :(

Następny temat

Będzie masa czy moge zapomnieć... ??

WHEY premium