SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Senegroth/ Dziennik(TS) / POWER UNLIMITED!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45520

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 49349
Sene gdzieś słyszałem że faza opuszczania jest tak samo ważna jak wciagania ciężaru i lepiej jak się robi ją wolniej.

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Michał - oczywiście faza negatywna jest dobrym bodźcem zwiększającym siłę ale za to wydłuża czas regeneracji i nadbudowy. Kiedyś robiłem wolniejszą fazę ale jakby nie patrzeć w ciągu na zawodach mamy tylko podnieść ciężar do góry a nie wolno go opuszczać, więc wolę szybko opuszczać i nie tracić przy tym sił potrzebnych w następnym powtórzeniu.

Zbyleq - duża prędkośc = duża siła = duży ciężar w górze
Rocky2006 - im mniej technicznie ciągniesz tym bardziej pracują mięśnie grzbietu, które są moim atutem i dopóki one są silne dopóty moje plecy są bezpieczne. Taka forma pasuje mi najbardziej i w niej podnosze największe ciężary.

Animal - z techniką jeszcze nie wiem. Tak czy siak będę wzmacniał systematycznie nogi a co za tym idzie pozycja pewnie trochę będzie się poprawiać aczkolwiek nie planuję być "prostrzy" niż Konstantinov, bo taka technika mi najbardziej odpowiada i dopóki nie sprawia mi problemów ani nie ogranicza siły będę ją stosował

PS: 3x215 to moja nowa życiówka na 3repsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2053
Zbyleq chyba Ci się coś pomyliło jedyne z czym mam problem to lędźwia bo za szybko mi idą nogi do góry i ciągnę samymi plecami.

Senegroth - Im prostsze plecy tym lepsza końcówka, im lepsza końcówka tym większy ciężar.
A z takimi plecami za 4/5 lat nie będziesz mógł chodzić.

No pain, no gain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10598 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47808
sene tylko ciągi na treningu??
wow ale za to jakie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Zbyleq chyba Ci się coś pomyliło jedyne z czym mam problem to lędźwia bo za szybko mi idą nogi do góry i ciągnę samymi plecami. - hehe widzisz Rocky2006 a u mnie dół grzbietu jest prosty a wygina się trochę na piersiowym co jest dużo bezpieczniejsze. Poza tym jeśli Ty odczuwasz ból przy robieniu ciągu to rzeczywiście taka forma jest dla Ciebie nieodpowiednia i powienieneś z niej zrezygnować. U mnie od 3 lat nie ma żadnych problemów i taka forma odpowiada mi i mojemu organizmowi. Co do prostych pleców na starcie i lepszej końcowce to w 100% się zgadzam, ale ja mam zbyt dużą dysproporcję pomiędzy siłą nóg a siłą grzbietu i gdybym miał jak Ty to mówisz "ładnie ciągnąć" to miałbym problem zabrać 160-170kg.

HadesSquad - przy takich ciężarach dokładanie po 5kg na tydzień graniczy z cudem a granica przetrenowania się jest bardzo cienka i trzeba robić tylko to co najpotrzebniejsze a ******ły wywalić

PS: Rocky 2006 na Twój problem powinien pomóc MC na prostych nogach.

Pozdro

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2008-07-29 10:19:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
Przeciążenia masz na wstępie ZE 200 KILO, już nawet bez ciężaru, przy samym pochyleniu się, przy podnoszeniu jakiegoś ciężaru z ziemi obciążenie wzrasta niepomiernie. Ale rób jak uważasz - ciężar dobry.

Plecy nie psują się od razu, tak samo jak od palenia nie umiera się od razu.

"Obliczono, że siedząc z plecami opartymi o krzesło, na 3. krążek międzykręgowy, znajdujący się między 3. a 4. kręgiem lędźwiowym, wywierany jest nacisk rzędu 140 kg. Przy lekkim pochyleniu do przodu nacisk ten zwiększa się do ok. 175 kg, aby w czasie głębszego pochylenia wzrosnąć do 250-275 kg. Zresztą właśnie wtedy dochodzi najczęściej do tzw. wypadnięcia dysku.

Dla porównania w innych pozycjach wielkość nacisku na ten sam krążek międzykręgowy wynosi:
- kiedy stoimy - ok. 100 kg,
- kiedy stojąc pochylamy się do przodu - ok. 150-200 kg,
- leżąc na boku - ok. 75 kg,
- leżąc na wznak - ok. 25 kg."

Źródło: http://www.medserwis.pl/?p=16,193




Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-07-29 10:58:10

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
piersiowe sa slabsze od ledzwiowych wiec jest to niebezpieczniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11149
Sene dobrze prawia. Na twoim miejscu pomyslalbym o tym po RP

Zmieniony przez - Raven566 w dniu 2008-07-29 12:21:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Najlepiej byłoby podnosić w kosmosie

Raczej nie będę zbytnio zmieniał, chociaż tak jak pisałem jak podgonę trochę nogi to i plecy trochę prostrze będą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2053
Nie będą prostsze. Przyzwyczaiłeś się do takiego i ten nawyk będzie Ci bardzo trudno zmienić.

No pain, no gain.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźba !

Następny temat

trening przy redukcji - prośba o ocene :)

WHEY premium