SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPAM Grosz do grosza a będzie Babochłop :)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 74184

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 7560 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84697
Hej:) No właśnie...ktoś tu kiedyś nawet w spamie wspominał, że się wybierał w tej sprawie do Idealist...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 7560 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84697
tylko tam tylko prywatnie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
kessik
alhambra1970
Ja w piatek idę polowac na chudy schabik i będę próbowała go upiec tak, aby nie był suchy. Nie mam przekonania do użycia peklosoli, wiec jeszcze spróbuję bez ....


Alhambra to spróbuj ugotować po 5 minut


Nie rozumiem ...

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A wolowine tez mozna upiec czy to nie bedzie zjadliwe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 8880 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 71682
no wkłądasz do wody z solą mięso już przyprawione (ale nie solone, sól w wodzie) i wszystko zagotowywujesz, od zagotowania gotujesz 5-6 minut i wyłączasz, odstawiasz do ostygnięcia ok.10 godzin po tym czasie ponownie zagotowywujesz i gotujesz 5 minut, stygnięcie 10h i można jeść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 8880 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 71682
preria
A wolowine tez mozna upiec czy to nie bedzie zjadliwe?


mozna ale to już trudniej zrobić niż z wieprzem czy indykiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
kessik
no wkłądasz do wody z solą mięso już przyprawione (ale nie solone, sól w wodzie) i wszystko zagotowywujesz, od zagotowania gotujesz 5-6 minut i wyłączasz, odstawiasz do ostygnięcia ok.10 godzin po tym czasie ponownie zagotowywujesz i gotujesz 5 minut, stygnięcie 10h i można jeść

Nie znam tego sposobu, ale wypróbuję. Dzięki !

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 7560 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84697
w necie masz duzo tym sposobie robienia schabu, nigdy nie próbowałam , ale chyba warto :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 8880 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 71682
ja tak robie od kilku lat schab jest chyba najlepszy choć szynka też nieźle wychodzi, karkówka jak dla mnie jest za tłusta by ja gotować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oo a moze ja zapeklam wola i indyka! Bedzie chudo a zjadliwie
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna dla kobiety - aeroby brak treningu siłowego

Następny temat

DT - minori

WHEY premium