SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcji tkanki tłuszczowej - pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2000

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3029
Cześć,
zakładam ten temat, żeby pomóc, doradzić kumplowi. Tzn wy mu doradzicie, mam nadzieję :D Wstawiam wiadomośc od niego, nt. jak wyglądało jego odchudzanie, dieta, trening itd. Będzie trochę przydługawo, ale chciałem żebyście mieli pełen obraz.

CYTAT:
Witam sportową Polskę, witam hejterów. Chciałem poprosić o podpowiedź w związku z moją proba zrzucenia wagi. Zarys moich ostatnich 3 lat zycia:

3 lata temu byłem szczuplym gosciem wazacym okolo 79-84 kg przy 179 cm. (odchudzilem sie wtedy z 93 kg) i ten poziom jakis czas sie utrzymywał (pare msc) potem zmienilem prace, przestalem cwiczyc, zaczalem tyc, przytylem do 95 kg. postanowilem sie za siebie wziac ale niestety moja motywacja bylo glownie schudniecie do najnowszego filmu z serii Avengers, wiec czas mnie naglil dlatego chciałem szybko schudnac, totez zaczalem jesc bardzo malo kalorii, co predzej czy pozniej konczylo sie zjedzeniem pizzy albo kubelka KFC (strips bites dla 2 osob) (jadlem solo) po takich 'diet breakach' wracalem do glodowki, zakupilem spalacze tluszczu tez do tego, jak udawalo mi sie utrzymac dluzej taki stan rzeczy to pare kilo chudlem oczywiscie do 89 kg max i ten stan rzeczy trwal z rok. ( na film poszedlem wazac 89 kg, a nie zamierzone 80 niestety)

W ubieglym roku wyjechalem do pracy do Wloch ( w dniu wyjazdu wazylem okolo 88-89kg) gdzie pracowalismy fizycznie po 8-10h, jadlem wszystko, pizze, slodycze a mimo to po 2,5 msc schudlem do 85 kg i wtedy wrocilem do Polski, wygladajacy juz calkiem ok, z kasa w kieszeni bylem krolem zycia.

Niestety, zycie znowu mnie uderzylo z asysta covidu19 i postanowilem zajesc wszystkie smutki tego swiata by poczuc sie lepiej. Pizz bylo wiele, doszlo do tego ze podczas zamawiania, pan przyjmuajcy zamowienie juz wiedzial na jaki adres ma wyslac dostawce, balem sie, ze jak tak dalej pojdzie to zaraz zapamieta rowniez moj numer telefonu. I tak w ciagu roku z 85 kg zrobilo sie 107 kg (ale aktualnie 104,5!!)

I tak oto docieramy do dnia dzisiejszego, kiedy to zadeklarowalem ostatnia juz wojne z moim organizmem, ktorej rezultaty moga byc dwa - smierc w wieku 40 lat na zawal lub schudniecie do tych 80 kg +-.

Zaczalem stonowanie, jestem chyba tym calym endomorfikiem, latwo mi zawsze bylo przytyc i trudno zrzucic toteż staram sie jesc od tych kilku dni 2000-2400 kcal, nie jem fast foodow, czasem wypije sobie coca cole czy tam mountain dew, ale wliczam to w bilans normalnie. Trenuje co drugi dzien na silowni fbw, po treningu jakas bieznia z 20 minut a w dni pomiedzy treningiem silowym , biegam 30 minut. Waze sie codzinnie rano na czczo i niestety mimo no DUZEJ zmiany diety jak na mnie i regularnych treningach od 5 dni waga mi stoi, raz jest do gory, raz jest w dol ale w ciagu tych 5 dni to nie wiem, schudlem z 0,3 kg max? nawet mniej. Dlatego jak wspomnialem chcialem poprosic o podpowiedz/sugestie co zmienic zeby to jednak szlo do przodu, bo nie wierze ze grubas 104 kg przy nawet sredniej diecie i codziennych prawie cwiczeniach chudnie 0,3 kg w 5 dni, tyle to ja chudlem wazac 80 kilo albo i mniej.
I widze posty innych ludzi, ktorzy waza duzo, duzo mniej a redukcja idzie im super plynnie, nie wspominajac o programach gdzie każa grubasowi zrobic pare przysiadow i on chudnie od tego, a ja od 1,5h trenigu na drugi dzien mam na wadze +0,2 kg? nie wiem panowie, ale strasznie to demotywujace.

Czy powinienem miec super restrykcyjna diete co do grama wyliczona, zero coli zero bialego pieczywa itp, czy moze powininem napierdzielac po 3h dziennie na biezni?
Pozdrawiam, licze na jakies porady, tudziesz zabawne komentarze, jesli ktos nie chce pomoc. (jak checie moge tez opisac jak wazac 94 kilo chcialem sie odwodnic zeby zrzucic 8 kilo w 1,5 tygodnia na premiere filmu)


KONIEC CYTATU

No, także Panowie i Panie, proszę o porady dla kolegi.
Generalnie pamiętam go jak jeszcze był normalnie, szczupły, potem miał pewne problemy życiowe, zapuścił się. A potem to już pamiętam, że niestety, wbrew moim poradom (bo jak wiadomo, znajomych się nigdy nie chce słuchać, albo jak już nie pozostaje nic innego) rzucał się od razu na głodowe (wg. mnie) kalorie i coś tam chudł, ale za chwilę wracał do wagi albo i bardziej się zapuszczał, stawiał sobie nierealne cele schudnięcia na dany dzień itd...

Trening robi obecnie FBW, co drugi dzień i biega,po treningu silowym 20 minut i 30 minut w DNT, tak jak napisał.
Kalorie na poziomie 2000 - 2400.



Zmieniony przez - fluent w dniu 1/15/2021 10:06:59 PM

Zmieniony przez - fluent w dniu 1/15/2021 10:07:34 PM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Myślę, że można było skrócić to do dwóch zdań i dokładnie wypełnić formularz ankiety działu. Tak też polecam zrobić. Szukać poszczególnych istotnych danych z tego nie jest łatwo, a sporo osób nawet nie podejdzie do czytania tego. Zapraszam do wypełnienia i wklejenia tutaj:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Poza tym odpowiadając w skrócie trzeba to wypośrodkować. Nie po 3 godziny dziennie cardio i jedzenie syfu, ani też liczenie co do grama. Wystarczą podstawowe zasady diety zbilansowanej i trening siłowy.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33172 Napisanych postów 23255 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278259
Sory za mały dubel częsci wypowiedzi domera ;) pisalismy w tym samym czasie komentarze :)

Hej, najpierw ankieta działu i dobrze by było aby wstawić przykładowy jadłospis z danego dnia .https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Kalorie 2-2.4 k dla dużego faceta z tak ogromną aktywnościa to głodówka , na takich kcal to on może kończyk redukcje po kilku miesiącach a nie prowadzić .

Wiec wyliczyć prawidłowo kcal uwzględniajac cała aktywność a jak już to zrobi to wtedy można myślec dalej ,Najpierw prawidłowo ogarnąc samą podstawę https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html



Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2021-01-16 07:44:06

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2021-01-16 07:45:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Słuszna uwaga co do ilości kalorii w diecie. Wśród osób początkujących, szczególnie tych otyłych lub kobiet istnieje jakaś dziwna mentalność, że jak chcemy zredukować poziom tkanki tłuszczowej, to należy jeść mało. Niestety nie do końca tak właśnie jest. Nasz organizm potrzebuje odpowiednią ilość kalorii do prawidłowego funkcjonowania i zbyt mała ich ilość wraz z czasem doprowadzić do problemów. Między innymi spowolnienia metabolizmu i braku efektów, a co bardziej istotne możliwych zaburzeń hormonalnych.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3029
Ok, Panowie, to skracam, bo już nie mogę edytować:

Chłopak z normalnego wyglądu ok 80 kg, w przeciągu 3 lat co rusz to grubł, potem chudł na głodowych kaloriach, spalaczach, godzinach biegania, potem znowu grubł jedząc fast foody, słodycze itp. I tak doprowadził się do stanu obecnego, ponad 100 kg.
Badania ma ok, bo robił u dietetyczki. Swoją drogą mówił, że jak jadł to co ona mu zaleciła (same 'zdrowe' rzeczy, bez soli, kofeiny, tiaminy bodajże) to schudł parę kilo, ale nie miał diety jako takiej, nie ćwiczył. (może wy mi powiecie, czemu kazała mu odstawić całkiem sól i kofeinę ?)
No ale nie mógł już wytrzymać na tym jedzeniu i przestał do niej chodzić. Teraz zaczął trenować fbw co drugi dzień, biegać, no i trzyma kalorie 200-2400 (co uważam za niskie, ale już widzę to napisaliście). Ale on oczywiście twierdzi, że nie da rady jeść więcej (xd) i na większych to nie schudnie ! hehe
Ok, no to tyle, zaraz wypełnię ankietę i mam nadzieję wyśle mi przepisane fitatu


Zmieniony przez - fluent w dniu 1/16/2021 10:08:22 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Wypełnij ankietę działu:

WZÓR PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEJ ANKIETY
Wiek :redukcja
Płeć : mężczyzna/kobieta
Wiek : 38
Waga : 86
Wzrost : 176
Obwód klatki : 112
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 90
Obwód uda : 67
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT aero/HIIT
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : nietolerancja laktozy
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : CLA
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko takie które nie podnoszą ciśnienia
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3029
Ok, wysłałem mu do wypełnienia ankietę.

A tutaj dwa dni jego jedzenia:
I DZIEŃ:
sniadanie:
chalka pszenna 200g, kawa

posilek2:
kawa, oliwa z oliwek 5g, ryż 90g, kurczak pierś 280g, fix do potraw chinskich

przekaska:
cola 330 ml

kolacja:
odzywka bialkowa 30g, chalka pszenna 60g

Kalorie: 2085, B: 127,7 T: 27,2 WW: 350

II DZIEŃ
sniadanie:
kawa, nalesniki proteinowe (bialko 30g, oliwa 5g, maka pszenna 60g, jajko kurze 50g, grani twarozek 200g, mleko 50g)

posilek 2:
bulkha grahamka 120g, kurczak 260g, ketchup 70g, tortilla 1sz 60g, ser gouda 60g

przekaska:

cola 330 ml , batonik ww

kalorie: 2250, bialko 156g, tluszcze 72g, weglowodany 250g




Zmieniony przez - fluent w dniu 1/16/2021 10:40:07 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3029
Cel redukcja, utrata 8kg na miesiac
Wiek 27
Waga 104
Wzrost 179
Ob. Klatki 111cm
Ob. Ramienia 39
Ob. Talii 110 cm
Udo 69 cm
Lyda 44
Poziomk tkanki ok. 30 % tluszczu
Aktywność w ciagu dnia – srednio 2000 krokow dziennie, a od tygodnia: trening silowy 3x (max1h) i aeroby 2x-3x po 30 min
Odzywianie: brak otwartosci na nowe smaki, uzależniony od fast foodow, nawyk zajadania smutkow słodyczami/pizza/kebabem
Ograniczenie żywieniowe: uczulenie na orzechy wloskie
Stan zdrowia: badania robione 2 msc, wszystko ok.
Preferowane formy aktywnosci: bieznia, silownia domowa (hantle, lawka, sztanga, wyciag, rowerek, bieznia
Stosowane suple: obecnie nic, wczesniej spalacze tluszczu, johimbina
Czy możliwe wprowadzenie supli: tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
To na co warto zwrócić uwagę, to cel jaki obrał sobie Twój kolega. Sugeruję nie określać danej masy ciała jako celu treningowego. Kilogramy nie świadczą o wyglądzie sylwetki, więc to że schudnie on 8 kilogramów w zasadzie może nic nie oznaczać w wyglądzie sylwetki. Miarą efektów są obwody ciała, mierzone co 2 tygodnie rano na czczo i zapisywane. Z kolei raz w miesiącu warto wykonywać zdjęcia sylwetki.

Wrzuć obliczenia zapotrzebowania kalorycznego z dokładnego wzoru, do którego link otrzymałeś w wypowiedzi powyżej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3029
Napisał, że wyszło mu 2880 kcal

Po mojemu coś mało, bo w zwykłym kalkulatorze wychodzi z 3400 ale no tak mi napisał.
Ja się z Wami Panowie zgadzam, generalnie to co piszecie, to ja mu powtarzam od x czasu, ale no nie dociera.



Zmieniony przez - fluent w dniu 1/16/2021 12:23:01 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33172 Napisanych postów 23255 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278259
fluent
Napisał, że wyszło mu 2880 kcal

Po mojemu coś mało, bo w zwykłym kalkulatorze wychodzi z 3400 ale no tak mi napisał.
Ja się z Wami Panowie zgadzam, generalnie to co piszecie, to ja mu powtarzam od x czasu, ale no nie dociera.




Zmieniony przez - fluent w dniu 1/16/2021 12:23:01 PM


więc jeśli nie dociera i chce po swojemu sie prowadzic to jaki sens szukac pomocy skoro i tak finalnie zostaje przy swoim , Mi tez wstepnie z wyliczeń wyszło ze jego zero przy tak dużej aktywności wychodzi +- 3500 więc redukcje pasuje zaczac od +- 3100 kcal .
Jeśli on sam nie będzie chciał dobrych zmian i nie będzie chciał słuchać innych to niestety każdy start zakończy się tak samo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ulubiony posilek

Następny temat

Redukcja a alkohol

WHEY premium