SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja wagi, proszę o ocenę mojego planu.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2487

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 145
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Klaudia 6
WIEK: 31
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2 tygodnie

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 77
WZROST: 172
OBWÓD RAMIENIA: 32
OBWÓD ŁYDKI: 39
OBWÓD UDA: 56
OBWÓD BIODER: 100
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 94
OBWÓD TALI 83
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 93

****CEL*************************************************
Moj pierwszy cel to waga poniżej 70 kg , zdrowa sylwetka

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: czesto odczuwam bol lewego kolana, przetrenowałam sie kiedys na steperze
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) tak, całe zycie z przerwami

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE? racjonalna dieta około 1500 klac
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? chudne

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE mam w domu orbitreka

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.

Chciałabym prosić o wskazówki co do diety oraz ćwiczeń. Zamieszczam przykładowy mój jadłospis. Nie ma tu kolacji a coś powinno być. Doradźcie co. Ćwiczę 4 razy w tygodniu na orbitreku. Trening trwa 1h i spalam około 800 klac ( tak pokazuje mi urządzenie). Ostatnio natknęłam się na informacje o dzialaniu izolatu białka serwatkowego, że pomaga spalać tłuszcz, reguluje prace insuliny oraz pomaga zregenerować organizm i zadbać o jedrność spóry . Zastanawiam się, czy mogłabym wprowadzić go po treningu. Ćwiczę pon, wt oraz czw, pt wieczorami np 20-21. Czy o tak późnej porze mogłabym spożywać to białko, nie mam możliwości ćwiczyć wcześniej. Proszę o informacje.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Klaudia, ale skąd Ci się ten rzeźnik przyplątał? Rzeźnik zwierząt nie hoduje i nie karmi, tylko zarzyna i kawałkuje, musiałabyś kupować bezpośrednio do hodowcy, najlepiej takiego z certyfikatem ekologicznym. Da się, pewnie, tylko to drogawo, ciężko dostępne, i np. trudno kupić same piersi z kury, bo co taki hodowca zrobi z resztą mięsa... Nie sądzę, żeby mięso w normalnych sklepach mięsnych było mniej przebadane niż to marketowe. chyba, że mówimy o kupowaniu "od chłopa", ale to już inna bajka.

Chleb dobry IMO można kupić, tylko trzeba wiedzieć , jak taki chleb rozpoznać. No i na moje w dużych miastach jest z tym dużo lepiej, w małych miejscowościach kupienie chleba upieczonego na zakwasie z dużym udziałem mąk pełnoziarnistych jeszcze mi się chyba nie udało, wszędzie "wieloziarniste" farbowane karmelem. Ale może nie wiem, gdzie szukać.

Co do warzyw to ja osobiście uważam, że powinno się starać jeść głównie warzywa sezonowe dostępne w naszej strefie klimatycznej. No ale to by dość monotonne było, zwłaszcza o tej porze roku, więc świadomie idę na kompromisy w tej dziedzinie.
Z produktów przetworzonych to u Ciebie jest jeszcze i polędwica sopocka i serek wiejski. Suszone morele takie żółciutkie? To są w takim razie mocno siarkowane
Dziewczyny Ci powyżej "sprzedały" już całkiem sporo patentów na dobre jedzenie, tak trochę wygląda jakbyś szukała wymówek, a nie rozwiązań :(

Zmieniony przez - halinae w dniu 2015-05-04 16:48:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
No cóż.
Dieta i "trening" nie wygląda najlepiej:

Trening - tutaj polecamy i stosujemy trening siłowy :) cardio jest dodatkiem, ale nie główną i jedyną aktywnością. Jeśli chcesz zbudować zdrową, jędrną sylwetkę to zachęcam do zmiany formy treningu. W ogóle skupianie się na tym ile spalasz kalorii jest do niczego niepotrzebne.

Dieta - FATALNA!
1. za mało kalorii !!!
2. za mało tłuszczu. Dla Ciebie 75 g byłoby odpowiednie.
3. za mało białka. 130 g to minimum.
4. Jeżeli ćwiczysz późno, to po treningu wracasz do domu i jesz PEŁNOWARTOŚCIOWY posiłek, składający się z białka, węglowodanów i tłuszczy. Ostatni posiłek o 16:00 to wielkie nieporozumienie.
5. Chleb kupiony w sklepie może zawierać niechciane dodatki, barwniki, spulchniacze - czytaj etykiety.
6. Kopru, pomidorów ani innych warzyw na ten moment nie wliczaj w bilans. Jedynie licz strączkowe warzywa oraz korzeniowe.
7. wafle ryżowe, jak i inne produkty przetworzone ogranicz do minimum. sięgaj po naturalne, nieprzetworzone produkty
8. TŁUSZCZ - sięgaj po zdrowe tłuszcze: jajka, olej kokosowy, masło klarowane, tłuste mięso, orzechy (włoskie, laskowe), awokado, ryby
9. Jesz sporo nabiału. Jako źródło białka wybieraj mięso lub ryby
10. Kurczaka też dobrze ograniczyć. Jedz różne rodzaje mięsa, również tłustego.
11. Wędliny gotowe również ogranicz - upiecz sobie własny kawałek mięsa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Izolat nie jest remedium na nic, ani sie tym najesc ani nic. Przydatne jak ktos w biegu jest i tyle. Jakby nie patrzec przetworzony proszek, a juz na pewno nie ma cudownych wlasciwowsci. Jak bedziesz na orbim siedziec to ladnego ciaka niestety sie nie dorobisz. I to co napisala powyzej Hetavel, dieta do przerobki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 145
Dziękuję za powyższe odpowiedzi. Co do treningu- mam w domu piłkę mogę na niej potrenować. Może macie jakieś propozycje ćwiczeń. Nie mam możliwości chodzić na siłownię. Do tej pory uważałam, ze taki trening siłowy najlepiej wykonywać po redukcji tłuszczu (bo obecnie nie widać tych miesni :( Co do diety to zaraz dodam to co dzisiaj jadłam (będę jadła). Proszę więcej informacji o izolacie białka serwatkowego. Może jest ktoś, kto to stosował. Dowiedziałam się o nim oglądając filmiki Konrada Gacy na YouTube. Gaca podkreśla bardzo ważną rolę tego preparatu. Dotarłam tez do kilku badan naukowych ale wciąż zastanawiam się czy warto i ewentualnie jak to stosować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 145
No niestety dzieci się obudziły i nie zdąze wypełnić dziennika żywienia. Ale tak na śniadanie jajecznica z 2 jajek i 50 g chleba, 2 sniadanie twarozek grani z papryką i 50 g chleba, obiad spagetii z 150 g indyka mielonego i 100 g makaronu. Na podwieczorek zjem 0,5 grejfuta, 2 wafle ryzowe i 20 g orzechow włoskich. Na kolację sałata z 50 g wedliny i oliwa (5g) Lepiej? Pozdrawiam wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 145
Zapomniałam dodać, ze i do jajecznicy i do spaghetti dodałam po łyżeczce oliwy (tzn do smażenia)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gaca sprzedaje suplementy, więc oczywiście będzie podkreślał, jak bardzo są ważne. Każdej reklamie tak wierzysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 145
Ale Gaca ma tez efekty. I to mnie przekonuje a nie reklama. Poza tym nie reklamowal swojego produktu(nazwy handlowej) tylko ogólnie mòwil o izolacie serwatkowego serwatkowego. A jak pewnie wiesz jest kilkudziesięciu producentów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Tutaj też są efekty. Wystarczy poprzeglądać dzienniki.. I nikt nikomu nie wciska cudownych supli - dobrze dobrana dieta i ciężki trening. Taki jest tutaj przepis na sukces.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Klaudia, izolat białka ma sens, jak nie można dostarczyć odpowiedniej ilości białka z pokarmem, a Tobie przy takim treningu jak stosujesz, nie trzeba wcale wiele więcej niż miałaś na tym pierwszym zrzucie. Problemem głównym i Ciebie jest mała ilość tłuszczu i częściowo wybór mało wartościowych produktów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
No i można dodać że Dukan też miał efekty.. Białko wyciąga się z jedzenia - a jego zbyt duża podaż zdewastuje Ci organizm.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc

Następny temat

Ujędrnienie ciała, redukcja tkanki tłuszczowej.

WHEY premium