SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - wątpliwości

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 31639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
how2redu
nie rozumiem, redukcja trwa dlugo to prawda, ale 3msc temu wracalem na moje zero kaloryczne ktore bylo miedzy 2700-3000 zaczalem tak jejsc i w tym momencie jestem na 2300 kcal mam znow wrrocic do 2700kcal na miesiac ?

jeżeli redukcja nie postępuje i minął okres 12 tygodni to tak właśnie zrób, nie ma sensu dojeżdżać organizmu na bardzo niskich kaloriach, bo zyski będą nie adekwatne do strat, mam na myśli to że może jeszcze trochę byś zeredukował, ale organizm broniąc się przed taką głodówką będzie przechodził w tryb oszczędnościowy na czym ucierpi gospodarka hormonalna, czasami trzeba zrobić krok w tył, żeby zrobić dwa w przód
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
domer
W zasadzie wszystko opisałem dokładnie w swojej wypowiedzi powyżej. Nie wiem skąd w takiej sytuacji dalsze wątpliwości w tym kierunku. Postaram się więc napisać jeszcze raz, a Ty z kolei przeczytaj kilka razy, jeżeli dalej nie będziesz rozumiał.

Cykl treningowy ustalamy na czas 6-12 tygodni. Z reguły 6 to takie minimum np. na mini-cut, a 12 to już maksymalny czas przebywania na ujmenym bilansie energetycznym. Czego więc tutaj nie rozumiesz? Jesteś na ujemnym bilansie energetycznym 12 tygodni. Zdecydowanie należy z tego wyjść i wejść na zerowy bilans energetyczny na 2 tygodnie. Nie można redukować w nieskończoność.


okej, a powiedz mi jeszcze jak +/- obliczyc to w szybki sposob moje zerro kaloryczne, i jak szybko wejsc na nie, w sesie zwiekszac dawkowo kcal czy odrazu z dnia na dzien z tych 2300 na 2700/3000 i przytrzymac 2tyg i potem znow o te 200-300 uciac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
obliczyć najłatwiej i najdokładniej stosując się krok po kroku do instrukcji zawartej tutaj: https://www.sfd.pl/-t276436.html
jeżeli to będzie taka różnica ok. 400kcal to wejdź od razu, jeżeli 700-800 możesz to rozbić na dwa razy, czyli wpierw 400 ipo tygodniu kolejne 400, przetrzymaj wtedy te zero dwa lub 3 tygodnie i wtedy po tym czasie dodaj aktywności zwiększając wydatek i redukuj, albo nie zmieniaj nic w aktywności a utnij kcal, choć zalecam w pierwszej kolejności dodawanie aktywności, a dopiero jak nie ma już gdzie nic dodatkowego włożyć to dopiero ciąć kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu najlepiej jest obliczyć dokładnym wzorem, do którego link otrzymałeś w wypowiedzi powyżej. Jeżeli jednak spożywasz na tę chwilę określoną ilość kalorii, to musiałeś znać swoje zapotrzebowanie kaloryczne ustalając ilość kalorii do spożycia w trakcie trwania okresu redukcji tkanki tłuszczowej. Skoro wiesz, że teoretycznie jesteś na danym minusie kalorycznym, to niema potrzeby liczenia tego od nowa, tylko dodać tę ilość lub ewentualnie minimalnie mniejszą i tyle. Obserwacja obwodów ciała i kontrola.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
przetrzymalem na 3000kcal 2tyg, i teraz mam zejsc np do 2800 i trzymac do poki nie zatrzymaja sie obwody/waga i tak zjezdzac przez 3msc, i po 3miesiacach znow wrocic na zero kalorryczne i tak w kolko tak?, (jesli oczywiscie uznam ze za 3msc waaga/% fatu nie bedzie mi odpowiadal i bede chcial ciagnac dalej redujce)
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33124 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
jeśli masz progres na danym zapotzrebowaniu to nic nie robisz i kroki podejmujesz dopiero jak stagnacja się pojawi , mozesz oczywiscie na oko ciąc co 2-3 tygodnie ale lepiej jednak podejmowac działania po obserwacji swojego ciała i progresu . W pierwszej kolejnośc postaw na pogłębianie deficytu dodajac aktywnosc zeby nei pozbywac się paliwa jakim jest jedzenie alno mozesz np dołożyć trening i uciąć 100 kcal ( można łączyć narzędzia do pogłebianai deficytu ) co 12-14 tyg przerwa na regeneracje ale tu też nie ma reguły bo wszystko zalezy od tego jak prowadzona jest redukcja i jak reaguje organizm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Skoro byłeś dwa tygodnie na 3000 kalorii i zakładałeś, że jest to Twoje zapotrzebowanie kaloryczne organizmu, to sprawdzasz jak przez ten okres zmieniły się obwody ciała. Jeżeli nie uległy zmianie, to jesteś blisko tego wyniku. Chcąc wejść na ujemny bilans energetyczny odejmujesz od zapotrzebowania kalorycznego organizmu 300 kalorii i obserwujesz dalej zmiany obwodów ciała. W zależności od ich zmian podejmiesz kolejne kroki. Np. zwiększenie aktywności fizycznej w sytuacji, gdy obwód w pasie nie spada.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
wyglada to na ten moment tak i szczerrze to nic praktycznie nie ruszylo https://prnt.sc/8A3h8qSjfbNI co robic dalej ucinac czy pryzytrzymac te 2700kcal na 2-3tyg jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Bardzo dziwnie to wygląda. W zasadzie tak jakbyś ciągle był na zerowym bilansie energetycznym. Niestety nie pamiętam dyskusji przez poprzednie xx stron i w czym był problem, ale wykonywałeś badania hormonalne pod tym kątem? Polecam poczytać więcej na ten temat w artykule przedstawionym poniżej. Być może tutaj leży problem. Osoba zdrowa, aktywna fizycznie i trzymająca się zaleceń żywieniowych nie powinna mieć z tym problemu.

https://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

WHEY premium