SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - wątpliwości

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 31636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
dokladnie robie po 10km srednio w piatek nawet 12,74 mi wyszlo, 16k krokow, praca fizyczna głownie na dworze na magazynie, noszenie przestawianie itd. wiem ze 1900 kcal jest to niska dlatego wskoczylem od przed wczoraj na 2300kcal pytanie czy mam na 2500 wskakiwac i juz zostac na 2500 czy jeszcze wiecej ;o czy zostac na tym 2300
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
btw, kupilem dzisiaj wage zeby miec apropo tychh kg mniej wiecej jakis pomiar czy to masa miesniowa czy faktycznie fat wiadomo ze nie jest to jakies 100% odwzorowanie ale orientacyjnie chociaz. na dzien dzisiejszy pokazuje mi 24,1% fatu, miesnie 60,27kkg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
pomiarem bf z wagi w ogóle się nie sugeruj, bo potrafią mieć błędy nawet 10%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
wiadomo to jest tylko +/- ale zawsze startujac z jakiegos nawet blednego bede widzial czy wzrosla czy zmalala tak samo miesnie, jakos lepiej bedziemi to strawic jak bede mial wiecej na wadze a w apce bd widzial ze np doszly % w miesniach, wtedy odetchne z ulga ze te kg na wadze poszly w miesnie ;d no to pytanie czy trzymac te 2300 narazie czy dobic 2500 i 2500 juz trzymac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Jeżeli pracujesz fizycznie, sporo chodzisz i dźwigasz w pracy, plus trening siłowy, to nie ma opcji, żeby Twoje zapotrzebowanie kaloryczne organizmu było mniejsze niż 3000-3300 kalorii. Sugerowane 2700 kalorii jak najbardziej dla samego treningu siłowego. Plus 300-600 kalorii (co najmniej) w przypadku pracy fizycznej.

Również nie widzę sensu w kupowaniu i stosowaniu wagi z pomiarem poziomu tkanki tłuszczowej. Miarą efektów powinny być obwody ciała w krótkiej perspektywie, a w dłuższej zdjęcia sylwetki.

https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/czy-ta-waga-moze-klamac-profesjonalna-analiza-skladu-ciala-4189

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
mysle ze tak do 2500-2600 wejde i potem utrzymam przez 2-3tyg tutaj screen z ostatnich dni gdzie podwyzszylem kaloryke waga w gore, ale o dziwo pas -1cm ;) https://prnt.sc/xAzz3-j08Piu 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
bo pomimo podbijania kaloryki to przy tych 2300kcal nadal jesteś na deficycie, a organizm już ma mniejsze obciażenie wiec taki efekt jest jak najbardziej normalny, że trochę zeszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
I zaj**iscie bo wagę mam gdzieś jak pas leci w dół mimo że dużo więcej jem pytanie tylko nadal nie wiem ile utrzymywać te 2700 i po miesiącu/3tyg zmienić na 2500 albo trzymać dalej te 2700 jak będzie lecieć? Czy zostać już teraz na tych 2500
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Musisz zobaczyć jak będzie w praktyce. Wprowadziłeś nowa aktywność fizyczną w postaci dość ciężkiej pracy fizycznej. W takiej sytuacji wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu to tylko teoria. Powinieneś w praktyce zaobserwować jak zareaguje organizm i obwody ciała. Jak widać w obecnej sytuacji, ciągle jesteś na ujemnym bilansie energetycznym. Osobiście zdecydowanie bym podbił ilość kalorii, o czym pisałem już w swojej wypowiedzi powyżej. 3-4 tygodnie na zerowym bilansie kalorycznym i można pomyśleć o redukcji.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 959
domer
Musisz zobaczyć jak będzie w praktyce. Wprowadziłeś nowa aktywność fizyczną w postaci dość ciężkiej pracy fizycznej. W takiej sytuacji wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu to tylko teoria. Powinieneś w praktyce zaobserwować jak zareaguje organizm i obwody ciała. Jak widać w obecnej sytuacji, ciągle jesteś na ujemnym bilansie energetycznym. Osobiście zdecydowanie bym podbił ilość kalorii, o czym pisałem już w swojej wypowiedzi powyżej. 3-4 tygodnie na zerowym bilansie kalorycznym i można pomyśleć o redukcji.

ale pomiary klaty bica i pasa robic raz w tyg czy codziennie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

WHEY premium