SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - proszę o porady

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 581 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3974
jezeli moge poradzic to kup sobie caliper kosztuje grosze sam sobie bedziesz sprawdzal i bedziesz mial najbardziej wiarygodne chodzi mi o to ze bedziesz widzial postepy na bierzaco sam kupilem i nie narzekam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Tłuszczu nie mierzy, tylko wylicza poprawka jest na większą masę mięśniową, bo mięśnie ze względu na dużą zawartość wody mają b. małą impedancję. Stąd korekta wyniku. Istotne jest precyzyjne obserwowanie zmian a nie sama wartość liczbowa

Zmieniony przez - jogger w dniu 2015-01-08 20:12:44

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1641
Dzięki, będę miał na uwadze.
Wkleję tutaj pytania które mnie interesują:
1.Jaki trening siłowy byłby dobry?Jeżeli redukcja będzie trwać powiedzmy 4 miesiące to czy lecieć na jednym czy wprowadzić drugi?
2.W jakie suplementy warto zainwestować mając na to fundusze?(zainwestuje na pewno w witaminy, magnez, białko, bcaa, kreatynę, no boostery).
3 "zdarzy się nie raz, że trening będę miał dopiero o godzinie 18 więc nie będę mógł trenować na czczo. Standardowo więc w te 8 godzin, o 14 zjeść pierwszy posiłek, o 17 przedtreningowy( WW + Białko z ograniczenie tłuszczy), w czasie treningu BCAA, po białko +WW, potem już wedle zapotrzebowania?Czy jakieś inne, lepsze rozwiązanie? "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Ta Tanita jest o dupe rozbić, szkoda pieniędzy.

1. Każdy ciężki stymulujący nasze mieśnie, pierwsze 2 miesiące zrób dużą objętość, kolejne 2 większą intensywność, będzie urozmaicenie.

2. Kreatyna, BCAA , reszta wg uznania, jak nie dostarczasz wszystkich wartosci mineralnych z diety to witaminy nie zaszkodzą, chociaż te kapsułkowe sa w minimalnych dawkach, więc IMO szkoda kasy ( jak lubisz suple to może Solar coś doradzi).

3. Pokombinowałbym z oknem, żeby zjeść tylko 1 posiłek białkowo tłuszczowy przed, jeżeli musisz jeść dwa to chyba będzie najlepiej tak jak piszesz, bo ciężko będzie Ci zmieścić 200g+ po treningu. Co do BCAA jak piszesz, po białko, z węglami bym się nie śpieszył i wrzucił je dopiero w domu w posiłku.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1641
Dzięki za odpowiedź, sog poleciał :)
Zrobić tak?powiedzmy o 16:30 posiłek tł+białko, 18 trening(BCAA), 19:30 białko, 20:30 normalny posiłek, 22:30 posiłek - całe WW w 2 posiłki?Czy może jakoś inaczej?Rozumiem, że przed lepiej WW nie dawać, od razu po też nie?
Mam jeszcze pytanie odnośnie spalaczy, jak to dobrze rozplanować?Z poprzedniej redukcji wiem, że spalacze na mnie dobrze działają(dużo szybciej traciłem tłuszcz).Zacząć od początku od słabszych i stopniowo dodawać coraz mocniejsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Posiłki nie tak jak napisałeś:

1. Przed treningiem białko + fat.
2. Podczas treningu BCAA zaraz po nim odżywka białkowa
3. Normalny posiłek z dużą ilością węgli
4. Normalny posiłek z resztą węgli

Nie dawać węgli w szatni po treningu, bo po co ? Shake białkowy wystarczy, dopiero w domu w pierwszym "posiłku" ładujesz max węgli.

Co do spalacza, mozesz zrobić jak piszesz.

Zmieniony przez - WaCki w dniu 2015-01-08 22:28:32

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1641
Okej, wielkie dzięki.
Może odnośnie suplementacji napiszę w odpowiednim dziale?
Aha zastanawia mnie tylko jeszcze odnośnie tłuszczy - starać się trzymać ich stosunek 1:1:1?Jak powinien wyglądać także ten posiłek przedtreningowy? Karkówka może być czy lepiej chude mięso + jakaś oliwa, migdały?Oraz mniej/więcej ile dać B i T w pierwszym posiłku przy 3000kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Obojętnie. Zależy na co masz akurat ochotę. Może być mniej więcej taka właśnie proporcja.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1641
Mam już chyba wszystko dograne, suplementy kupione, trening dobrany.Wygląda to tak:
Okno około 7-8h, 2900kcal (2,5g B, 1gT, 2,6W)
Rano:
Hellburner 1kaps
Aliness magnez chelatowany 3 kaps

15:00
AAKG Scitec 5kaps(4g Alfa Ketoglutaran L-Argininy 2:1)

Przed treningiem
BCAA Activlab 10g
Hellburner 1kaps
Beta-alanina HI TEC 6g

16:00 trening( trening metaboliczny GBC)
BCAA 10g z wodą

45 minut po
40g Białko Whey C-6

Pierwszy posiłek(30 min po białku):
Dużo WW i B, mało T - zazwyczaj pierś + tortilla + warzywa + ketchup,

Drugi posiłek
Praktycznie reszta z całej puli WW(jak mam 250g-130g(pierwszy pos.)=120g(jem około 70-80, reszte zostawiam na twaróg, warywa, dodatki do resty posiłków)

Trzeci posiłek:
TŁ+B - jakieś tłuste mięso, jajka z kiełbasą, makrela itd.

Czwarty
Twaróg półtłusty + 30g Olej omega3 vita(dużo nienasyconych i wielonienasynocyh, niby sporo omega 3) +Witaminy olimp

Suplementuję się także Collaregen'em

W DNT takie same BTW, suplementuję się tylko magnezem, kolagenem i witaminami.

Jak to wygląda?Jak dawki, posiłki, pory posiłków?
Pozdrawiam




Zmieniony przez - mkzord w dniu 2015-01-16 19:37:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Staraj się wrzucać rozpiski w formie zrzutu ekranu z dziennika żywieniowego potreningu.pl

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena i pomoc w redukcji

Następny temat

Dwa szybkie pytania przed rozpoczęciem IF

WHEY premium