SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dwa szybkie pytania przed rozpoczęciem IF

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2033

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 168 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1102
Zalozmy, ze jestem na redukcji. Moje zapotrzebowanie to 2000kcal już na deficycie. Decydując sie na dietę if chciałbym przyjmować posiłki od razu po treningu czyli ok godziny 17. Okno żywieniowe trwałoby 5 godzin. O 22 byłby ostatni posiłek. Czy jeśli do tej pory rano robiłem cardio powinienem z niego zrezygnować. Jeśli nie to kiedy stosować trening aerobowy trwający 45 minut. Drugie pytanie dotyczy aerobow po treningu. Załóżmy ze siłownia kończy sie 16:50 od razu po niej zazwyczaj wskakiwałem na 25 min cardio. Jeśli okno zaczyna sie o 17 to czy już podczas aero zaczynać jeść?
Z góry dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 168 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1102
Spoko rozumiem. Zatem jedyne rozwiązanie to rozpocząć okno o 17. Wszystko już jasne. Dziękuję za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6277 Napisanych postów 76066 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755022
Okno zacznij po treningu a nie w trakcie. Możesz spokojnie po jego zakończeniu, jeżeli tak Ci wygodnie. Jednak na pewno nie zaleca się go aż tak skracać. Min. 6h. Aeroby w dni wolne na razie możesz sobie odpuścić i ew. z czasem pomyśleć o ich dodaniu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 168 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1102
Spoko dzięki za info. W sumie dni wolnych mam aż 4, gdyż trening siłowy jest 3 razy w tygodniu. Druga sprawa to to, że wyciągając czas okna do 6h musiałbym iść spać o 23 i do tej pory jeść. Trochę długo jak dla mnie:). W jakich porach wrzucać cardio 45 minut ? - rano czy gdzieś wieczorami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6277 Napisanych postów 76066 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755022
W takim razie pomyśl o innym oknie, np posiłek przed treningiem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Siłowe bez zmian 3x pierwszy posiłek po skonczonym treningu czyli oporowy + cardio. W nietreningowe skoro są wolne cardio zrób przed oknem jedzenia i po nim zacznij jeść.

Kcal mało jak na taką objętość treningową w ciągu tygodnia.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 168 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1102
Zastanawiam się jeszcze nad takim rozwiązaniem. Rano 06:00 cardio 45min, o 7:00 rozpoczynam 6 godzinne okno (2000kcal) w dni nietreningowe. W dzień treningowy j.w z tym, że siłownia o 16:00 już bez cardio po. Samo cardio 6-7 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 168 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1102
Co do ilości kcal w stosunku do obiętności treningowej lubię jak redukcja idzie stosunkowo szybko, choć wiem z czym to się wiąże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Trochę dziwne rozwiązanie:

Dzień treningowy powiedzmy poniedzialek kończysz jeść o 22, dnia następnego cardio i zaczynasz jeść o 7, co daje 9h postu w czasie snu.

Wtorek kończysz jeść o 13, post do środy do 17 co daje 28h postu.

IMO bez sensu

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 36
Po prostu zaczynaj wcześniej trening, tak aby jeść ok 17. Jeżeli nie masz możliwości zaczynać go wcześniej, to myślę, że bez problemu możesz wrzucić cardio podczas okna żywieniowego. Ja dzisiaj zaczynam IF i mam zamiar pójść pobiegać pół godziny ok 19. Okienko trwa u mnie jak na razie od 17 do 1 w nocy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Po co przerywać korzyści płynące z postu posiłkiem, a następnie iść kręcić cardio będąc naładowanym węglowodanami ?

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 168 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1102
Źle się zrozumieliśmy. Miałem na myśli:
Dzień treningowy: rano cardio 45 min, okno żywieniowe 7-13, trening siłowy 16:00
Dzień nietreningowy: rano cardio 45 min, okno 7-13

Wersja II:
Dzień treningowy: siłownia 6:00, 7-13 okno
Dzień nietreningowy: cardio 06:00, 7-13 okno

Preferowałbym wersję I.

Zmieniony przez - sierocki w dniu 2015-01-08 18:03:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - proszę o porady

Następny temat

intermittent fasting

WHEY premium