SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - prosze o porady i pomoc..

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1446
Wiek : 27
Waga : 59
Wzrost :160

W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nogi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) bieganie 4-5 razy w tygodniu 30-45 min + zajecia na silowni
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka
Co lubisz jeść na obiad : ryba,najlepiej losos
Co jako przekąskę : orzechy,jablka,grejpfruty
Co jako deser : slabosc do slodyczy ale unikam
Ograniczenia żywieniowe : -
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: niekoniecznie
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak,niedoczynnosc tarczycy
czy rodziłaś:nie
Preferowane formy aktywności fizycznej :bieganie ,zajecia aerobowe
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Stosowane wcześniej diety : dukan-schudlam na niej 8 kg,

Poszukuje pomocy w sprawie odzywiania.
Chcialabym zrzucic pare kilogramow ale z glowa,nie jak to bylo wczesniej...Jestem zmeczona fizycznie i psychicznie dietami ,po ktorych wraca efekt jojo..
Chce zmienic na stale swoj styl zycia...Wiem doskonale co jest zdrowe a co nie ale czasem jak kazdy mam slabosci..zwlaszcza na slodkie...

moje wyliczenia z kalkulatora na bmr:

Współczynnik BMR 1398.59
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2412.57
Węglowodany 55% 1326.91kcal = 331.73gram
Białko 15%% 361.89kcal = 90.47gram
Tluszcz 30% 723.77kcal = 80.42gram

I pytanie : ile wlasciwie kalorii powinnam dziennie przyjmowac? bo czytam rozne artykuly i juz ostatecznie nie wiem,wiec prosze o porade..

a oto przyklad mojego dzisiejszego menu :

8.00- 50g twarogu + 100g piersi kurczaka

9.00- cwiczenia aerobowe (bieganie 40 min) + cwiczenia silowe

11.00 50 g fasoli bialej +100 g piersi kurczaka gotowanej

14.00 150 g lososia + surowka warzywna

16.00 pistacje 40 g, 5 orzechow brazylijskich

18.30 100 g szpinaku + 100 g piersi kurczaka


Bede wdzieczna za pomoc i wszelkie sugestie..bladze,ciagle szukam i chcialabym ujednolicic swoj plan zywienia.
Jedna nota: nie lubie ryzu,makaronu,kasz..poprostu zle sie po nich czuje ,nie moge na nie patrzec..a wiem,ze sa polecane jako zrodlo wegli..zastepuje je soczewica i fasola..nie doskwiera mi po nich glod.

Nie lubie takze tluszczy np w salatkach,poprostu nie znosze...dlatego posilkuje sie orzechami i suplementem omega 3 ( nie wiem czy do konca slusznie ale sie okaze).

Bede wdzieczna za sugestie i porady.Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale dziewczyno, powiedz szczerze, jak Ty chcesz, żeby ktoś Ci pomógł, skoro niewiadomo, co Ty robisz, kiedy Cię nie ma?
Nawet jeśli dostaniesz najlepsze rady, płynące ze szczerej chęci pomocy, to skąd mamy wiedzieć, że je zrozumiałaś i właściwie się do nich stosujesz? Możesz mieć najlepszych trenerów świata za setki USD, ale jeśli nie będziesz współpracować, "spowiadać" się na bieżąco (choćby w celu bieżących korekt) to i tak z tego nic nie będzie
Jeśli chcesz prowadzenia odpłatnego, to skontaktuj się z wybraną moderatorką, która poda Ci swój cennik, albo wykup plan na potreningu.pl
Ale tak jak mówię: w obu przypadkach konieczne jest zaangażowanie obustronne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapotrzebowanie wyliczone przez automatyczny kalkulator jest niedorzeczne. Po głupawych dukanach na takiej ilosci kalorii upasiesz się, za przeproszeniem, jak wieprz.

Proszę o:

- kompletną (!!!) ankietę
- zdjęcia sylwetki w pozycji neutralnej (bez unoszenia rączek jak podskakujący kurczak)
- dietę wpisaną w dziennik żywieniowy
- wyjaśnienie, co się dzieje z okresem

I powiem brutalnie: masz wyprany czerep i szansę 0.01% na wykaraskanie się z tego. Nie lubisz źródeł węglowodanów i tłuszczu? Kobieto, masz bardzo poważny problem natury psychicznej - są to zachowania patologiczne, niewłaściwe gatunkowi ludzkiemu. Fizjologia rasy kaukaskiej wymaga dostarczania organizmowi wszystkich źródeł makroskładników.
Jesteś tak zaślepiona jakąś ideologią, że nie dostrzegasz tego, że dążysz w kierunku niepłodności? Nie, nie chodzi tutaj o to, że nie będziesz się rozmnażać, ale o to, że powoli wkraczasz w premenopauzę i to na własne życzenie.

Acha, fochać możesz się za szczere opinie ile chcesz, ale wiedz, że na nas wrażenia żadnego nie robi; tu stawia się na determinację, wytrwałość, konsekwencję i zdrowie. Komuś tego brakuje, to niestety, niech szuka innego forum, bo po prostu na forum sportowe się nie nadaje.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-09-05 09:00:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1446
Dziekuje za szczera odpowiedz.Wlasnie tego mi potrzeba :) Wiem,ze z moja glowa niekoniecznie musi byc wszystko w porzadku :P Jestem tu po to,by nauczyc sie prawidlowo komponowac posilki i posluchac rad madrych ludzi :) Chce sie ogarnac nim bedzie za pozno.Chce to zrobic dla swojego zdrowia ,llepszego samopoczucia i skonczenia z katowaniem sie niedorzecznymi dietami.Wiem,ze to jest najwlasciwsze miejsce do tego :) Licze na pomoc ,wszelka pomoc.Przyjmuje opiernicz dzielnie,bo wiem ze zasluzylam :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1446
Wkrotce uzupelnie ankiete i przesle zdj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1446
Tak jak wspomnialam uzupelniam informacje .

Wyliczylam sobie BMR na :

1477,85 kcal
Rozklad makroskladnikow wyglada tak :
120 g bialka-480 kcal
120 g wegli-480 kcal
57 g tluszczu-517 kcal

Ale te proporcje wydaja mi sie niewlasciwie jesli chodzi o zgubienie tluszczu :) Moze ktos zasugeruje mi wlasciwe?

Tak jak juz wspomnialam bylam na Dukanie,schudlam na tej diecie,potem zaczelam wychodizc z diety stopniowo ,starajac sie jesc :) udalo mi sie pozbyc w sumie 14 kg,oczywiscie to trwalo...
W ciagu trwania diety okres zanikal na 1-2 miesiace ale potem gdy staralam sie jesc wiecej powrocil.Na chwile obeca unormowal sie i nie mam z nim problemow..
Moim celem jest uzyskanie jedrnej sylwetki i plaskiego brzucha ,nie flaka wiszacego :P Ogolna poprawa jedrnosci i wygladu ciala.Nie zalezy mi na atletycznym wygladzie.Bardziej chodzi o estetyke dla samej siebie ,samozadowolenia oraz nauczenia sie racjonalnie odzywiac.
Jest to dla mnie istotne poniewaz lubie biegac,obecnie stopniowo realizuje plan by moc biec non-stop 60 min ,jestem na dobrej drodze :)
Nigdy nie przepadalam za aktywnoscia fizyczna,niestety :( Dopiero ostatnio to zmienilam i pokochalam bieganie.Chodze tez na silownie ,ale niestety cwiczenia silowe nie sa moja pasja,mimo wszsytko je wykonuje,bo wiem ze znacznie pomagaja w ksztaltowaniu sylwetki i miesni.

Mam mala niedoczynnosc tarczycy,ale uregulowana.Biore jedynie euthyrox 50mg.Ostatnie badanie nie odbiegaly od normy.

Preferencje zywieniowe:
Uwielbiam ryby,wszelkiego rodzaju i kazdej postaci,lubie salatki,lubie soczewice i fasole - pieke z nich muffiny (bez maki i cukru ) i sa swietne,bardzo sycace.Uwielbiam je :P

Staram sie zdrowo odzywiac,moja slaboscia jest cukier...mianowicie owoce...dlatego staram sie je ograniczac lub eliminowac ..
Lubie tez czekolade-staram sie unikac a jesli juz to jesc gorzka..ale wiem,ze zbawienne dla figury to nie jest...

To w skrocie tyle.

Zalaczam zdjecie,i zrzut mojej miski :P
Mam nadizeje,ze bedziecie w stanie mi pomoc :) Bardzo prosze o naprowadzenie mnie na wlasciwy tor .
Dziekuje z gory za wszelkie wypowiedzi,sa dla mnie bardzo cenne.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1446
i moj dzisiejszy jadlospis :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1446
wiecej zdj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1446
dzisiejsza miska....ratunku...prosze niech ktos mnie naprowadzi,bo nie wiem w ktora strone zmierzac...:(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 2097 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206873
hej. Szefowa,napisała ci co trzeba zrobić,żeby uzyskać pomoc. Dalej brakuje części ankiety z wymiarami. Zdjęcia powinny być w pozycji neutralnej (przodem,bokiem,tyłem). No i musisz się uzbroić w cierpliwość, bo wbrew pozorom Szefowe też mają życie prywatne i zawodowe i nie siedzą na forum non stop



Zmieniony przez - dorotkastokrotka w dniu 2013-09-06 22:33:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1446
a dziekuje,wkleilam na to,co mam.Nie mam na chwile obecna jak zrobic zdj,bo mieszkam sama a aparat sie zepsul :/ ale sa to zdj.aktualne a zalezy mi na jakimkolwiek naprowadzeniu,dlatego zdecydowalam sie to zrobic.Dziekuje za odp.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 2097 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206873
no,wiesz dla chcącego nic trudnego. Na pewno masz telefon komórkowy z aparatem fotograficznym, tam najczęściej jest funkcja samowyzwalacza ( a jak nie masz takiego telefonu,to zawsze możesz pożyczyć). Ocena sylwetki ma też za zadanie ocenienie ewentualnych wad postawy...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Madzianna87- podsumowanie str.12/start str.33

Następny temat

Ćwiczenia body&mind i basen a ujędrnanie ciała, spalanie tłuszczu

WHEY premium