SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania o podstawy HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8224

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 135 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2586
ja robilem tak pasek od spodni na pas chyba ze masz profesional..do tego jakis hak ....lub skakanka czy gruby sznur i juz ...nic trudnego.pare lat temu kleilem hankle na tasme do stop tez sposob.:)

EjaY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 808 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5282
spoko , dzieki , coś wykombinuje

..........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 808 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5282
mam jeszcze pytanie dotyczące cwiczenia brzucha, ćwiczyć tylko w dni treningowe?? bo nie chodzi mi o mase tych mięśni ale raczej o rzeźbę , wiec tak sobie mysle ze brzuszek lepiej robić codziennie ,co wy na to??
jeszcze jedno pytanie, czy moge np we wtorek i czwartek(albo tylko w jeden z tych dni) pocwiczyc np uderzenia w worek, cos nie związanego z siłownia, bo w sumie nie chce się ograniczac tylko do jednego rodzaju sportu.
Następne pytanie, a mianowicie zmierzyłem sobie maksy dla 10-tek i wyszlo mi 95 kg , tak ledwo(zrobilem 9 powtórzeń) ale ostatnio na 4 treningu zrobiłem 10 razy 95(2 serie,w drugiej zrobilem 9) i dzisiaj spróbuje 100 dygnąć 10 razy czy tak można? Pierwotnie , podczas mierzenia maksów 100 kg(dokładniej tam było jakies 102) robiłem zaledwie 5 powtorzen, ale cos mi siły przybyło albo źle zmierzyłem maksy na samym początku ,chociaż to było po kreatynie więc powinienem mieć wiecej siły.I jeszcze jedno, czy jeśli dajmy na to dzisiaj spróboje z tą 100 to czy w HST dopuszczalna jest pomoc? powiedzmy kolega pomaga mi w 2-3 ostatnich powtorzeniach?? czy tutaj wszystko robi sie samemu, bo tego akurat nie doczytalem .

..........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"mam jeszcze pytanie dotyczące cwiczenia brzucha, ćwiczyć tylko w dni treningowe?? bo nie chodzi mi o mase tych mięśni ale raczej o rzeźbę , wiec tak sobie mysle ze brzuszek lepiej robić codziennie ,co wy na to??"
-- codziennie to może nie, ale 3 razy w tygodniu może być, mozesz to robić w dni treningowe.
rzeźbe przy cyklu masowym cięzko zrobić


"jeszcze jedno pytanie, czy moge np we wtorek i czwartek(albo tylko w jeden z tych dni) pocwiczyc np uderzenia w worek, cos nie związanego z siłownia, bo w sumie nie chce się ograniczac tylko do jednego rodzaju sportu"
-- w dni nie treningowe HST zezwala na lekkie aeroby, ale uwzględnij to w diecie. Poza tym, jeżeli twoim priorytetem jest masa to trzymaj się masy.
Jednak myśle, że lekko "sparing" z workiem nie bedzie czymś złym


"Następne pytanie, a mianowicie zmierzyłem sobie maksy dla 10-tek i wyszlo mi 95 kg , tak ledwo(zrobilem 9 powtórzeń) ale ostatnio na 4 treningu zrobiłem 10 razy 95(2 serie,w drugiej zrobilem 9) i dzisiaj spróbuje 100 dygnąć 10 razy czy tak można?"
-- maxy dla jedenego zakresu powtórzeń mirzysz w na jednej sesji treningowej. To mają być techniczne maxy, a nie pchanie na siłe 100 kg, jeżeli nie zrobiłeś 95 kg 9 powtórzeń i jesteś pewny, że dasz rade zrobic te 10 powtórzeń, tylko miałeś gorszy dzień to zostaw 95, a jak nie to ustal max na poziomie np 93 kg.
Robienie na siłe ciężarem 100 kg jest złym wyjściem


pomoc jest dopuszczalna, ale w ostanim minicyklu czyli negatywach....

Jak dobrze dobierzesz maxy to nie powinno być problemu, a jeśli się pojawi to daną serie rozbijesz na podserie i ostanie 3 powtórzenia wykonasz po krótkiej przerwie

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 808 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5282
hmmmm to jest możliwość podserii?? czyli dajmy na to wczoraj zrobiłem sam 9 razy 100 , w drugiej serii 7 samemu czyli moge to rozbić tak?? tak żeby zawsze zrobic te 10?? Jeśli tak można to spoko, bo w poniedziałek sztanga została mi na klacie ("myślałem" że dam rade) heh ale żyje.To ułatwiłoby mi życie.
Co do ciężarów to mam problem- brak krążków np. 2,5 kg. A co do moich ciezarow to troche szkoda mi tracic czas na podnoszenie 95 skoro mozna sprobowac ze 100, w sumie to jest jakis doping psychiczny hehe w piatek mam ostatni trening z 10-kami i chce zrobić 10 powtorzeń samemu...w 5-kach nie bede szalał , ale musze zwiekszyc zakładanego maksa do 110 co wydaje mi sie oczywiste.
Ok to napisz mi cos o tyd podseriach, jaka przerwa musi byc?? dzieki za pomoc.

..........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"hmmmm to jest możliwość podserii?? czyli dajmy na to wczoraj zrobiłem sam 9 razy 100 , w drugiej serii 7 samemu czyli moge to rozbić tak?? tak żeby zawsze zrobic te 10?? Jeśli tak można to spoko, bo w poniedziałek sztanga została mi na klacie ("myślałem" że dam rade) heh ale żyje.To ułatwiłoby mi życie."
-- nie, maxy mają być maxami (technicznymi) jeżeli nie dasz rady zrobić 10 powtórzeń 100 kg, tzn że nie jest to twój max, jak pisałem, nie ma kombinowania na siłe
takie pod serie sie stosuje, jak już w czasie cyklu z różnych powodów w pewnym momencie zabraknie nam sił na dokączenie danej serii, ale nie jest to reguła, którą należy stosować, tylko rozwiązaniem problemu.


"A co do moich ciezarow to troche szkoda mi tracic czas na podnoszenie 95 skoro mozna sprobowac ze 100, w sumie to jest jakis doping psychiczny hehe w piatek mam ostatni trening z 10-kami i chce zrobić 10 powtorzeń samemu..."
-- jak już pisałem nic na sile, tylko czegoś nie czaje. Co tzn, że w piątek masz ostatni trening z 10tkami?
Do wzrostu mięsni potrzebna jest progresja, czy twój max wyniesie 97 kg, czy 100 kg to nie dużego wpływu


"w 5-kach nie bede szalał , ale musze zwiekszyc zakładanego maksa do 110 co wydaje mi sie oczywiste."
-- ale ty nie masz zwiększać maxa, tylko go zmierzyć, wyznaczyć empirycznie

przerwa pomiędzy podseriami powinna być taka, żebyś złapał oddech i dał rade dokończyć.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 808 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5282
co do progresjii to czytalem ze nie trzeba zwiekszac ciezaru na kazdym treningu ale mozna robic to co drugi trening i ja tak robie, dokladam wiekszy ciezar co drugi trening bo inaczej nie da rady na mojej siłce.
Maksy zostaly zmierzone... ale jestem pewien ze 110 spokojnie dam rade zrobić 5 powtorzen,co za roznica, 105 czy 110.
Jeszcze jedno gdzieś czytalem ze mozna kombinowac w trakcie HST, zmieniac itp?? czy to prawda? musze sie przyznac ze ten trening mi odpowiada, moze robie czasem jakies bledy itp ale widze jakies (niewielkie) efekty więc chyba jest dobrze.
A czy po kilku makrocyklach HST trzeba robić rzeźbe?? no bo nie można w nieskonczoność robic masy.

..........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"Jeszcze jedno gdzieś czytalem ze mozna kombinowac w trakcie HST, zmieniac itp?"
-- no nie bardzo można, możesz sobie jedynie np serie zmniejszyć albo zwiększyć inne kombinowanie jest nie wskazane

"A czy po kilku makrocyklach HST trzeba robić rzeźbe?"
-- od ciebie to zależy, możesz robić rzeźbe kiedy chcesz najlepiej na lato

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 808 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5282
Witam po przerwie, mam pytanie- po 3 tygodniach bez siłki (wcześniej robiłem trening Michaiła, który nie przyniósł efektów...nie wiem dlaczego) w poniedziałek zaczęłem HST, no i stało sie to czego można się było spodziewać- mam zakwasy,ból jest tak wielki, że nawet podcieranie tyłka sprawia mi problem ale daje rade.Dzisiaj wg planu 2 trening ale.....no własnie, odpuścić sobie dzisiaj i zrobić w piątek , bo jakoś nie widzę sensu, skoro wszystko mnie boli.Wczoraj próbowałem sie rozciagać i nic, a dzisiaj jest nawego gorzej niż wczoraj.

..........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Rób

No pain no gain ? No brain no gain !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zacząłem diete - prosze o uwagi

Następny temat

Może mi ktoś ułożyc trening HST?

WHEY premium