SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania o podstawy HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8221

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 808 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5282
kermit co do tego ćwiczenia na triceps to nie jest tak, w atlasie cwiczen pod tytułem mieśnie naramienne:unoszenie ramion bokiem w gore z linkami wyciagu (gif 16) ja zamieniłem linki na chantle i ruch jest ten sam ,trzeba kombinowac.
A co do zmian w cwiczeniach to dowiedziałem sie nowej rzeczy , myslalem ze cwiczenia zmienia sie po kazdym mikrocyklu.Do tej pory nie robiłem tego z powodu braku mozliwosci.Spoko, dzieki .

..........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"kermit co do tego ćwiczenia na triceps to nie jest tak, w atlasie cwiczen pod tytułem mieśnie naramienne:unoszenie ramion bokiem w gore z linkami wyciagu (gif 16) ja zamieniłem linki na chantle i ruch jest ten sam ,trzeba kombinowac."
-- hehe, ok, troche sie nie zrozumieliśmy

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 808 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5282
powiedzcie mi jeszcze jedno czy ma sens robic HST w ten sposob: 3 ćwiczenia na klate,plecy i barki po jednej serii?? chodzi mi zwłaszcza o tą jedną serie , wystarczy czy jednak trzeba robic 2 serie?

..........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
wszystko zależy od osoby, dla jednego to będzie w sam raz, a dal innego za dużo.
A są jakieś przeszkody żeby robić po dwie serie- tak z ciekawości pytam

ilość serii na daną grupę powinno się dostosować do siebie

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 808 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5282
przeszkód jako takich nie ma , w pierwszym makrocyklu robiłem po 2 serie ale teraz pisze magisterke, chyba bede chodził na jakis kurs rachunkowości i nie chce tracic zbyt dużo czasu, chce sprawdzic czy po jednej serii bedą efekty. A czy można zrobić dla 15 i 10-tek jedna serie a dla 5 i negatywów po 2 serie?

..........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
możesz tak spróbować zrobić.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 135 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2586
pytanie troche z innej beczki ...jak dokladnie robic te 5 negatywne ..czytalem te wszytkie artykuly ale i tak nigdzie nie widze jaki ma byc to cięzar wiem ze mam robic 3 sam 2 ktos mi pomaga chodzi mi dokaldnie o to jakim ciezarem..takim jak 5maksy czy cos wiekszego ile trzeba dolozyc czy wogule po skonczonych zwyklych 5 mam sprawdzic na 1 trenngu maksy dla 5 negatyow cos gdzies czytalem ze wlasnie tak..ale w jednym poscie pisze jedno w 2 inaczej i sam juz nie wiem i jak ze zmianą cięzaru mam robic cos takiego jak w 15 ,10 i 5 czyli dla klatki o 5kg zwiększalem..?z gory dzieki za odp.

EjaY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
2 samodzielnie, a 3 z pomoca
ciezar zapewne będzie wyższy niż 5 max, a dobierasz go na wyczucie przed pierwszym treningiem negatywów. Na wyczucie tzn tak aby zrobić 2 powtórzenia samodzielnie a 3 z pomocą w fazie pozytywnej
podczas negatywów nie ma progresji

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Usunięty przez kermit za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 135 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2586

EjaY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 135 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2586
no masz racje 2 sam 3 z pomocą widzocznie nie doczytalem..powiedzmy jesli moj max5 wynosi 105 kg to tak ze 110 neg bedzie moze 112.5 tym ze 2 ruchy zrobie druga sprawa czyli 6 trenigow mam wykonac ciezarem 110 kg oczywiscie piszu tu tylko klatce na plaskiej bedzie potym efekt jak 2 tygodnie bede czwiczyl tym samym ciezarem,jaki to ma cel i wplyw dlaczego nie stosuje sie progresji wydaje mi sie ze i tak przy 6 trenigu wezme wiecej niz w 1 czyli jak 5 neg zaczne 110 2 ruchy to w 6 trenigu wezme to 3 a nwet 4 razy gdyz zajadam teraz kreatyne...mam potem to zwiekszyc by zrobic 2 razy czy zostawic ten ciezar co w 1 trenigu 5 neg....wszytko w hst jest fajne ,ale te negatywy jakos mnie nie przekonuja to jest moj oczywiscie 1 trening hst..

EjaY

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zacząłem diete - prosze o uwagi

Następny temat

Może mi ktoś ułożyc trening HST?

WHEY premium