SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady z Obciążeniem

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 996

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
Witam,
Moim celem jest poprawienie siły w przysiadach z obciążeniem, myślałem nad tym aby nogi ćwiczyć wyłącznie przysiadami.
Nie wiem na ile mnie stać, ile mam siły w nogach, jaki ciężar jestem w stanie wziąć na barki i potem wstać z nim z przysiadu.
Chciałbym tylko i wyłącznie ćwiczyć przysiady żeby wyrobić siłę ale nie wiem czy to jest możliwe i czy na to starczy mi siły.
Mam na siłowni dostępną suwnicę do wypychania no i jeszcze to (nie wiem jak się tam to zwie) do prostowania nóg w siadzie no i zginania.

Myślałem nad czymś takim:
1 Przysiady 15 serii
2, Zginanie nóg leżąc 5 serii
3. wykroki ze sztangielkami 4 serie
(tu tylko i wyłącznie chodzi mi o uda)

? co o tym myślicie, no i jeszcze jak sprawdzić ile mam siły w nogach jaki ciężar maksymalny mogę wziąć.
Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Sprawdzasz normalnie - zakładasz pewien ciężar, który uniesiesz, robisz przysiad i jak czujesz, że weźmiesz więcej to dokładasz i powtarzasz. Oczywiście z kimś do asekuracji.

https://www.sfd.pl/CHCESZ_robić_siłę_!_Czytaj._WSZYSTKO_O_treningu_siłowym.-t683195.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
15 serii to jednak za dużo, przysiady to ćwiczenie wielostawowe i bardzo wyczerpujące fizycznie - myślę że twoje nogi nie podołają 15 ciężkich serii przysiadów (zależy na ile powtórzeń). Widziałem objętościówki 10x10 przysiadów ale czy więcej serii ma jeszcze sens?

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
J.W
za dużo o 10 serii, nawet tempiem 10X0, czyli dynamicznym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
a może np 6 serii ze sztangą na karku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
Na pewno 6 serii będzie lepsze do zbudowania siły niż 15.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
ale jeżeli zależy Ci na WYNIKU w siadach, a nie hipertrofii, czyli rośnięcia to jw. Linka walkera się przyda

skupiaj się na treningu ogólnorozwojowym, jeśli chcesz koniecznie zwiększyć wynik, to udaj się do sesji trójboju. Tutaj technika jest najważniejsza

ale teraz jak będziesz robi ''zwykłe'' treningi kulturystyczne też Ci siła pójdzie, wraz z nabytym doświadczeniem, masą itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
sorka tamta odpowiedź nie była dokończona, chodziło mi o:
6 serii ze sztangą na karku
5 serii ze sztangą z przodu
4 serie opcjonalnie (wypychanie na suwnicy, hack-przysiady, "syzyfki" )

co wy na to ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
popuri
jw. Linka walkera się przyda.

mógł byś przybliżyć temat ?
chodziło mi o wyniki no i o masę rzecz jasna bo chcę robić trening kulturystyczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
no to tak jak mówiłem :)
wystarczy zwykły trening, bez skupiania się przesadnie na ćwiczeniach konkretnie, ciężarach seriach
tylko całościowo na treningiem, kompleksowym rozwojem ciała
i plus dieta oczywiście

i wyniki, masa same przyjdą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
a z tym "planem" co tam wyżej dodałem to jak ? bo też słyszałem że jak się robi nogi to nawet do 28 serii można rypać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta sfd

Następny temat

Jakie ćwiczenia hamują wzrost

WHEY premium