SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad z przysłowiowym palcem w doopie - żadnych wymówek Panowie i Panie

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 115865

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Podwiesić dałbym soga za film ale nie wejdzie

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Raczej wejdzie bo w tym dziale mam prawie zero sogów - chyba u sie prawie nie udzielałem, nie pamietam dobrze

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
w kwestii chorych kolan

wbrew pozorom przysiady powinne pomoc w wiekszosc problemow z kolanami

- strzelajace kolana powierzchnie stawowe musza sie oszlifowac a jedyna droga do tego to pełne przysiady

- kolana bolace kiedy zejdzie sie na prawde nisko - nie nabiore sie jesli mi powie jakis nastolatek ze ma takie kolana... no jeden na iles tysiecuy moze miec jakies wrodzone wady stawow ale podejrzewam ze wiekszy problem bedzie mial z klata i bicepsem [czytaj barkami i łokciami] niz z kolanami

Jesli jednak ktos ma juz swoje lata i zniszczyl sobie kolana na przyklad koszykówką [poszdro Wuchta34]
to nadal moze robic pelne przysiady jednak juz nie wyczynowo . przykladowo wspomniany Wuchta34 z SFD ma w dobry dzien siel na przysiad pelny z ciezarem jaki wyciska a wyciskał juz ponad 200kg... kolano szczerze czeka na rekonstrukcje ale to troche kosztuje ... rehabilitacja sprowadzi sie wiec do box-przysiadow oraz pelnych przysiadow bez obciazenia wykonywanych codziennie rano w liczbie 100-250 powtorzen w jednej serii dla zachowania .. mobilnosci miesni czworoglowych i stawu kolanowego

takie polaczenie calkiem dobrze dziala

pamietajcie jednak ze wlasnie brak tych pelnych przysiadow daje zwiekszone szanse rozwalenia ich w innym sporcie


powołam sie na Charlesa Poliquina

http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance/question_of_strength_september&cr=


The #1 Strength Imbalance
Q: You've written a lot about strength imbalances and how to fix them. What's the most common strength imbalance you see that's holding people back?


A: For athletes I've had the most success correcting weak VMOs (vastus medialis).These are the teardrop-shaped quadriceps muscles that cross the knee and are essential for helping the kneecap to track properly.

This weakness is caused from not squatting low enough. I believe that you should leave a stain on the floor when you squat. If you don't squat that low you'll never get to the VMO. If you want to run fast or jump high, you need good VMOs, and that means you need to squat deeply.

With the publication of their controversial 1969 book, The Knee in Sports, authors Karl Klein and Dr. Fred Allman, Jr., started a nationwide paranoia about deep squats. Although the controversy over squats has finally subsided, many coaches are still reluctant to have their athletes do anything deeper than a parallel squat.

Just from an empirical standpoint, if deep squats were so bad, then Olympic lifters would have higher rates of knee injury. But this simply isn't true. Weightlifters have among the lowest injury rates of any athletes. And they not only squat deep but often bounce out of the bottom position.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2955
Jesteś geenialny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
a co z biodrami ??

np wtskakujace biodra

kombinowac z jakimis odmianami czy nie ? jakos bardzo mi to nie przeszkadza przy normalnych przysiadach i caly czas nad tym pracuje ale zapytac warto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 721 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6486
Gdzies slyszalem ze wysokie osoby powinny zamienic przysiady na cwiczenia na maszynach itp. Nie pamietam juz za bardzo dlaczego, ja mam ~195 i z przysiadami nie mam problemu. Ile w tym racji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
wykonuje siad trochę poniżej równoległości w halówkach za 10 zł (z płaską stopą, ale ja mam normalną) i bez podstawek pod pięty

od początku nie miałem problemu z unoszącymi się piętami

zwyczajnie nie czuję potrzeby podnoszenia pięt

czy tak mogę robić?

---

nie wiem czy pamiętasz WODYN w dzienniku riona poleciłeś mi korektowanie mojej wady postawy tzn hiperlordozy ruchem miednicy "jakbym dymał". no tak ale konkretnie jak to ma wyglądać w przysiadzie i mc? próbowałem tych ćwiczeń właśnie z napiętymi pośladami na maxa z korektą hiperlordozy i skończyło się paskudnym bólem szczytów mięśni pośladkowych pod plecami (a może nie bolały mnie plecy? nie wiem ale chyba nie).

pytanie: właśnie o to chodzi i poślady w końcu boleć przestaną? czy przesadziłem z ruchem miednicy "jakbym dymał? nie wiem co robić aby nie pogłębiać wady tymi ćwiczeniami...

no właśnie czy sq i mc mogą powodować hiperlordozę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
Wodyn ma 100% racji co do tych kolan, kiedyś przez złą technikę miałem problemy z lewym kolanem, odkąd robię pełny przysiad ból minął i czuję się na prawdę świetnie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Wodyn rónież pozdrawiam

Art. bardzo ciekawy a filmik wymiata.

Szkoda, że nie po POLSKU

Soga daję

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4383 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43252
Świetna robota Panie Wodyn, dobrze się czytało

pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST

Następny temat

Piłkarz na Siłowni !

WHEY premium