SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad z przysłowiowym palcem w doopie - żadnych wymówek Panowie i Panie

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 115854

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
,,Niestety jesli nie wysuniesz kolan odpowiednio a nie masz idealnej budowy ciała do przysiadania duzych ciezarow [bo srednie kazdy moze] to majac krotkie sopy i dlugie kosci udowe bedziemy maxymalnie pochylac plecy dla skompensowania braku rownowagi wyniklej z tego niedorzecznego przukazania " i tu są potrzebne deski pod pięty

to rozwiązanie problemu w moim przypadku, przy 170 cm wzrostu, nr buta ok 40-41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
Wybaczcie jeśli to już gdzieś było, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi w tekście... wkleję tu mój post z innego tematu i prosiłbym o radę.

"Tylko słuchajcie, mam jeden poważny problem odnośnie przysiadu... za cholerę nie mogę go zrobić na pełnych stopach. Po ugięciu kolan pięty idą w górę i zostaję na palcach... kumple robią normalnie, a ja nie mogę i dziwnie się z tym czuje. Ojciec mówił mi dziś, że z powodu mojej wady z dzieciństwa mam krótsze ścięgna Achillesa... on sam też ma lekkie problemy ze zrobieniem przysiadu (genetyczne?)

Wiecie może co na to poradzić? Da się to jakoś rozciągnąć? A jeśli nie to czym w miarę... zastępować sobie te przysiady? ;/"

Dzięki za odpowiedź, wsq.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
japyerdole co za lenistwo w czytaniu

w pierwszym poscie masz jak na dłoni, tylko przeczytaj tekst powoli a nie go przelatujesz jak prostytutke ktorej zaplaciles za 3 minuty

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
Wodyn Wodzu nie wiem gdzie Cię złapać więc zapytam tutaj, PROSZĘ POMÓŻ

Poszedłem do ortopedy z 5 prześwietleniami zapytać czy mogę bezpiecznie robić siady i ciągi i po program ćwiczeń na korektę wad postawy. lekarz stwierdził że moja lewa noga jest krótsza o około 2 cm.

co ja widzę w lustrze:
skolioza - imo niewielka wisi mi
choroba scheuermanna - lekarz mówił że nie jest źle
wypchnięty brzuch ku przodowi - to mnie irytuje i nie podobam się sobie, chciałbym to zmienić

Lekarz powiedział że mogę ćwiczyć na siłowni łącznie z siadami i ciągami pod warunkiem że wyrównam nogi (zaproponował podpiętkę 1 cm do buta i dokleić podeszwę 1 cm)

Miałbyś dla mnie jakieś rady?
Lepiej najpierw wyprostować kręgosłup ćwiczeniami korekcyjnymi a potem pyzgać siady i ciągi czy można od razy ćwiczyć po męsku?
a czy w moim przypadku ćwiczenia korekcyjne mają sens skoro nóg i tak nie wyrównam?
czy Twoim zdaniem mogę bezpiecznie robić siady i ciągi?

dzięki dzięki pozdrawiam szacunek!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
nikt nie ma 100% takiej samej dlugosci konczyn
a w zasadzie kazdy moze robic takie cwiczenia

co do podkladki - mysle ze jak zredukujesz roznice o 1 cm to starczy, pamietaj ze ukad nerwowy nawykł do koordynacji 2cm roznicy wiec nagla ziana o 2cm moze byc wlasnie za wilka


wypchniety brzuch
-dieta niskoweglowodanowa
-wzmocnienie posladkow [proponowalbym przez bardzo szerokie postawy - czytaja dalej]
-wzmocnienei prostych brzucha ale siłowo a nie na wytrzymalosc
-wzmocnienei skosnych ale znow silowo [tu najlepsze sa przysiady ]


geometria

zalozmy ze masz trapez
ale taki ze gorna krawedz jest szerokosci bioder
dolna krawedz jest szerokosci postawy [np w siadzie/ciagu]
jedno ramie ma dlugosc lewej nogi a drugie jest +/-2cm dluzsze

co widzisz?
ja widze ze kat przechylenia miednicy[gornej krawedzi] jest tym mniejszy czym dluzsza jest podstawa trapezu

wniosek - sumo-przysiady i sumo-ciagi sa najlepsza alternatywa w towim przypadku dla duzych ciezarow


a dla malychy ciezarow ta wada jest nieistotna - czyli ze bardziej wytrzymalosciowo mozesz uzywac waskich postaw - patrz trening metaboliczny, podrzuty itd


oprocz diety pozstaje wiec tylko siła miesni prostych brzucha - tu polecam wyciskanie sztangi ponad glowe polaczone z brzuszkami
nazywam to "brzuszko-ciski"

pozycja poczatkowa: jak do floor preess z tym ze dupa na podlodze a nogi pod czyms solidnym
nastepuje dynamiczne wypchniecie sztangi, a kidy rece sie juz doprostowuja zaczyna sie dynamiczne podniesienie tulowia
pozycja koncowa: tulow niemal w pionie[siedzisz na dupie], rece ze sztanga w miare w pionie ponad glowa


ile razy w tyg cwiczysz?

pytania?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WODYN

ja robie 5 seri przysiadów tylnich i wszystkie 4 serie najgłebsze jak moge czyli dvpa najnizej ale ostatnią serie jak robie 105/110kg ( wiem ze śmieszne ) nie moge zrobic głebokiego bo nie moge wstać albo wstane tylko 3 razy z tym ciezarem i musze połówki robić


co zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
mogę ćwiczyć to najważniejsze

odpowiedź wyczerpująca , pytań na razie brak

trenuję od maja zeszłego roku, najpierw fbw/hst a ostatnio robiłem split 4 dni w tygodniu, w nogach siad + mc (chociaż miał być rdl)

jeśli miałbym wejść w wersje sumo w obu bojach to ze względu na prostowniki przebuduję plan i dam mc do pleców

respect!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Witam

Z racji tego że nie odpowiadałeś w dzienniku demoluba, postanowiłem poszukać Twojej wypowiedzi na temat techniki w box siadach, i jak widzę edytowałeś art o przysiadach z działu "Trening dla początkujących", gdzie odpowiadając na jedno z pytań, przytoczyłeś właśnie prawidłową technikę wykonywania boxów. I mam dwa pytania:

a) oddychanie w boxach (wiem że opisałeś, ale o co mi chodzi jest w tekście poniżej)
Miałem operację na przepuklinę mosznową (odmiana pachwinowej), z użyciem siatki. Mawashi powiedział, abym kontrolował ciśnienie w jamie brzusznej przy siadach w ten sposób:
nabieraj powietrza w czasie opuszczania, krótkie wstrzymanie w dole ruchu i pełny wydech przy wstawaniu.
nie rób wstawania na bezdechu, nawet jeśli tylko do połowy

i tu przechodzę do sedna mojego pytania czyli czy mogę w ten sposób oddychać również przy boxach? Ty napisałeś że wstajemy bez wypuszczania powietrza i wypuszczamy dopiero po wstaniu (przynajmniej tak zrozumiałem) a ja chciałbym przy podrywaniu się z martwego punktu już wypuścić. Robię tak na treningach, ale nie wiem czy to aby na pewno dobrze.

b)przysiady dla osób po operacji przepukliny
Tak jak wyżej. Jak były by najlepsze? Mawashi przytoczył przykład kolegi, który także ma wstawioną siatkę i wykonuje tylko siady przednie i boxy, bo "klasyk odpadł po wielu kombinacjach". Ja pod wpływem tego przerzuciłem się na boxy i chyba już przy nich zostanę. Z kolei użytkownik masti także po operacji przepukliny (bez wstawienia siatki) trenuje trójbój i przysiada z ciężarem 240kg. Podsumowując, czy osoba po plastyce przepukliny może wykonywać każdą odmianę przysiadów także siłowo (np. rampa), czy to już raczej kwestia indywidualna?



Zmieniony przez - Cokta w dniu 2010-08-11 22:25:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Też chętnie poczytam co na ten temat myśli sam Wodyn


PS.tylko przeczytaj tekst powoli a nie go przelatujesz jak prostytutke ktorej zaplaciles za 3 minuty

Tego nie słyszałem , dobre

Zmieniony przez - demolub w dniu 2010-08-12 21:50:31

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1452 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9032
bardzo dobry artykuł ,wszystko dobrze opisane z czym sie je
kolego łap soga dla specjalisty
pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST

Następny temat

Piłkarz na Siłowni !

WHEY premium