SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad z przysłowiowym palcem w doopie - żadnych wymówek Panowie i Panie

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 115853

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5448
No to sok jak nic.
Co do tego, ze wiem ze nie moge robic przysiadow, to nawet na sucho musze sie pochylic znacznie do przodu i czuje napiecie w grzbiecie. To na pewno nie tendencja, bo nie chce wcale olewac przysiadow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
a jak chcesz je robic bez napiecia w grzbiecie?

ja tez mam jakies tam napiecie w grzbiecie!

co to za wymowka?

praktyka uczyni cwiczenie latwiejszym
a grzbiet do glebokiego i bolesnego masażu byc moze sie nadaje

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
WODYN jak zwykle wymiatasz wiedzą

zainteresowałem się zagadnieniem 100 przysiadów z rana.

otóż wybieram się do ortopedy na rehabilitację aby skorygować wady postawy

(lista długa, choroba scheuermanna na pewno, hiperlordoza, pewnie przodopochylenie miednicy też, prawdopodobne to wszystko bierze się to z faktu iż podobno mam jedną nogę krótszą niż drugą - tak powiedział kiedyś jeden lekarz, chociaż ja tego nie czuję)

i słyszałem że na ten czas trzeba przerwać siłownię, a później odczekać dodatkowy czas ponieważ nie można ćwiczyć świeżo rozciągniętych mięśni...

więc np 3-miesięcza rehabilitacja + 3 miechy odczekania to 6 miechów bez siłowni at all?
a czy przysiady bez obciążenia mógłbym wykonywać?
sorry za offtop pokłony!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
rush comes




WODYN jak zwykle wymiatasz wiedzą

zainteresowałem się zagadnieniem 100 przysiadów z rana.

otóż wybieram się do ortopedy na rehabilitację aby skorygować wady postawy

(lista długa, choroba scheuermanna na pewno, hiperlordoza, pewnie przodopochylenie miednicy też, prawdopodobne to wszystko bierze się to z faktu iż podobno mam jedną nogę krótszą niż drugą - tak powiedział kiedyś jeden lekarz, chociaż ja tego nie czuję)

i słyszałem że na ten czas trzeba przerwać siłownię, a później odczekać dodatkowy czas ponieważ nie można ćwiczyć świeżo rozciągniętych mięśni...

więc np 3-miesięcza rehabilitacja + 3 miechy odczekania to 6 miechów bez siłowni at all?
a czy przysiady bez obciążenia mógłbym wykonywać?


-przysiady poranne bez obciazenia daja niemal zerowe napiecie miesni grzbietu a to te miesnie rehabilitujesz wiec droga wolna



-wysoka liczba powtorzen i duzy zakres ruchu uealstycznia miesnie przepompowujac przez nie wielkie ilosci krwi


- miesnie nog dosc dobrze zachowuja siłe na wysokiej liczbie powtorzen, miesnie grzbietu nie maja wielkich szans na zacofanie sie jako ze skladaja sie niemal wylacznie z wlokien szbkich [no prostowniki maja dodatkowo duzo wolno kurczliwych] , a lokna szybkie niemal w ogole nie ulegaja atrofii [osoby sparalizowane latami maja 100% wlokien szybkokurczliwych]

-biorac to wszystko pod uwage te poranne przysiady pozwola
-zachowac forme siłową przysiadow i co ciekawe - martwych ciagow
-ulatwia korekte postawy
-roztrenuja nogi i grzbiet przez co po powrocie do cwiczen oporowych mozesz liczyc na ok 10% poprawe wynikow w krotkim czasie
-pomoga w wybitnym stopniu w utrzymaniu przyspieszonego metabolizmu a jednoczesnie beda aerobami



tylko pomiedzy Toba a kolega ktoremu przepisałem to ćwiczenie jest taka różnica ze Ty juz jestes wytrenowany, wiec owszem mozesz zaczac od 20 przysiadow jutro rano ale dodawaj z miejsca po 5 przysiadow i dojdz nie do 100 a do 250. pamietaj ze dla nog to nie zadna katorga, to jak codzienna jazda na rowerze z niskim siodełkiem - w cholere kwasu mlekowego a wiec i w cholere hormonu wzrostu!



DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 457 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11801
Dzięki Wodyn, oby kolana wytrzymały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Cleaner

kolana wytrzymaja bo w box siadach nie uginaja sie bardziej jak 90 stopni, po to jest wlasnie ława pomiedzy nogami oraz dosc szeroki rozkrok - dzieki niemu stawy biodrowe przejmą czesc pracy jaką w waskim rozstawie przejmuja kolana i stawy skokowe

Ty nie masz slabych kolan jako takich tylko slabe ponizej pewnego zakresu ruchu

i znow do znudzenia powtarzam - gdybyś robil przysiady 100% pełne od kilku lat wstecz to szanse na taki stan rzeczy bylyby znikome

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2010-06-13 16:40:22

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 455 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3490
WODYN
ja nie jestem w stanie wykonac przysiadu pelnego na wolnej sztandze,mam przykurczone stawy kolanowe i biodrowe;(
wykonuje na suwnicy,bedzie cos z tego,da to jakis bodziec do rozrostu??
pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
słuchaj
przykurcze załatwia sie w kilka dni do kilku tygodni
pozniej juz nie ma przykurczy - i nie ma wymówek


wyciskanie na suwnicy zbuduje sile nog
gownie czworoglowego i posladkowego
tylko po co Ci silne nogi laczace sie ze slabymi plecami? Daloby to nierownowage sił
jesli juz musisz robic suwnice to rob tez martwe ciagi, tu ograniczona ruchomosc kolan nie jest przeszkoda a pozwola one rozwinac te miesnie ktore sa nie do rozwiniecia za pomoca suwnicy! czyli prostowniki grzbietu i tylne uda!

silniejsze tylne uda odciążą tez pośladki - czym mocniejsze "hamstringi" tym mniejsza potrzeba przesadnegoangazowania dupy w treningu!


CYKL 6CIO TYGODNIOWY [powtarzaj go w kółko az odzyskasz pełną mobilność w kolanie]
a na pewno ja odzyskasz


TYDZIEN ZERO = TYDZIEN 7 = TYDZIEN PRZERWY!

jesli nie zrobisz tej przerwy to miesnie nie beda uwrazliwione na trening

nie boj sie tej liczby serii, czym mniej powt tym wiekszy ciezar wiec tym wiecej serii przygotowujacych do serii glownej





dzien nog

1)martwy ciąg PROGRESJA/RAMPA
tydz 1 : 3 serie po 10 powt
tydz 2: 4 serie po 9 powt
tydz 3: 5 serii po 8 powt
tydz 4: 6 serii po 7 powt
tydz 5: 7 serii po 6 powt
tydz 6: 8 serii po 5 powt


zaznaczam tylko ze jesli masz kiepską technike to rob wersje SUMO
jednak oznacza to tez ze bedziesz musial do planu dodac uginanie nóg leżąc albo ewentualnie "dzieńdobry" 5 serii po 15 powt na stalym niewielkim raczej ciezarku ... aczkolwiek rozciagajacym zakresie ruchu


2) wypychanie na suwnicy
tydz 1 : 3 serie po 10 powt
tydz 2: 4 serie po 9 powt
tydz 3: 5 serii po 8 powt
tydz 4: 6 serii po 7 powt
tydz 5: 7 serii po 6 powt
tydz 6: 8 serii po 5 powt

3)wspiecia na palce ze sztanga , w ostatniej[glownej] serii ciezar jak w martwym ciągu , zadnych podkladek pod palce
3 serie po 30 powt

4)przysiady z 10 sekundowym utrzymaniem max rozciagnietej pozycji
czyli opuszczasz sie najnizej jak pozwala ruchomosc w stawie kolanowym[przykurcz] i odliczasz 10 sekund zanim podniesiesz sie

20kg x 3 podejscia/powtorzenia
30kg x 3 podejscia
40kgx3
itd az do momentu gdzie nie wytrzymasz 10 sekund

5) stretching nog, zwlaszcza czworoglowych


**************************

na ten trenig przeznacz pierwszy lub drugi dzien tygodnia zeby nie bylo ze "coś wypadło w piątek w sobote i niedziele"

przykładowo
PON:
wiosłowanie podchwytem lub jednorącz[plecy]
wyciskanie lezac lub głową w dół [klata]
drążek srednio lub szeroko [najszersze]
DODATKOWO juz mniej intensywnie 3 serie po 12-15 powt
wyc sztangielek skos [klata]
przenoszenie sztangielki zza glowy [klata i najszersze]

WTOREK
nogi jak opisalem


SRODA
wolne

CZWARTEK
barki, biceps, triceps
cwiczenia zmieniaj co tydzien , barki 3 cwiczenia, bic i tric po 1-2 cwiczenia


PIATEK
wolne


SOBOTA
trening obwodowy - sprawnosciowki angazujace cale cialo, bieganie , bokxowanie itp ... no i obowiazkowo rozciaganie



Kazdego ranka po przebudzeniu rob przysiady

starczy 30 powt w max zakresie ruchu na rozgrzewke

pozniej odpoczynek ok 90 sek

nastepnie jeden przysiad jak najgłębszy - wytrzymaj 5 minut jesli możesz.. jesli nie mozesz to wkrotce dasz rady i tak

odpocznij 90 sek
porob cwiczenia rozciagajace nóg, glownie czworogłowego

weź prysznic i zacznij swój dzień










w ten sposob chocby przez caly rok do okoła [bo impulsy sie nie powtarzaja] nie tylko zbudujesz sobie konkretne nogi i prostowniki [oraz miesnie brzucha nawiasem mowiac ]
ale tez zanim sie obejrzysz te 10 sekundowe pauzy w przysiadzie przestana sie poglebiac gdyz dupą podłogi nie prtzebijesz










Zmieniony przez - WODYN w dniu 2010-06-25 16:06:48

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2010-06-25 16:15:51

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Podwiesić ten artykuł!

WODYN
A co byś mi rozpisał na poprawe dwugłowych?(głównie chodzi o wyskok)

Zmieniony przez - spaiter w dniu 2010-06-25 16:10:57

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
toz to artykuł o przysiadach

na tylne uda najmocniejszy jest martwy ciąg
dosc dobre są "dziendobry" i żurawie



a na skoczność rozpisalbym 50 skokow dosiężnych obunóż z miejsca jako rozgrzewke przed kazdym trenigiem

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST

Następny temat

Piłkarz na Siłowni !

WHEY premium