SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiad z przysłowiowym palcem w doopie - żadnych wymówek Panowie i Panie

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 115971

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Proponuję, żebyś przerzucił się na przysiady trójbojowe, a do tego pełne bez obciążenia. No i spróbuj jakoś te hemoroidy wyleczyć, jeżeli się da, nie znam się za bardzo na tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6772
(Spóźnione) dzięki za odpowiedź.
Z hemorodami jest ten problem, że u wielu osób nawracają nawet po operacji. Póki co, zauważyłem, dobra dieta (mało słodyczy, itp - generalnie dieta osoby trenującej siłowo) + sporo ruchu znacznie redukują dolegliwość.
Staram się z każdym treningiem odrobinkę głębiej opuszczać - i czuję fest tyłek i parę mięśni stabilizujących! Jest ból, więc - o ile doległiwośc nie powróci - będzie postęp!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8533
Przebrnąłem przez cały temat ale nie znalazłem podobnego do mojego przypadku; otóż zniesienia lordozy odcinka lędźwiowego; podczas wykonywania przysiadów czuje się bardzo niepewnie tzn. max muszę sie koncentrować na prawidłowej technice unikając maxymalnych ciężarów, inaczej mówiąc po treningu bardziej czuję odcinek lędźwiowy kręgosłupa niż nogi ... czy taki trening ma sens? wyczytałem gdzieś że przysiady można zastapić wstępowaniem na podest - juz drugi trening staram się wykonywac to ćwiczenie ale bardziej mnie ono męczy kondycyjnie niż czuje je w nogach ... próbowałem też przysiadów z hantlami - trochę lepiej ale też nie za ciekawie; nie wiem czy autor tematu tu jeszcze zagląda bo chętnie przeczytałbym jego opinię na temat mojego problemu; nie wiem czy robić przysiady czy nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Wg mnie jesli lekarz nie zabronil to rob, wzmocnisz prostowniki i bedzie dobrze.
Jesli czujesz mocniej plecy to odejmij ciezary i popracuj nad technika.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20
Witajcie, przeszło dwa lata temu skręciłem kolano lewe, miałem artroskopie, pęknięty miałem przewód maziowy łąkotki i więzadła były w porządku, z biegiem czasu mogłem normalnie chodzić i normalnie funkcjonować w życiu.. tylko nie mogę do końca zginać kolan w pewnym monecie mam po prostu blokadę... i nie potrafię dalej zginać może to dlatego, że zaczyna być po 95 jakoś stopniach po prostu niestabilne i czuje jakby chciało wyskoczyć :\ byłem dużo razu u lekarzy - mówią że po prostu muszę ćwiczyć... wiem, że stawy mam pewnie nieźle zastane... jakimi ćwiczeniami mógłbym to wyeliminować? przysiady? rowerek? prosze o jakąs pomoc bo sam nie radze sobie :\

eX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2036
Cześć, mam również problem z przysiadami. Mianowicie, kiedy na początku zacząłem wykonywać przysiady z hantlami, gdzie obciążenie nie było zbyt duże (może max 15 kg), nie robiłem ich pełnych, tylko do momentu równoległego ułożenia ud do podłoża.
Wtedy zacząłem odczuwać coś w lewym biodrze. Tak blisko kości biodrowej, ale trochę powyżej jej.
Nie traktowałem tego poważnie, więc to zignorowałem.
Po jakimś czasie zacząłem chodzić na siłownię, gdzie zacząłem robić przysiady ze sztangą. Odczuwałem nadal coś w tym miejscu, jakby taki mały ból, ale dostosowywałem prędkość wykonywania i technikę w taki sposób, aby mnie nie bolało. Niestety nie podziałało, później po siłowni na przykład grając w siatkę odczuwałem taki ból w tym lewym biodrze jakby coś w stawie się przestawiało, ciężko to opisać.
W końcu ostatnio kiedy robiłem przysiady, podczas schodzenia czułem palący ból w tej górnej części biodra (blisko kości, lewe biodro), tak jakby mi ktoś przykładał do ciała rozgrzany stalowy pręt.
Idę z tym do lekarza, ale może są jacyś ludzie na forum, którzy mieli już ten problem i mogą mi coś ewentualnie doradzić.
Dodam, że podczas wykonywania innych ćwiczeń na nogi (wykroki, martwy ciąg, suwnica, itd.) nie odczuwam tego bólu. Na razie dałem sobie z nimi spokój, póki nie pójdę z tym do lekarza.
Proszę o pomoc.

Zmieniony przez - Ziemson w dniu 2012-06-20 23:09:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
dobry art sog

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 413 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2746
Nalał wody że aż wezbrało, większość to papka aczkolwiek przysiady są w porządku, choć nie przeceniajmy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2440
Gdzie kupie takie paski do przydiadu przedniego??

"Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili"

Perseverance!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
W sklepie sfd chociażby.Choć Imho zbędne przy twoim stażu.Chwytać możesz olimpijsko lub krzyżowo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST

Następny temat

Piłkarz na Siłowni !

WHEY premium