SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania do MP 2014 Marcin Połatyński

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 384 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24069
nightingal
Fajny dziennik. Będę zaglądał i śledził postępy.

Przeczytałem całość i pisałeś gdzieś że priorytetem są nogi i brzuch. Ale trening na nie robisz dość sztampowy. Nie myślałeś żeby trochę bardziej hardcore'owo je potraktować?


Brzuch ćwiczę kilka razy w tygodniu po 1, 2 ćwiczenia. Za każdym razem są to ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem. Co do nóg po tym "lajtowym" treningu zmęczenie w nogach odczuwam około 3 dni mimo stosowania środków bardzo mocno wpływających na regenerację. Słuchając ciała wnioskuję że nie jest to dla mnie najgorszy trening. Jak pisałem też wcześniej, niedługo albo podzielę trening nóg albo dodam drugi w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 160
ja to teraz bruzch ze 2 razy w tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 384 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24069
Nie jest najgorzej. Sądzę że praca z hantlami 50 kilowymi na klatkę na górnym skosie nie jest najgorszym wynikiem. 4 ruchy z dotknięciem talerzami hantli do zewnętrznej części klatki. Po prostu chcę wykorzystać możliwość zejścia niżej niż przy sztandze. Na nogi też w przysiadach przy ostatniej serii (125kg) brat trzyma ręce i nieraz zdarz mi się pomóc. Znak że pracuję na dla mnie maksymalnych ciężarach, które sukcesywnie zwiększam.



Ostatni trening barki, brzuch i przedramię



wyciskanie hantli siedząc 4 serie do 30kg

wznosy bokiem siedząc 4 serie

tyły 3 serie

kaptury 3 serie



przedramię sztangą trzymaną z tyłu stojąc

brzuch na wyciągu spięcia stojąc i skłony w mocnym koncie ujemnym z obciążeniem 10 kg. Trening był w czwartek a brzuch dziś boli jak obity.



Tak, na barki 3 ćwiczenia. Było szybkie tempo i mało czasu. Ale mimo tego trening uważam za bardzo udany.



Od poniedziałku wprowadzam zmianę w ćwiczeniach. Będzie większe urozmaicenie. Więcej ćwiczeń łączonych, z redukcją ciężaru itp. Troszkę damy w kość mięśniom.

N.p. trening poniedziałkowy powinien wyglądać tak:



Nogi:



1 dwójki w staniu na maszynie 1 noga

2 dwójki w leżeniu

3 wyprosty w siedzeniu

4 przysiady na maszynie

5 przysiady z redukcją ciężaru



i po tym brzuch

Zobacz całość: http://www.K**.pl/przygotowania-do-mp-2014-marcin-połatyński-248188.html/page-3#ixzz2XcGlegZW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 384 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24069
Nie jest najgorzej.Sądzę że praca z hantlami 50 kilowymi na klatkę na górnym skosie nie jest najgorszym wynikiem. 4 ruchy z dotknięciem talerzami hantli do zewnętrznej części klatki. Po prostu chcę wykorzystać możliwość zejścia niżej niż przy sztandze. Na nogi też w przysiadach przy ostatniej (125kg) serii brat trzyma ręce i nieraz zdarz mi się pomóc. Znak że pracuję na dla mnie maksymalnych ciężarach, które sukcesywnie zwiększam.



Ostatni trening barki, brzuch i przedramię



wyciskanie hantli siedząc 4 serie do 30kg

wznosy bokiem siedząc 4 serie

tyły 3 serie

kaptury 3 serie



przedramię sztangą trzymaną z tyłu stojąc

brzuch na wyciągu spięcia stojąc i skłony w mocnym koncie ujemnym z obciążeniem 10 kg. Trening był w czwartek a brzuch dziś boli jak obity.



Tak, na barki 3 ćwiczenia. Było szybkie tempo i mało czasu. Ale mimo tego trening uważam za bardzo udany.



Od poniedziałku wprowadzam zmianę w ćwiczeniach. Będzie większe urozmaicenie. Więcej ćwiczeń łączonych, z redukcją ciężaru itp. Troszkę damy w kość mięśniom.

N.p. trening poniedziałkowy powinien wyglądać tak:



Nogi:



1 dwójki w staniu na maszynie 1 noga

2 dwójki w leżeniu

3 wyprosty w siedzeniu

4 przysiady na maszynie

5 przysiady z redukcją ciężaru



i po tym brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
wiecie jak to jest w naszym przypadku nie wazne ile podnosimy bo na scenie to nie ma zadnego znaczenia wazne jest to co udalo nam sie wykonac tymi ciezarami podczas okresu przygotowawczego i tylko to ma znaczenie...

pewnie sie spotkamy na mp 2014 chociaz nie sadze zebysmy wychodzili w jednej kategorii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 384 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24069
Dziś miały iść na warsztat nogi ale brat nie dojechał na trening i zrobiłem plecy. Nie chciałem nikomu zaufać przy pomocy podczas przysiadów z redukcją ciężaru. Plecy bardzo pozytywnie mimo lekkiego wzdęcia.

1. Podciąganie 4 serie 12, 10, 8 ,8

2. Podciąganie sztangi nachwytem w poadzie 4 serie do 115kg na 8 powtórzeń

3. Przyciąganie wyciągu dolnego. Tu miała być redukcja ciężaru ale zrobiłem 4 serie z pełnym stosem po 12-10 powtórzeń. Więc nie było z czego redukować

4. Wyciąg górny do karku. 3 serie

Triceps:

1. Wyciskanie francuskie z łamaną w leżenie ua prostej ławce podchwytem. Pierwszy raz więc ciężar asekuracyjny 4 serie

2. Pompki na poręczach 3 serie

3. Wyciąg górny prosty drążek wyprosty klasycznie nachwytem

Aeroby 15 minut po treningu.

Po aero koktail: 50g vitargo, po 10g kreatyny, glutaminy i bcaa

Po powrocie do domu posiłek z 2 paczek ryżu i około 150g mięsa indyka

Przed snem zjem jeszcze kostkę twarogu 0% i około 300ml kefiru 0%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 384 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24069
T.Pabiniak
wiecie jak to jest w naszym przypadku nie wazne ile podnosimy bo na scenie to nie ma zadnego znaczenia wazne jest to co udalo nam sie wykonac tymi ciezarami podczas okresu przygotowawczego i tylko to ma znaczenie...

pewnie sie spotkamy na mp 2014 chociaz nie sadze zebysmy wychodzili w jednej kategorii


Ten dziennik daje mi możliwość poznania takich właśnie ludzi. Mam nadzieję że na żywo też będzie o czym pogadać. Planowo uderzam w klasyka do 180cm ale zobaczymy jak waga będzie się układać. Na razie jest 97kg przy akceptowalnym dla mnie poziomie smalcu. A zwiększać wagę będę pewnie do października. Chyba że z trenerem jakoś to inaczej rozegramy. Wchodzi tu w grę ewentualnie kategoria 85kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
to napewno sie nie spotkamy ja w swoim zyciu w klasyku na scenie bylem tylko 2 razy raz eliminacje do MS (nawet nie startowalem w zawodach w PL) tylko jeden start mialem na MS i za duzo mialem zbijania a teraz wydaje mi sie ze jest to nie mozliwe tyle kg zbic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 384 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24069
Ale nie chodzi mi o klasyk. Wiem że to nie Twoja kat. Chodzi mi o normalne 85kg. Bo jeśli forma będzie bardzo dobra to wyjdę w normalnej kulturystyce do 85kg. A Ty w jakiej teraz (w 2014r) wychodzisz?
Pewnie 90 lub więcej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 384 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24069
Trening nóg przebiegł idealnie zgodnie z planem

Nogi:

1 dwójki w staniu na maszynie 1 noga

2 dwójki w leżeniu

3 wyprosty w siedzeniu

4 przysiady na maszynie

5 przysiady z redukcją ciężaru od 125kg w dół 4 serie

dwa ćwiczenie na łydki w staniu i siedząc

i po tym brzuch
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MEGA TEST HI TEC REDUKCJA - pomoc w doborze supli

Następny temat

Przygotowania do Debiutów kulturystycznych 2014 - Łukasz Połatyński

WHEY premium