SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z przysiadami

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1246

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
Witam,
mam problem z poprawnym wykonywaniem przysiadów. Mianowicie to nie mogę utrzymać równowagi pełną stopą na podłożu (odrywają mi się pięty) Podstawiałem sobie talerze pod pięty i dużo wygodniej jest robić przysiady, tylko tułów do przodu leci przy niektórych powtórzeniach i w efekcie to robie takie... przysiady z użyciem pleców, a tak raczej być nie powinno.

Jak mogę to wyeliminować? Przez to jestem trochę ograniczany wagowo. To jest kwestia nierozciągniętego achillesa czy może coś innego? Spotkał się ktoś z czymś takim?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 109 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2048
Akurat założył identyczny temat dziś, po wielu próbach z rozstawem stóp udało mi się dojść do takiego w którym nie odrywam pięt. Nogi szerzej niż barki, stopy skierowane na zewnątrz, tylko tu pytanie czy taka pozycja stóp jest poprawna? W rozstawie ze stopami prosto - lecę do tyłu. No i oczywiście będę pracować nad rozciągnięciem (łydek) o ile się nie mylę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Może za wąsko stopy masz ?

https://www.sfd.pl/Przysiad_z_przysłowiowym_palcem_w_doopie__żadnych_wymówek_Panowie_i_Panie-t605678.html

Tutaj masz ogrom informacji o przysiadach, był poruszany tój problem, poczytaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
Stopy na szerokości barków, więc chyab odpowiednio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może to wina zbyt dużego ciężaru?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
Nawet bez sztangi mi pięty do góry podrywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
To chyba w rozciągnięciu tkwi problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Preezes

wklej jakies video ze swoim przysiadem,bo tak,to tylko....tarot,szklana kula,fusy....


http://startingstrength.wikia.com/wiki/Squat_Videos

moze sie przyda.

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
Postaram się to nagrać jak będę mial możliwość.

Ogólnie chodzi o to, że jak sobie np. w pokoju kucam to nie mam całych stóp na ziemi. 'Stoję' na palcach. Jak staram się stawiać całe stopy to ciało leci do tyłu i się przewracam.

Podobnie jest ze sztangą na siłowni. Tylko, ze tam to już sobie nie próbuje stawiać całej stopy bo czuje obciążenie i nie chce sobie krzywdy zrobić.

Dziś na siłowni właśnie jakiś koleś mi powiedział, że robie niepoprawnie bo za bardzo mi prostowniki pracują. Twierdził, że nie jest do końca zły tylko kiedyś może mi coś *******nąć w placach i może być lipa. Tego bym chciał uniknąć. Poza tym większe cieżary pozwolą mi zbudować silniejsze nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Preezes

slaba ruchomosc w stawie skokowym.popracuj nad tym,a w miedzyczasie stosuj podkladki pod piety,szerszy rozkrok.

lydki robi?

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Podkładki kładą zbyt duży nacisk na kolana.

Stań szeroko, a sztanga wysoko na barkach. Pracuj nad rozciągnięciem.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 793
Czyli to tylko kwestia rozciągnięcia? To w sumie dobrze, bo już myślałem, że jakaś genetyka albo coś i nie da się tego wyeliminować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźba pytanie

Następny temat

Trening do sprawdzenia

WHEY premium