SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ogromny problem z przysiadami!!!Pomóżcie!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 529 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17579
Dzień dobry.

Opisze mój problem. W piatek miałem trening (fbw) wiadomo jak to w fbw cwiczenia zlozone, wielostawowe. No i robie sobie przysiady i w trzeciej juz serii nie dałem rady. Złapał mnie taki ból w karku/szyi. ten bol przeszywa mi kark, szyje, mniej wiecej w miejscu gdzie trzymam sztange. Ale wycisłem ta 3cia serie i zrobiłem reszte partii choc szyja bolała. Dzis robie trening znów, i co? A to ze juz przy rozgrzewce szyja dawała o soebie znac. Biore sie za 1sza serie siadow i co? Taki bol ze kvrwa zrobilem 10 powt i ledwo odlozylem sztange na stojaki. TO byl taki bol ze od szyi promieniowal mi az do czaszki. Poczułem TAKI IMPULS w glowie ze myslalem ze mi ją rozerwie. Oczywiscie zaniechalem dalszego treningu. Przez najblizszy tydzien postaram sie isc do lekarza zwyklego, moze cos powie, moze da jakies skierowanie na przeswietlenie.
Dodam tylko ze problem istnial juz wczesniej. Poprostu robilem to fbw juz w styczniu i juz mnie ten kark tam zaczynal bolec, ale potem mialem 1 miesieczna przerwe ( byłem dlugo przeziebiony) i problem minął wiec do lekarza nie szedłem. No a teraz cwicze se moje fbw 8 tygodni i bach wrocilo cholerstwo.

Bardzo ubolewam nad tym faktem gdyz trening nog jest dla mnie b. wazny, a juz szczegolnie siady w FBW


Jednak panowie ja mam do Was pytanie inne. DO czasu gdy nie dowiem sie czy jeszcze kiedys bede mogl robic przysiady, czym je zastąpic?

Powiem Wam tak, cwicze w domu i mam taki sprzet: ławka ze stacją na nogi, gryfy itp. 136 kg obciazenia, stojaki.

Co moge dac na te nogi? Myslalem nad prostowanie nog w siadzie, tylko ze to izolowane a w FBW nie mozna ;/ Myslalem nad przysiadami ze sztanga z przodu lecz boje sie czy nie bedzie bolał ten kark;/

kuzw aze tez akurat mnie musza takie problemy spotykac;/ sa sezonowcy co nog nie cwicza bo im sie nie chce, a ja chce a zawsze mam jakis problem, zawsze jest cos nie tak;/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 912 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19783
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62139
Może technika szwankuje?Spróbuj gryf opuścić niżej i miej głowę wyprostowaną.Jeżeli to nie pomoże to jak pisał wyżej kolega hack przysiady lub przysiady ze sztangą z przodu.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 529 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17579
niby te hack przysiady by były ok, ale nie utrzymam zbyt duzej wagi w dłoniach. Chcialbym na next treningu wyprobowac te przysiady ze sztanga z przodu, lecz obawiam sie zeby mnie nic nie bolało. Kurcze chcialbym juz jutro zrobic tren ing ale nie wiem czy robic, czy poczekac az do wizyty u lekarza i narazie zaniechac jakiekolwiek treningi? Kurcze chcialbym chociaz te inne partie zrobic, bo nie chce znow robic przerwy ;/ juz ich dosc mialem ;/

a co do techniki, to wlasnei szyja/kark mnie zaczynal bolec dokladnie pod miejscami gdzie trzymalem gryf na plecach. tzn nie bolała skora, tylko tam glebiej a tam gdzie byl gryf. Nie wiem moze tam cos uciska ten gryf??

Zmieniony przez - Marcin910 w dniu 2010-05-10 15:39:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
Prawdopodobie jakieś zmainy przeciążeniowe w odcinku szyjnym kręgosłupa.
Nie radzę bagatelizować!!

Najpierw skierowanie od lekarza na RTG, a najlepiej USG...
Niech zobaczy co i jak

Na ten czas przysiad ze sztangą trzymaną z przodu, i ogranicz ciężar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 529 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17579
Dziś byłem u lekarza. Gdy juz mu pokazałem i wytłumaczyłem co i jak to powiedzial ze sztanga poprostu wywolala ucisk miesnia ( no tam gdzie lezy gryf, kaptur chyba) i dlatego poszedl taki mocny impuls do głowy. Z kregoslupem raczej jest u mnie dobrze gdyz bolał mnie kark tak z boku a nie kregoslup. Lekarz na ten czas powiedzial tylko zeby uwazac, dbac o technike i nie przesadzac z ciezarem.
Ja ze swojej strony powiem ze dzis juz sobie trening zrobie, i wyprobuje te hack-przysiady. Mam nadzieje ze juz wszystko bedzie ok. Zresztą musi byc, gdzyz nie bede opieral gryfu na kaputrach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
spróbuj też ze sztangą trzymaną z przodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 529 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17579
no wlaśnie przymierzaem się tez do tego, ale bolą trochę kości jak sie trzyma sztange ciezka z przodu :) zobacz jak te hack i napisze :)
i oczywsicie dzieki za rady Panowie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 529 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17579
No i zrobiłem sobie trening i musze powiedziec ze ekstra sa te hack-przysiady. Tak mocno dzis pocisnalem uda ze hej ^^ Dzieki za rady Panowie. NArzie zostane przy tej wersji przysiadow. Pozniej , za jakis czas moze znow sprobuje przysiad ze sz. na barkach, ale na razie nie spieszy mi sie z tym :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kiedy cwiczyc

Następny temat

Co to może boleć?

WHEY premium