SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z klatką.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2416

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 43 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
Ćwiczę już 9 miesiąc na siłowni i wyciskam 100kg na ławce płaskiej. Moja klatka wygląda na taką, która podnosi może z 60kg. Mocno wystawały mi łopatki lecz teraz przy nabieraniu masy i treningu pleców poszły one do przodu i nie wystają tak bardzo choć dalej są widoczne ;/ Klatkę wykonuje tylko siłowo. Na płasko, dolny skos i górny skos. Do tego dochodzą rozpiętki, wyciskanie sztangielek na skosie i na płasko, rozpiętki na bramie oraz rozpiętki od dołu jeszcze 3 ćwiczenia na maszynie. Po takim treningu moja klatka jest rozje**na całkowicie i przy spięciu klatki po treningu łapią mnie nawet skurcze. Staram się trzymać nadwyżkę kaloryczną i dobrze celować w makro. Przy pozie bicepsy przodem moja klatka wygląda tak żałośnie jakby nigdy nie była trenowana. Proszę o jakąś pomoc w sprawie jej wyglądu tzn. chce mieć ją sporą i dobrze widoczną.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 236
Jeżeli nie rośnie to musi kulać technika na 1000%(o ile wszystko inne rośnie). Dla przykładu ja się uczyłem prawie 3 lata wyciskać i wreszcie się nauczyłem i żaden trener Ci tego nie powie ani nie skoryguje bo poprostu musisz położyć się na ławie wziąć 30% tego co brałeś normalnie i postarać się poczuć tylko klatę a nie trice i bary , To praca mięśnia jest ważna a nie ile kilo wrzuciłeś na ławie . Ja np z 100-110 kg w seri zszedłem na 80kg przy poprawnej technice i klata rośnie jak nigdy. Postaraj się wsłuchać w mięśnie ściągnij te łopaty jak możesz najmocniej wypnij klate , j**nij mostek i steruj łokciami oraz wyprostuj nadgarstki a zobaczysz że poczujesz różnice i spompujesz się jak nigdy.(rozpiętki robiłem nawet 30kg na strone) teraz robie 14kg i klata pęka. Wszystko jest kwestią techniki . np na skosie góra spinam dodatkowo kaptury (chowam głowę jak żółw) i dzięki temu izoluje bardziej górne środkowe aktony klatki które bardzo odstawały wcześniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 118 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3380
Z ciekawości zapytam: ile serii wykonujesz? Rozpisz przykładowy trening klatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Podejrzewam ze sie przemeczasz i robisz za duzo cwiczen / seri rozpisz plan to sie oceni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 43 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
Przykładowy trening klatki:
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej.
50% maks ciężaru - 2 serie po 10 powt.
60% maks ciężaru - 2 serie po 5 powt.
70% maks ciężaru - 2 serie po 4 powt
80% maks ciężaru - 2 serie po 3 powt.
90% maks ciężaru - 1 seria po 2 powt.
80% maks ciężaru - 3 serie po 3 powtórzenia
(Oczywiście plan sobie zmieniam i robię jeszcze więcej serii i schodzę w dół z ciężarem)
Rozpiętki na klatkę na ławce skośnej:
10p,8p,6p,4p (Ciężar z każdą kolejną serią zwiększam)
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej:
10p,8p,6p,4p (Ciężar z każdą kolejną serią zwiększam)
Rozpiętki na bramie oraz rozpiętki na bramie od dołu takim samym trybem.
Do tego 2 ćwiczenia na maszynach: wyciskanie na maszynie siedząc oraz rozpiętki na maszynie siedząc. Trybem takim samym jak poprzednie ćwiczenia. Wychodzi min. 36 serii.

Zmieniony przez - ghoost86 w dniu 2014-04-13 16:30:48

Zmieniony przez - ghoost86 w dniu 2014-04-13 16:40:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1370
robisz 13 seri na wyciskanie na lawce plaskiej ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 118 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3380
Nawet Cutler nie powstydziłby się takiej objętości, a Ty trenujesz 9 miesięcy? Uważasz, że jesteś jakimś genetycznym freak'iem? Zrób porządnie ławkę skos, wyciskanie hantli na płaskiej na koniec dorzuć rozpiętki. Wszystko po 4 serie 8-10 ruchów. I najważniejsze: miej złączone łopatki przez całe (każde) ćwiczenie na klatkę.
Chryste Panie! 36 serii!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Przeładowany bez sensu plan. jak wyżej, 3 cwiczenia każde atakujące klatkę w inny sposób, jedno cięższe 4-5 x 8 powt, drugie asystujace 3-4 x 8-10 powt i izolacja 3 x 12 powt. Wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 43 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
Kopytko takim planem wcześniej jechałem i nie było żadnych konkretnych przyrostów. Dopiero po stosowaniu tego planu siła od razu poszła do góry oraz obwód klatki. Niestety teraz Klatka praktycznie stoi w miejscu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6714
Trening który dałeś wyżej to trening siłowy na WL celem jest jednokrotne wyciśniecie dużego ciężaru a nie rozbudowa mięśni. Jeżeli chcesz przybrać mięśni to ćwicz zwykłym splitem. Tak jak wyżej wyciskanie skos góra skos dół hatelki na płaskiej rozpiętki.
...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 43 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 501
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6714
Cierpliwości :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2tygodniowa przerwa

Następny temat

Gratulacje Nightingal !

WHEY premium