SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę planu treningowego (3xtyg)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1290

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 528
Witam, Chodzę już regularnie na siłownię 4 miesiące. Ostatnio robiłem RTG odcinka lędźwiowego i wyszło, że mam lordozę lędźwiową pogłębioną. Ortopeda stwierdził że (niby) mam zdrowy kręgosłup i mogę każde ćwiczenia wykonywać.
Troszkę nie ufam temu lekarzowi dlatego za bardzo nie chciałbym obciążać odcinka lędźwiowego/.
Dlatego chciałbym prosić was o ocenę mojego treningu siłowego który ma mi pomóc w pozbyciu się nadwagi.

Przed każdym treningiem siłowym biegam na bieżni około 10 minut oraz 5 minut ćwiczę na wioślarzu
Zestaw A

- Wyciskanie hantli na skosie dodatnim 5x 5-6p
- Unoszenie tułowia z opadu 3x8
- Podciąganie na drążku 5 x max
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy,siedząc 5 x 5-6p
- Pompki na poręczach 5x max

Zestaw B
- Przysiady 5 x 10p/ lub wykroki ze sztangielkami 5x 5-6p
- Wyciskanie sztangi płasko 5x 5-6p
- Podciąganie sztangielki w opadzie tułowia (wiosłowanie) 5 x 5-6p
- Arnoldki 5x 5-6p/ lub Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 5 x 5-6p
- Uginanie ramion ze sztangą prostą, stojąc 5x 5-6p

Trenuje na zasadzie:


Tydzień 1-A/B/A
Tydzień 2-B/A/B

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 528
Widzę że ankieta się nie załadowała : Płeć: Mężczyzna
Wiek: 24
Waga: 95
Wzrost: 178
Cel treningowy: Redukcja tkanki tłuszczowej, zwiększenie siły
Staż treningowy na siłowni: obecnie 4 miesiące, kilka lat temu regularnie chodziłem na siłownię
Uprawiane inne sporty: brak, siedzący tryb- praca za biurkiem
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje):: Lordoza lędźwiowa pogłębiona
Zażywane suplementy: Białko
Ostatnio przerabiany plan: FBW 5x5
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Wyciskanie na ławce leżąc 85 kg, Martwy ciąg 60kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 351
siema jesli masz poglebioną lordoze ledzwiowa to trzeba w treningu wporwadzic cwiczenia rehabilitacyjne. jest to do korekcji w planie pracujac na miesniach ;) jest to dolne skrzyzowanie Yandy jeśli chcesz sie zagłębic w temat ;) lub pisz pw ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 351
a trening to okropnie przeladowany na upper, musisz pamietac ze ponizej pasa znajduje sie 60% masy naszych miesni, pewnie olales lowwer body i sie lordoza poglebila :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6510 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Skoro masz pogłębioną lordozę to jesteś w stanie podziałać z taką wadą ale trzeba by było iść do fizjo zbadać co jest przyczyną pogłębionej lordozy.
Nie chcesz angażować dołu grzbietu a masz unoszenie z opadu, któe jeszcze mocniej zaatakuje dół grzbietu niż martwy ciąg.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 528
tylko to fizjoterapeuty trzeba mieć skierowanie od specjalisty, dlatego byłem z tym u ortopedy żeby mnie zbadał. Jak już wyżej pisałem ortopeda stwierdził że jestem zdrowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6510 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Ale to bez prywatnej wizyty się nie obejdzie bo jak tylko nie jesteś pokrzywiony jak paragraf to każdy ortopeda Cię zbędzie, że jesteś zdrowy. Idź do jakiegoś ogarniętego fizjo dopytaj czy widzie jakieś przeciwwskazania do treningu ewentualnie niech podpowie jakieś ćwiczenia rehabilitacyjne

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 351
idz prywatnie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 528
Pewnie tak zrobię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 528
Byłem wczoraj u fizjoterapeuty, stwierdził ze jestem zdrowy tylko radził żeby MC nie robić. Jak mogę poprawić mój plan treningowy żeby był dobry?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6510 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Ale jakie były argumenty żeby nie wykonywać mc ? Powiedział Ci coś konkretnego czy po prostu nie bo nie ?
Podpowiedział jak poprawić sytuacje i jakieś ćwiczenia zalecił ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy po ponad roku przerwy

Następny temat

Pomoc w treningu

WHEY premium